2022 metų populiariausi vaikų vardai: sužinokite ir įdomius, niekada negirdėtus vardus!

Kūdikis laikosi įsikibęs į mamos ranką Anastasiia Gridneva | Shutterstock.com

Atsižvelgiant į Registrų centro duomenis ir palyginus su 2021 metais, gimstamumo statistika – liūdnėja: 2022 metais Lietuvoje iš viso gimė 29 440 kūdikių, t. y. 1 529 kūdikiais mažiau nei 2021 metais (2021 metais – 30 969).

Jeigu praėjusių metų pradžioje buvo juokaujama, kad užsitęsęs karantinas atneš tikrą kūdikių bumą, ir tai pasitvirtino (gimė 6 448 kūdikiais daugiau), tai 2022-aisiais, rodos, grįžome į senas vėžias.

Anot Statistikos departamento, su kiekviena karta moterys gimdo vis mažiau vaikų. Pavyzdžiui, moterų, gimusių 1980–1984 metais, vidutinis pagimdytų vaikų skaičius nesiekia dviejų vaikų, o jauniausios kartos moterų – artimas vienetui.

Bet kokiu atveju į šį pasaulį ateina daug nuostabių vaikų, tapsiančių genialiais savo sričių specialistais. Sveikiname visus tėvelius, 2022-aisiais sulaukusius savo stebuklų. Aukite kartu su savo mažaisiais, pažindinkite su pasauliu kantriai, rodykite geriausią pavyzdį, ugdykite asmenybes!

Na, o dabar – išsami apžvalga, kokius vardus tėveliai parinko pirmuosius mėnesius ir metus skaičiuojantiems mažiesiems. 

2022 m. vaikų vardų TOP10

Mergaičių populiariausių vardų dešimtuke didelių pokyčių nėra, tačiau pasikeitė trys pozicijos. 2022 metų sąraše nerandame populiarių vardų GABIJA, ADELĖ ir AUSTĖJA. Šių trijų vardų vietą užėmė naujienos – PATRICIJOS (suteikta 183), kuris atsirado 6-oje pozicijoje, IZABELĖS (suteikta 172), patekusio į 9-ą poziciją, ir ELIJOS (suteikta 165), atsiradusio paskutinėje, 10-oje, pozicijoje, vardai.

Berniukų vardų rotacijos – labai nežymios: 2022 metų sąraše randame visus 2021 metų vardus, tik su pasikeitusiomis pozicijomis. Čia labiausiai išsiskiria JONO ir MATO vardai, praeitais metais, palyginti su 2021-aisiais, aukštyn šoktelėję vienodai: net per 5 pozicijas į viršų. 

Kaip atrodo mergaičių ir berniukų TOP10 vardų pokyčiai?

2022 m. vaikų vardų topai didelių staigmenų nepateikė.

2021-aisiais pirmoje pozicijoje buvusi EMILIJA (suteikta 222) praeitais metais nusileido į antrą poziciją, o pirmoje atsirado, net per 4 pozicijas nuo praeitų metų į viršų šoktelėjęs SOFIJOS (suteikta 242) vardas, kurio lentelėje užpraeitais metais apskritai nebuvo. AMELIJA (suteikta 215) iš pirmos pozicijos šoko į trečiąją. Taigi iš TOP3 vėlgi nepasitraukė du itin stipriose pozicijose įsitvirtinę AMELIJOS ir EMILIJOS vardai. Beje, ryškiausias kilimas – mergaitės vardo IZABELĖ: 2021 metais buvęs vos 16-oje pozicijoje, praeitais metais net per 7 pozicijas šoko į viršų ir pateko į mergaičių vardų TOP10. Kiti vardai pasislinko nežymiai.

Berniukų vardų pirmoje pozicijoje, kaip ir 2021-aisiais, karaliauja MARKAS (suteikta 299). Antroje ir trečioje pozicijose atitinkamai – BENO (suteikta 280) ir HERKAUS (suteikta 256) vardai. Užpraeitais metais tose pačiose pozicijose karaliavo atitinkamai JOKŪBAS ir MATAS. Mūsų garbingasis lietuviškas vardas JONAS (suteikta 245) iš žemumų, t. y. devintos pozicijos, praeitais metais šoktelėjo net į ketvirtą, ir tai yra didžiausias TOP10 berniuko vardo kilimas aukštyn. Paskutinėje TOP10 berniukų vardų pozicijoje praeitais metais, pasislinkęs per 3 pozicijas žemyn, liko NOJUS, 2021 metais buvęs 7-oje TOP10 pozicijoje (suteikta 200).

