Žaidimai su vaikais važiuojant automobiliu

Vaikai automobilyje sėdi automobilinėse kėdutėse Proxima Studio | Shutterstock.com

Monotoniškas važiavimas automobiliu vaikams greitai pabosta... Praskaidrinkite jį smagiais ir lavinančiais žaidimais, kad nereikėtų kelionės praleisti įbedus akis į išmanųjį ar planšetę.

Šie žaidimai yra lengvai pritaikomi įvairaus amžiaus vaikams, bet ir suaugusiems jie gali būti pakankamai smagūs!

„Žiūriu pro langą ir matau“ žaidimai

Žodis iš registracijos numerių raidžių

Stebėkite pravažiuojančių automobilių registracijos numerių raides – pagal jas turėsite sugalvoti žodžius. Mažesniems vaikams tiks pats paprasčiausias variantas: sugalvoti žodį iš pirmos pamatyto valstybinio numerio raidės.

Užduotį galima pasunkinti – pavyzdžiui, žodžius galvoti tik iš tam tikros temos (gyvūnai, šalys, augalai). Užduotį kas kartą galima keisti: pavyzdžiui, žodį sugalvojęs dalyvis, sugalvoja temą kitam dalyviui.

Kiek sunkesnė užduotis – sudėti žodį iš visų valstybiniame numeryje esančių raidžių, o dar sudėtingesnis variantas – sudėti žodį taip, kad raidės atsikartotų ta pačia tvarka, pavyzdžiui, jeigu raidės yra DDU, tinkamas žodis būtų dundulis.

Pamatytų objektų bingo

Ant popieriaus lapo sudarykite sąrašą dalykų, kuriuos galėtumėte pamatyti važiuodami pasirinktu maršrutu. Jei žaidėjų keli, sąrašai gali šiek tiek skirtis. Sąraše gali būti ir vienas kitas „egzotinis“ objektas: važiuodami Lietuvoje tigro laukuose nepamatysime, tačiau gal jis bus ant kieno nors marškinėlių, paties vaiko kuprinės ar nupieštas mėgstamoje knygelėje. Žaidimą laimi tas, kuris pirmas pastebi visus sąrašo objektus arba kelionės pabaigoje būna jų pamatęs daugiausiai.

Pamatęs objektą iš savo sąrašo šūkteli „Bingo!“, parodo kitiems ir pasižymi savo lape pliusiuką. Jei sąrašai skirtingi, žymėtis gali visi žaidimo dalyviai. Vietoje rašiklio galite naudoti lipdukus – mažesniems vaikams tai itin patinka.

Automobilių spalvos

Reikia stebėti pravažiuojančių automobilių spalvas, jeigu pravažiavo mėlynas automobilis, tai imame vardinti kitus mėlynus daiktus – dangus, upė, ežeras, jūra, žydintys linai, mamos akys, Europos Sąjungos vėliava. Reikėtų prisilaikyti taisyklės ir vardinti tuos dalykus, kurie įprastai būna tik mėlyni, kitu atveju, bet kuriai spalvai būtų galima priskirti puodelį, suknelę, sofą.

Žaidimą galima pasunkinti, apribojant temą - pavyzdžiui, reikia pasakyti daiktą iš tam tikros kategorijos (baldai, šalių vėliavos, gyvūnai). Galima žaidimą sieti ne su žodžiais, o su skaičiais: pavyzdžiui, pamatyti 10 geltonų automobilių. Jei žaidžia du vaikai, spalvas galima parinkti burtų keliu.

Geografiniai ir kelionių žaidimai

Geografiniai pavadinimai

Žaisdami galite tiesiog stengtis išvardinti kuo daugiau įvairių geografinių objektų, pagal susitartą temą. Pavyzdžiui, reikia išvardinti kuo daugiau valstybių, miestų, upių, ežerų, kalnų ar kitų geografinių objektų pavadinimų.

Jeigu vaikai vyresni arba yra puikūs geografijos žinovai žaidimą galite pasunkinti sukonkretindami užduotį. Pavyzdžiui, reikia išvardinti kuo daugiau Lietuvos miestų: Vilnius, Kaunas, Klaipėda.

Dar sunkesnė užduotis – išvardinkite kuo daugiau pasaulio miestų iš K raidės: Keiptaunas, Kiolnas, Kabulas.

Aš keliauju į...

Keliaudami su kiek vyresniais vaikais galite pasvajoti apie tolimesnes, egzotiškesnes keliones ir pažaisti žaidimą, kurio metu prisiminsite viską, ką žinote apie šalį/ žemyną, į kurį svajojate nukeliauti.

Susitarkite dėl konkrečios vietovės (pavyzdžiui, žemyno ar konkrečios šalies) ir paeiliui vardinkite visus su ja susijusius dalykus: gyvūnus, kurie ten gyvena; upes, kurios ten teka; nacionalinės virtuvės patiekalus ir pan.

Pavyzdžiui, pasirinktas žemynas Afrika asocijuojasi su zebrais, žirafomis, Sacharos dykuma, karščiu, Etiopija, Nilu... Italija asocijuojasi su pica, Roma, gladiatoriais, futbolu...

Aš ruošiuosi į žygį ir kraunu...

Šis žaidimas yra skirtas ir atminties lavinimui. Pirmasis žaidėjas pasako vieną daiktą, antrasis jį pakartoja ir prideda savo daiktą ir t.t. Svarbu, kad būtų įvardinami tikrai žygiui reikalingi daiktai, pavyzdžiui, miegmaišis, palapinė, vandens gertuvė, puodas, konservai ir t.t.

Daiktų sąrašas nuolat ilgėja, tad prisiminti tikslią seką ir sugalvoti naują daiktą vis sunkiau. Suklydęs ar naujo daikto nesugalvojęs žaidėjas iškrenta iš žaidimo, žaidimas tęsiamas iki kol lieka vienas žaidėjas.

Vėliau galima sugalvoti kitą situaciją ir vardinti daiktus, ruošiantis į pliažą (skėtis, kamuolys, rankšluostis), kelionę (lagaminas, kuprinė, lėktuvo bilietai), pikniką (sumuštiniai, sultys, arbata).

Žodžių ir skaičių žaidimai

TAIP ir NE žodžių spėlionė

Susitarkite apie ką galvosite – apie bendrus draugus, giminaičius, gyvūnus, šalis, gamtos reiškinius ir pan. Žaidžiantieji turi klausti klausimų į kuriuos galima atsakyti tik taip arba ne.

Pavyzdžiui, jeigu tai gyvūnas, tai galima klausti, ar jis kniaukia, ar loja, ar jis didesnis už automobilį ir t.t. Laimi tas, kuris pirmas atspėja apie ką buvo galvojama.

Atspėk skaičių

Sugalvokite skaičių ir užrašykite jį ant lapelio, tačiau jo niekam nesakykite. Vaikai spėja įvairius skaičius, o jūs pasakote ar sugalvotas skaičius yra už juos didesnis ar mažesnis.

Žaidžiama iki kol atspėjamas sugalvotas skaičius. Atspėjęs skaičių žmogus gali sugalvoti savo skaičių, o tuomet spėlioja kiti. Jeigu vaikai yra maži, galima susitarti, kad reikia sugalvoti skaičių nuo 1 iki 10.