7 interjero idėjos vaikų kambariui (foto)

Vaiko kambario interjeras Africa Studio | Shutterstock.com

Interjeras yra labai individualus dalykas ir svarbiausia, kad namai būtų patogūs jūsų šeimai, tačiau siūlome peržvelgti kelis universalius patarimus, kurie pravers kuriant patogų ir jaukų vaikų kambarį.

1. Nedidelė spalvų gama

Photographee.eu | Shutterstock.com

Kurdami vaikų kambario interjerą išsirinkite tik 2-3 vyraujančias spalvas. Pavyzdžiui, nuotraukoje parodytam moderniam interjerui pasirinkta balta, juoda ir geltona.

Poros spalvų interjeras gali atrodyti nykiai, tačiau jis pasikeis vos vaikui įžengus į kambarį - gyvumo ir daugiau spalvų suteiks žaislai, knygelės ir kiti vaiko daiktai. Margas vaiko turtas margame kambaryje atrodys chaotiškai, vargins.

2. Kuo funkcionalesni, ilgą laiką tarnaujantys baldai

Obitotckaia Tatiana | Shutterstock.com

Svarbu, kad vaiko kambario baldai būtų kuo funkcionalesni ir galėtų kuo ilgiau tarnauti vaikui augant. Tokie baldai dažniausiai yra brangesni, tačiau jų nereikės dažnai keisti, todėl ilgainiui sutaupysite ir prisidėsite prie planetos išteklių tausojimo.

Pavyzdžiui, kai kuriuos augančius lopšius ir loveles galima transformuoti net keletą kartų ir tokiu būdu naudoti nuo pirmųjų dienų iki paauglystės.

3. Lentyna su daiktadėžėmis

Photographee.eu | Shutterstock.com

Atviros lentynos vaikų kambaryje nėra pati geriausia idėja, nes jose bus sunku palaikyti tvarką, tačiau pritaikę joms daiktadėžes betvarkės išvengsite. Jose patogu laikyti smulkius daiktus: pieštukus, kaladėles, nedidelius žaislus, knygeles ir pan.

Daiktadėžės puikus sprendimas dar ir dėl to, kad į jas savo daiktus savarankiškai sumesti ir mokytis tvarkos galės net ir labai mažas vaikas.

4. Montessori lova

Photographee.eu | Shutterstock.com

Motessori lova yra atvira, vos nuo žemės pakilusi lova arba tiesiai ant žemės padėtas čiužinys. Montessori metodo šalininkų teigimu, žema lova iš kurios vaikas gali pats išlipti skatina judėjimo laisvę, ugdo savarankiškumą ir pasitikėjimą savimi.

Daugiau apie tai skaitykite:

5. Žaidimų palapinė

Yuganov Konstantin | Shutterstock.com

Žaidimų palapinę galima įsigyti daugumoje vaikiškų prekių parduotuvių, tačiau ją nesunku pasisiūti patiems (internete tikrai rasite įvairių schemų, mokomųjų video). 

Tokia palapinė atrodo stilingai, puošia kambarį ir yra puiki vieta ne tik žaisti, bet ir numigti pietų miego ar ramiai paskaityti knygelę. 

6. Siena piešimui kreidelėmis

Photographee.eu | Shutterstock.com

Sieną, jos dalį arba įrėmintą lentą (jeigu nenorite keisti sienų spalvos) nudažykite mokyklinių lentų dažais (jų tikrai rasite didelėse remonto prekių, dažų parduotuvėse). Ant tokios sienos vaikas galės piešti kreidelėmis, vyresniam vaikui galėsite užrašyti tos dienos užduotis ar gražų palinkėjimą.

Sieną galite nudažyti dvigubą funkciją turinčiais, magnetiniais mokyklinių lentų dažais. Tokia siena tiks ir piešimui kreidelėmis, ir prie jos „lips“ magnetukai.

7. Mažiau baldų - daugiau erdvės

Yuri-U | Shutterstock.com

Pasistenkite neapkrauti vaikų kambario baldais ir perteklinėmis interjero detalėmis. Vaikui augant daiktų dar daugės, o prigrūstame kambaryje palaikyti tvarką ir jaukumą bus sunku.

Palikite erdvės, kad vaikas galėtų laisvai išsidėlioti žaislus, žaisti judresnius žaidimus. Tam puikiai pravers ne papildomi baldai, o minkštas kilimas ir kelios pagalvės ant kurių vaikas galės atsisėsti ar net prigulti.

Susiję straipsniai

Optimalus vaiko kambario dydis: kaip neprašauti?

Namuose vaikai įprastai praleidžia visus vaikystės metus iki pat 18-ojo gimtadienio, dažnai juose užsibūna ir gerokai ilgiau.

Ar žinote, kaip mažą butą padaryti erdvesnį? Kelios gudrybės

Dauguma miestų gyventojų svajoja apie erdvius namus, didelį gyvenamąjį plotą. Pirkdami butą, pirmiausia pasidomi jo dydžiu, ir tik tada – kaina.

Svarbios visos vaiko kambario detalės: spalvinė gama ir baldai

Vaiko kambario interjeras daro nemažą įtaką jo raidai. Norint, kad jis augtų jaukioje aplinkoje, labai svarbu sukurti vaikui tinkamą erdvę.