Mergaičių vardai

Vieta
2022 m.
Vardas Vieta
2021 m.
Pozicijos pokytis
#1 Sofija #5 ↑4
#2 Emilija #2
#3 Amelija #1 2
#4 Liepa #3 ↓1
#5 Luknė #7 ↑2
#6 Patricija #9 ↑3
#7 Kamilė #10 3
#8 Lėja #4 4
#9 Izabelė #16 7
#10 Elija #14 ↑4

Berniukų vardai

Vieta
2022 m.
Vardas Vieta
2021 m.
Pozicijos pokytis
#1 Markas #1
#2 Benas #5 ↑3
#3 Herkus #6 ↑3
#4 Jonas #9 ↑5
#5 Dominykas #4 ↓1
#6 Jokūbas #2 ↓4
#7 Lukas #8 ↑1
#8 Matas #3 ↓5
#9 Adomas #10 ↑1
#10 Nojus #7 ↓3

Kas slepiasi už TOP10?

Už TOP10, iki TOP20, išsidėstę vardai atrodo taip: 11. GABIJA ir KAJUS, 12. EMA ir MOTIEJUS, 13. ADAS ir ADELĖ, 14. AUSTĖJA ir ĄŽUOLAS, 15. DOMAS ir SMILTĖ, 16. ARONAS ir LUKA, 17. EMILIS ir IGLĖ, 18. BARBORA ir ROKAS, 19. EVA ir LEONAS, 20. JORIS ir KOTRYNA.

Naujausi ir įdomiausi vaikų vardai Lietuvoje

Populiariausi vaikų vardai nesikeičia jau keletą metų: juos bene kasmet galima sutikti jei ne tarp TOP10, tai tarp TOP20 vardų – tikrai. Nors nėra drastiškų pokyčių tarp visiems puikiai pažįstamų vardų, o tik pozicijų rokiruotės, tačiau kasmet visi nekantriai laukiame visiškai naujų, rodos, negirdėtų vaikų vardų statistikos. O šiuo atveju, drįstame tvirtinti, tėveliams niekada nepritrūksta fantazijos. Taigi vertindami įprastinių vardų pokyčius vertiname ir visiškus naujadarus, tarptautinius, neįprastus vardus. Taip pat semiamės idėjų laukdami savų atžalų.

Taigi kokie tie nepaprastai reti ir įdomūs 2022 metų vardai, kuriuos tėveliai suteikė vaikams? Šie vardai ne tik išsiskiria iš bendro konteksto, bet ir yra absoliučiai originalūs. Kai kada tokie vardai primena puikiai pažįstamų vardų variantų asmenvardžius, pavyzdžiui: KATSIARYNA, NOEMI, BAZILĖ, RUSALINA, ULJANA, ARIJIELĖ, AGLAJA, MILANIJA, SAIMONAS, RACHELĖ, TAISIJA, AFINA.

Neretai tėvai vaikams suteikia ir tarptautinius, pasaulinius vardus, pavyzdžiui: SUMMER, NAOMI, EMIR, NOEL, FABIAN, MAYA, ERVIN, GLEB, JEGOR, MELANI, STELLA, NEITAN, HUGO, KAJ, HUBERT, REINA, LEA, WILLIAM, ROMEO, LEV, SELENA, MATEO.

Kai kada tarptautiniai vardai arba lietuvinami, arba adaptuojami, teikiami su įprastinėmis lietuvių kalbos galūnėmis, pavyzdžiui: EIPRILĖ, MIŠEL, ROZALIJA, BJORNAS, BARTAS, SINTIJA, DOROTA, DEILANAS, NEITONAS, METJU, CELESTĖ.

Tačiau yra ir vardų, kurie, atrodo, niekada negirdėti, neaišku, kaip sudaryti arba menantys prekių ženklų pavadinimus, pavyzdžiui: MAXIMOS (berniuko vardas), KASTUS (berniuko vardas), NIKON, CHASLAU, LADA, CHENXING, HARDAS, TICHON, ESLEM, SAIFULAH.

Neretai tėvai vaikams suteikia ir įdomesnius dvigubus tarptautinius vardus, pavyzdžiui: PAULINA ELISABETH, EMILI CHEYENNE, OLIVER SEBASTIAN, CHAUDHRY MIKAEL, DEBORA EMMA, TOMMY ROKAS, ATUMAS RAMOJUS, MAJA LAGERTA, MEGAN NJERI, KATHERINE EMILIA, NIKOLĖ ADAEZE, FATEH MUHAMMAD.

