10 klaidų naudojant prezervatyvą

Kodėl prezervatyvai ne visada apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo? Esmė visai ne tame, kad juos, kaip pasakojama anekdotuose, kas nors iš vagono iškrovė šakėmis. Visa paslaptis – ar taisyklingai juos naudojate?

Klaida Nr.1: Prezervatyvą mauti prieš pat ejakuliaciją

Nedidelė dalis spermatozoidų jau yra penio sekrete ir vyro šlapimo takuose. Todėl prezervatyvą maunant tik prieš pat kulminaciją išlieka rizika pastoti ar užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis.

Klaida Nr. 2: Prezervatyvą nešiotis kišenėje ar piniginėje.

Kaimynystė su aštrias briaunas turinčiais daiktais gerokai sumažina sargio patikimumą. Prezervatyvų taip pat negalima laikyti šiltose, drėgnose vietose, palikti tiesioginiuose saulės spinduliuose. Todėl jei jis bus automobilio daiktadėžėje, piniginėje ar kišenėje, po kiek laiko gali padidėti rizika, kad jis suplyš.

Klaida Nr. 3: Prezervatyvą naudoti pakartotinai.

Prezervatyvas greičiau plyšta ne tik pakartotinai maunamas (pavyzdžiui, jei erekcija nuslopo dar nepasiekus ejakuliacijos), bet ir ilgai naudojamas. Tad jei lytinis kontaktas trunka ilgiau nei 30 minučių, geriau pakeiskite seną prezervatyvą nauju.

Klaida Nr. 4: Du prezervatyvai vienu metu.

Kartais žmonėms atrodo, kad naudojant iš karto du prezervatyvus apsaugos laipsnis padvigubėja. Tačiau iš tikrųjų prezervatyvų paviršiams trinantis vienas į kitą plyšimo rizika ne sumažėja, o išauga.

Klaida Nr. 5: Pakuotę perplėšti dantimis.

Atplėšti sargio pakuotę dantimis – gal ir erotiška, bet tikrai ne saugu. Tą reikia daryti kruopščiai, atsargiai ir, pageidautina, šviesoje, o ne apčiuopomis aklinoje tamsoje – tuomet didėja rizika jį pažeisti.

Klaida Nr. 6: Išlikti sueityje ir po kulminacijos.

Jei penis lieka makštyje ir po ejakuliacijos, jam glembant į prezervatyvą išsiliejusi sperma gali nutekėti į makštį.

Klaida Nr. 7: Naudoti netinkamo dydžio prezervatyvą.

Per mažas prezervatyvas trukdo išlaikyti erekciją ir gali greičiau plyšti. Iš per didelio gali ištekėti sperma. Todėl išsirinkite, kokios firmos ir kokio tipo sargiai jums tinka labiausiai.

Klaida Nr. 8: Analiniam seksui naudotis įprastais prezervatyvais.

Ant pakuotės tikriausiai nebus užrašyta, kokio tipo seksui skirti prezervatyvai. Tačiau nerašyta taisyklė tokia, kad analiniams malonumams naudojami prezervatyvai, pažymėti kaip „strong“ arba „extra strenght“. Jie yra storesni nei įprasti. Jei nerasite tokių vaistinėse – teiraukitės sekso reikmenų parduotuvėse.

Klaida Nr. 9: Oras prezervatyve.

Kartais maunant prezervatyvą jo galiuke lieka oro. Tokia klaida lemia prezervatyvo plyšimą. Todėl iš pradžių būtina pirštais suspausti sargio galiuką ir tik tada mauti jį ant penio.

Klaida Nr. 10: Nepaisyti ant pakuotės nurodyto galiojimo termino.

Vargu ar reikia papildomų komentarų. Juk galiojimo terminas tam ir nurodomas, kad jo būtų laikomasi.

Susiję straipsniai

Ką daryti pamiršus išgerti kontraceptinę tabletę?

Kas nutiks pamiršus išgerti kontraceptikus? Kada reikėtų išgerti praleistą tabletę? Ar praleidus tabletę padidėja tikimybė pastoti?

Chirurginis nėštumo nutraukimas (abortas)

Statistikos duomenimis, pastaraisiais metais Lietuvoje kasmet nutraukiama apie 3 tūkst. nėštumų.

Kiaušintakių perrišimo operacija: ar ji Lietuvoje atliekama oficialiai?

Moterys, susilaukusios norimo skaičiaus vaikų ir tvirtai apsisprendusios jų negimdyti, dažnai pagalvoja apie kiaušintakių perrišimo operaciją.