Susiję straipsniai

Nerimas dėl vaiko mitybos: vaikas vegetaras pradeda lankyti darželį ar mokyklą

Pasaulyje vegetarizmas labai plačiai paplitęs. Kai kuriose šalyse (pavyzdžiui, Indijoje) net 30–40 proc. gyventojų yra vegetarai.

Kodėl kūdikiams negalima vartoti druskos?

Kūdikiams visiškai užtenka druskos, natūraliai esančios maisto produktuose, tad kūdikių maisto papildomai sūdyti nereikia.

Kokios didžiausios vaikų mitybos klaidos?

Vieni besilaukdami pasvajoja, kaip sveikai maitins ir kokius rinksis produktus, kiti apie tai susimąsto kūdikiui pradėjus valgyti kietą maistą.

Naujausi komentarai

  1. Žiogas_ prieš 9 m.

    Mesos nevalgymas neproblema. Kruva yra visame pasaulyje vegetaru, kurie auga kuo puikiausiai. Pusė juk Indijos vegetarai Tas postringavimas kaip blogai vaikui be mėsos, kai yra pripažįstama daugybės institucijų, kad net veganinė mityba yra tinkama vaikam (kurioje yra daugiau išbraukiama produktų iš raciono) man idiotizmą ir neišprusimą primena.

    Su vegetarais vaikais viskas yra gerai. Tiesiog reikia koreguoti esamą mitybą, t.y. daugiau ankštinių, pupelių, avinžirnių, įvairesnių kruopų ir pan. Jei labai norit, kad vaikas valgytų tą mėsą tai pasiūlykit vėl po kokio mėnesio, gal užsinorės, bet dėl to panikuoti, slėpti mėsą maiste, maskuoti ją ir pan. na sorry. Čia jau net nekalbant apie tai, kad nieko baisiai stebuklingo toje mėsoje nėra ir dar papildomai daug ššš ir čia kalbu ne vien apie antibiotikus ir hormonus, kurie yra pumpuojami vargšams gyvuliukams.

    Kas dėl nėštumo čia buvo užsiminta tai visada buvau vegetarė, visas nėštumas buvo idealus ir visi tyrimai idealūs, taip kad negąsdinkite ir neklaidnkite žmonių su savo nesąmonėm

  2. Neegzistuojantis vartotojas
    prieš 9 m.

    akwi parašė:
    Mesos nevalgymas neproblema. Kruva yra visame pasaulyje vegetaru, kurie auga kuo puikiausiai. Pusė juk Indijos vegetarai Tas postringavimas kaip blogai vaikui be…

    pritariu, svarbiausia, kad būtų balansuota: tinkamas kiekis baltymų, angliavandenių

  3. User has not uploaded an avatar
    vileva prieš 8 m.

    Mano dukra pirmus kiek daugiau nei 1.5 metu buvo vegetare nu tiesiog nevalge mesos ir tiek,jokia forma as jai jos neisiulydavau. Nuo kazkur 2 metu kartais jos suvalgo. Anyta aisku paklaikus kad kaip sitaip! Vaika gi marinam, kaip be mesos ir pan bet mazdaug kas pusmeti darydavau kraujo tyrima dukrai, kad matyt situacija. Visi rodikliai normose, o gelezis - virs normos Is kur - neisivaizduoju, ir taip pas ja nuo pat pradziu. Siaip valgi, valgo beveik viska - isskyrus mesa. Na dabar gal karta i menesi suvalgo siek tiek tos mesytes, bet tikrai ne daug. Tad tikrai gelezis ne tik is mesos gaunama, o ir be jos galima puikiai jaustis
    Tiesa,zuvies visai nevalgo

  4. Neegzistuojantis vartotojas
    prieš 8 m.

    As irgi vaikysteje visai nevalgiau mesos man ji buvo neskani ir tevai neversdavo valgyti, bet jau kai pradejau studijuoti tik tada kartais valgydavau mesa. Bet mazakraujyste turejau visa laika, o po gimdymo net per daug gelezies buvo? ir sugebejau pati pagimdyti sveika mazyli? nors visi yazdindavo oj mesos nevalgai nepagimdysi ... kad mesos nevalgai tai cia nerodiklis ...

  5. Melit
    Melit prieš 8 m.

    M. Vingaile parašė:
    As irgi vaikysteje visai nevalgiau mesos man ji buvo neskani ir tevai neversdavo valgyti, bet jau kai pradejau studijuoti tik tada kartais valgydavau mesa. Bet maza…

    as pati nevalgau raudonos mesos nuo studiju (kai tevai jau nebepriestaravo). mazakraujyste turejau praktiskai nuolat. bet dabar visai viskas gerai. esme tame, kad yra didziulis skirtumas tarp vegetarizmo ir veganizmo, o pilnaverciu veganu buti tai yra super duper sudetinga, jei norisi, kad mityba butu pilnaverte