10 vietos taupymo idėjų mažiems namams

Maža virtuvė Michaela Komi | Shutterstock.com

Kai butų kainos kasmet auga, mes dairomės mažesnių būstų ir ieškome protingų, tačiau modernių sprendimų jiems įrengti. Namelis ant ratų, ko gero, ne pati geriausia išeitis ilgalaikėje perspektyvoje, tačiau mažytis, šeimos ar poros poreikius patenkinantis namelis ar jaukus butas, protingai suplanavus erdves ir laikantis minimalizmo principų, – puikus sprendimas. 

Turint ribotą erdvę, visada kyla klausimas, kaip tinkamai išnaudoti kiekvieną centimetrą, kaip sudėti visus reikalingus daiktus, kad namai atrodytų ne tik gražiai, bet ir tvarkingai. Taiklus pasirinkimas gali būti moduliniai baldai. 

Kas yra moduliniai baldai? 

Kitaip tariant, tai – funkcionalūs, praktiški baldai, paprastai atliekantys kelias funkcijas namuose. Tokie baldai reguliuojami įvairiai – sulankstomi, sulenkiami, sukraunami ar išplečiami, taigi juos galima lengvai pritaikyti bet kokioje erdvėje. Pasirinkus tokius, ypač mažoms erdvėms palankius sprendimus, visiškai efektyviai išnaudosite turimą plotą, o namai bus ne tik funkcionalūs, bet ir atrodys jaukiai. 

Modulinės baldų sistemos nepaprastai universalios. Galima jungti net skirtingus elementus ir taip sukurti individualius sprendimus savo namams.

Moduliniai sprendimai – nenuobodžiam interjerui 

Į savo namus žiūrėkite kūrybiškai, kurkite individualų stilių. Jeigu siekiate dinamikos, moduliniai pasirinkimai iš tiesų gelbsti. Galite keisti ne tik išdėstymą, tačiau reguliuoti net baldo formą ar dydį. Kodėl tai svarbu? Didelėse erdvėse mes turime visišką kūrybos laisvę, o štai mažose privalome būti ne tik kūrybiški, bet ir nestokoti fantazijos. 

Funkcionalios idėjos – maksimaliai išnaudota namų erdvė

Siūlome keletą funkcionalių, bene geriausių vietos taupymo idėjų jūsų mažai erdvei. Nors nedidelė, ji gali būti ir praktiška, ir stilinga. Pasikliaukite specialistais, ir, tinkamai išnaudoję erdves, sukurkite savo svajonių namus, kuriuose gera būti kasdien.

Ištraukiama batų dėžė laiptuose

Ištraukiamos spintelės laiptuoseBilanol | Shutterstock.com

Dvivietė vaikų lova transformuojama į trivietę

Dviaukštė lova Paul Vinten | Shutterstock.com

Kampinė spintelė su dvigubomis metalinėmis lentynomis

Dvigubos metalinės lentynosPaul Vinten | Shutterstock.com

Lentynos po laiptais

Lentynos po l'ai-tais7Days Design | Shutterstock.com

Vaikiška lova su stalčiais

Lova su stalčiaisRed Rabbit | Shutterstock.com

Skalbimo mašina spintelėje

Skalbimo mašina spintelėjeAlexander Sorokopud | Shutterstock.com

Sulankstomas staliukas

Sulankstomas staliukasDemkat | Shutterstock.com

Į baldus įmontuojama skalbinių dėžė

Į baldus įmontuojama skalbinių dėžėtimltv | Shutterstock.com

Ištraukiama spintos kabykla

Ištraukiama kabykla spintojetimltv | Shutterstock.com

Iš lovos ištraukiamas darbo stalas

Ištraukiamas darbo stalasMichaela Komi | Shutterstock.com

Susiję straipsniai

Optimalus vaiko kambario dydis: kaip neprašauti?

Namuose vaikai įprastai praleidžia visus vaikystės metus iki pat 18-ojo gimtadienio, dažnai juose užsibūna ir gerokai ilgiau.

Ar žinote, kaip mažą butą padaryti erdvesnį? Kelios gudrybės

Dauguma miestų gyventojų svajoja apie erdvius namus, didelį gyvenamąjį plotą. Pirkdami butą, pirmiausia pasidomi jo dydžiu, ir tik tada – kaina.

Svarbios visos vaiko kambario detalės: spalvinė gama ir baldai

Vaiko kambario interjeras daro nemažą įtaką jo raidai. Norint, kad jis augtų jaukioje aplinkoje, labai svarbu sukurti vaikui tinkamą erdvę.