Vaikų gimtadienio žaidimai

Gimtadienis yra bene linksmiausia ir mažųjų laukiamiausia šventė, tad siūlome sukviestivaiko bičiulius ir pasiūlyti jiems ne tik gardaus torto, bet ir pamokyti žaisti smagius žaidimus.

Akla višta

Klasikinis žaidimas, kurio metu gaudytojas turi sučiupti žaidėją užrištomis akimis.Sugautasis tampa naujuoju gaudytoju. Kiti žaidėjai privalo niūniuoti, ploti rankomis. Jeigužaidžiate kieme, tai reikėtų nusistatyti aiškias ribas, kuriose galima gaudyti. Jeiguvaikučiai maži ir bijote, kad nukritę susižeis, tai galite pridėti taisyklę, jog negalimabėgioti, tik vaikščioti - bėgiojantis taisyklės laužytojas pats tampa gaudytoju.

Traukinukas

Žaidėjai sustoja vienas už kito, o priekyje stovintis žmogus rodo visokius judesius,kuriuos turi kartoti visa eilutė - šokinėja, šiek tiek pabėga į priekį, ploja, daropritūpimus. Parodžius sutartą judesių skaičių vedėjas eina į eilės galą, o naujai priekyje atsidūręs rodo kitus judesius.

Nieko nesakau

Susodinkite vaikučius puslankiu ir kiekvieno paeiliui klauskite nesunkių klausimų į kuriuosreikia atsakyti judesiais. Tinkami klausimai: kaip katytė prausiasi? Kaip kiškutis daro?Kaip paukštelis skrenda?

Žvejyba

Šiam žaidimui reikėtų 8 ir daugiau žaidėjų. Vienas žaidėjas paskiriamas žveju, o kitas -žuvyte. Visi likę sustoja į ratą ir susikabina rankomis, rankos laikomos pakeltos. Žuvytė turi bėgioti per bangas (pakeltas rankas) iš rato ir vėl į ratą. Negalima per tą pačią bangą įbėgti ir iškart per ją išbėgti - jeigu žuvytė arba paskui bėgiojantis žvejas suklysta, tai ta banga dingsta (rankas iškėlę vaikučiai susiglaudžia šonais ir nebepraleidžia). Sužvejojęs žuvelę žvejas išrenka naują žvejo ir žuvelės porą.

Daržas

Šis žaidimas linksmas ir naudingas - jo metu pakartojami įvairiausi daržo gėrybių pavadinimai ir lavinama atmintis. Vaikai susėda ratu ir kartu planuoja daržą - pirmasis vaikas sako, kad sodins, pavyzdžiui, pomidorus. Antrasis jam atitaria - gerai, sodinsime pomidorus ir dar agurkus, trečiasis turi pakartoti, kad bus sodinami pomidorai, agurkai ir pridėti savo sugalvotą daržovę, pavyzdžiui, kopūstus.

Žodelis

Spėjikas išeina iš kambario, o vaikai susitaria dėl kokios nors vieno, pakankamai dažnai naudojamo žodžio, tinka - gražu, labai, daug, ne. Susitarus dėl vieno žodžio grįžta spėjikas ir klausiėja įvairiausių klausimų, o visi paeiliui turi atsakinėti atsakyme panaudojant sutartą žodį. Žaidimas baigiasi, kai spėjikas suvokia, koks buvo sutartinis žodis.

Virėjas

Vaikai susėda į ratą, o rato viduryje atsiduria virėjas. Vaikai laiko rankutes už nugarų ir stengiasi vienas kitam perdavinėti šaukštą taip, kad virėjas nematytų. Virėjas visus stebi ir pamatęs, kuris laiko šaukštą gali spėti, spėjimo metu šaukšto perduoti negalima. Jeigu virėjas atspėja, tai šakštą laikęs žmogus tampa virėju. Jeigu trys spėjimai nebūna sėkmingi, tai virėjas visus kviečia virti sriubos - visi pakyla iš savo vietos ir turi kuo greičiau susėsti į ratą - nespėjęs tampa virėju.

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.