Žaidimai su kūdikiu

Dauguma mano, kad vos gimę vaikučiai tik miega ir valgo, tačiau kiekviena mama patvirtins, tad net ir patys mažiausi domisi aplinka, atpažįsta saviškius, nori bendrauti ir žaisti. Dalinamės 7 žaidimų, kurie ne tik patiks naujagimiui, bet ir bus naudingi jų vystymuisi, idėjomis.

1. Klausymas

Paguldykite vaikutį ir jį kalbinkite vis keisdama balsą, kalbėkite tai žemesniu, tai aukštesniu balsu, tai greičiau, tai lėčiau, spygaukite ir juokitės, sakykite tiek rišlius sakinius, tiek ir kartokite atskirus garsus. Stebėkite vaiko reakciją - iškart nutraukite žaidimą, jeigu jis suverks ir, atvirkščiai, ilgiau kartokite vaiką pralinksminusius garsus.

Šis žaidimas lavina vaiko klausą bei padeda pirmuosius pamatus jo kalbai.

2. Stebėjimas

Paimkite didesnį, ryškų, vaikui malonias emocijas keliantį žaislą. Pridėkite jį vaikučiui prie pat akių ir atitraukite, žaislą lėtai papurtykite, sukiokite taip, kad vaikas jį sektų akimis.

Šis žaidimas lavina vaiko regėjimą, spalvinį suvokimą.

3. Šokiai

Įjunkite jums patinkančią dainą, priglauskite vaiką prie krūtinės ir lėtai šokite kambaryje. Pasupkite vaikutį, paniūniuokite jam melodiją. Išbandykite šokius pagal įvairią muziką ir stebėkite vaikelio reakcijas.

Melodijų klausymas lavina muzikinę klausą, o šokis susiglaudus stiprina mamos ir vaiko ryšį.

4. Dainavimas

Pamačiusi vaiko susierzinimą, nusiminimą, pyktį pradėkite jam dainuoti. Lengvos, ritmingos dainelės ramina, o joms nuolat besikartojant vaikas jaučiasi saugus, nes, nepaisant dar dažnai gąsdinančio pasaulio, čia yra ir stabilių dalykų.

Dainavimas ne tik ramina, bet ir lavina vaiko klausą, paruošia jį mokytis kalbėti.

5. Atspindžiai

Paimkite veidrodėlį ir pakreipkite jį taip, kad vaikas matytų save bei kitus objektus. Jeigu šviečia saulė, tai ant sienos ar lubų pašokdinkite saulės zuikutį.

Mokslininkai mano, kad vaikai veidrodyje ima atpažinti save tik sulaukę 18 mėnesių, tačiau tai nereiškia, kad iki to laiko jie nieko nemato. Veidrodėlis yra puikus būdas paįvairinti stebėjimo žaidimą.

6. Lietimas

Paimkite skirtingų faktūrų daiktų - minkštą žaislą, purų rankšluostį, traškantį plastikinį puodelį, metalinį šaukštą ir t.t. Leiskite vaikučiui imti į rankutes, čiupinėti, palaikyti skirtingus daiktus (žinoma, neduokite labai smulkių daikčiukų, kuriuos kūdikis gali praryti).

Galimybė prisilieti prie skirtingų faktūrų daiktų, juos palaikyti efektyviai lavina vaikučio smulkiąją motoriką. Moksliniai tyrimai rodo, kad gerėjant smulkiajai motorikai tobulėja ir vaiko koordinacija, o taip pat ir kalba.

7. Atkartojimas

Vaikai labai greitai pradeda stebėti savo šeimos narius, o netrukus ir stengiasi atkartoti jų veiksmus. Palieskite pirštu nosį, o tuomet paskatinkite tą patį padaryti ir vaiką - paimkite jo rankutę ir ja prilieskite vaikučio nosytę. Kai tik vaikutis pats atkartos jūsų veiksmą, pagirkite jį šypsena, juoku, plojimais. Vėliau darykite ne vieną veiksmą, o grandinėlę - pamojuokite ranka, palieskite nosį, išsižiokite ir t.t.

Šis žaidimas stiprina vaiko ir mamos ryšį, gerina atmintį, mankština kūną, gerina koordinaciją.

Susiję straipsniai

20 papročių ir prietarų apie kūdikius iš viso pasaulio

Siūlome paskaityti apie įdomiausius viso pasaulio papročius ir prietarus, linkinčius kūdikiams laimės.

Kada kūdikis savarankiškai pradeda laikyti galvą?

Kada kūdikiai pradeda tvirtai laikyti galvytę? Ko gali imtis tėvai, norintys paspartinti šį procesą? Ir kada reikėtų sunerimti?

10 įdomių ir netikėtų faktų apie naujagimius

Naujagimiai yra ypač gražūs ir mieli, bet tai ne vienintelis dalykas, dėl ko juos dieviname. Pristatome 10 netikėtų faktų apie mažus žmogučius.