Gana įdomiai sujungti ir lietuviški (arba bent panašūs į lietuviškus) dvižodžiai vardai, pavyzdžiui: BITĖ MEDEINA, MAGDĖ GUNTA, GRUODĖ MARIJA, MONA IZABELĖ, RUSNĖ TILDA, ULRIKA ŪLA, ORESTAS SEKUNDAS, UNĖJA TALIJA, KOSMĖJA DEMETRA, AUKTUMAS JORIS.

Trumpiausi vardai, pavyzdžiui: TIA, ARIJ, SHIA, DUA, EVEN, YAN, EIRA, YAKU, NONNA, BELA, HLEB, LEJA, AVIEL, TANĖ, LILĖ, DIA, CAN, ENZO, LEAH, LANDO, LIMA, BELLA, LIO, IDA, JORN, ELIA, RUNA, CLEO, AŠA.

O kuris vardas laimėtų ilgiausio vaiko vardo titulą? OKTAVIANAS MAKSIMILIANAS ar OSKARAS MATTHEW EUGENIJUS?

Nauji mergaičių vardai

Natanėlė, Shia, Meli, Jara, Alidija, Aktanė, Amfitritė, Mileva, Ratmira, Klauda, Inaya, Edela, Deirija, Ažuolė, Kenzy, Hajra, Gizelė, Cleo, Tautvylė, Lima, Aša, Savanah, Brida, Mūna, Adora, Estrina, Myroslava, Unėja, Willow, Eletė, Zimal, Maelija, Kaliopė, Darsija, Shiori, Michelina, Katsiaryna, Salin, Versmė, Giria, Nellia, Varya, Sami, Ryah, Dilora, Mikelė, Olivė, Jakaterina, Avigail, Ajira, Eslem, Aleksiia, Deneta, Agnilė, Omeilita, Neivilė, Merilda, Marva, Aikena, Ivė, Aminah, Federica, Hajar, Kamina, Deilėja, Salvadora, Elėna, Emmanuella, Somaya, Uga, Otėja, Sorelė, Rithisha, Mina, Jamini, Alfija, Etelė, Anina, Asenat, Millaja

Nauji berniukų vardai
Amari, Lio, Satas, Lenartas, Ameidas, Aridėjus, Everas, Miglis, Merdanas, Nylanas, Abdelkader, Isaias, Rehanas, Matfei, Avramo, Sudivojus, Leitas, Boleslaw, Rajen, Radmianas, Milenijus, Teofilius, Airantas, Jarkas, Kanoras, Zaur, Tolius, Lando, Daminik, Fedir, Hildertas, Yaku, Otilas, Satja, Oleksii, Turitas, Eidens, Žemynas, Rišardas, Izahaak, Finlis, Nikolaij, Agilis, Livjan, Marielis, Malachi, Areldas, Mirai, Levantas, Atonas, Eldan, Vasyl, Chaslau, Subal, Erwin, Elisei, Sokrat, Yury, Boguslavas, Sina, Yehor, Ingolf, Saifulah, Vandenynas, Maximos, Eljas, Artemis, Konstant, Chenxing, Maironas, Berlynas, Demiras, Dastianas, Siamion, Alvyjus, Abdurrozakh, Parnidis, Saliman, Harish, Kiryl, Jorn, Sebastian, Kondrad, Remuald, Teitas, Jeronimo

*Skelbti šią informaciją be rašytinio „Tėvų darželio“ sutikimo griežtai draudžiama.

SVARBU: pokyčiai statistikoje dėl asmens duomenų apsaugos pagal BDAR

Kasmet atnaujiname vaikų vardų duomenų bazę, sudarome vardų topų sąrašus ir nubraižome vardų populiarumo kreives, remdamiesi Gyventojų registro tarnybos pateiktais duomenimis.

Dėl asmens duomenų apsaugos pagal BDAR Gyventojų registro tarnyba negali pateikti visų statistinių duomenų, tad nuo 2020 m. vardo populiarumo statistika nenurodoma, jei vardas konkrečiais metais registruotas rečiau nei 5 kartus.

Jei vardą sudaro du ir daugiau vardų ir jei šis vardas konkrečiais metais registruotas rečiau nei 5 kartus, į populiarumo statistiką nėra įtraukiamas nė vienas jį sudarantis vardas.

Susiję straipsniai

Populiariausi mergaičių vardai iš E raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš E raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi berniukų vardai iš C-Č raidžių

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš C-Č raidžių TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi mergaičių vardai iš D raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš D raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!