10 įdomių faktų apie vaikus

 Kiekvienai mamai atrodo, kad ji apie vaikus žino viską! Ir tame daug tiesos, juk visos nemažai skaitome, domimės. Nepaisant to, manome, kad šie faktai apie vaikus jums bus negirdėti ir nežinomi, tačiau įdomūs paskaityti.

1. Keturmetis per dieną vidutiniškai paklausia 437 klausimų.

2. Turtingi senovės graikai savo vaikus maudė tyrame ir itin aukštos kokybės alyvuogių aliejuje - buvo manoma, kad tai sumažins kūno plaukuotumą.

3. Skelbiama, kad Egipto faraonas Ramzis II-asis turėjo 160 vaikų.

5. Vaikų kelių girnelės ima kaulėti tik 3-ejų metų amžiaus, iki to laiko jos sudarytos iš kremzlinio audinio.

6. XVI amžiaus Anglijoje ir berniukai, ir mergaitės iki septynerių metų amžiaus vilkėjo tik sukneles.

7. Jauniausi tėvai apie kuriuos žinome iš istorinių šaltinių gyveno Kinijoje 1910-aisiais. Mergaitei buvo 8-eri, o berniukui 9-eri.

8. Anglijos karalius Henris VI paveldėjo sostą būdamas vos 9 mėnesių, o pirmasis jo pasirašytas (rašyti jis dar nemokėjo, tad tam pasitarnavo vaikiuko nykščio antspaudas) nutarimas buvo leidimas jo auklei, ledi Alice Butlter, jam skirti fizines bausmes ir pačiai jį mušti, jeigu prireiks.

9. Daugelyje skirtingų kalbų žodis mama skamba labai panašiai, nepaisant to, kad kalbos kilusios skirtingu metu ir skirtinguose pasaulio kraštuose - tiesiog visų vaikų pirmasis gugavimas labai panašus ir jame galima išgirti kažką panašaus į mama.

10. Arabų šalyse labai popliarios kupranugarių lenktynės, o ant šių gyvūnų nugarų pripiša 3-4 metų berniukus. Žinoma, tokio amžiaus vaikai tikrai nesugeba vadelioti, bet kupranugariai bėga vien dėl to, kad juos gasdina arba erzina vaiko klykimas ir verkimas.

Susiję straipsniai

Eteryje – laidos vedėjo ašaros: prisiminė juodžiausią vaikystės periodą

Tinklaraištininkas Simonas Urbonas su mintimis apie mirtį susidūrė dar ankstyvoje vaikystėje. „Maniau, kad taip išspręsiu visas problemas.“

„Telia Lietuva“ vadovė apie sprendimą įvaikinti: „Dėkingumo nebus“

Paklausta, kokia buvo globojimo ir įvaikinimo pradžia, Giedrė atvira: „Pradžia buvo labai sunki.“ Moteris prisipažįsta, kad pradžioje meilės nepajuto.

Indrė Trusovė – atvirai apie psichologinę būseną po gimdymo ir planus dėl vaikų

Ar Indrė dar iki gimdymo planavo, kiek norės vaikų? Žinoma moteris sako, kad neturėjo įpročio apie tai svajoti, tačiau sutikus vyrą tema „pasivijo“.