9 mitai apie dvynius

1 mitas: Dvyniai gimsta kas antroje kartoje

Faktas, kad didesnė tikimybė susilaukti dvynių yra paveldima genetiškai – tiesa. Tačiau tik tikimybė – ji gali ilgai nepasireikšti iš kartos į kartą. Be to, toks „paveldimumas“ galioja tik kalbant apie neidentiškus dvynius, kai embrionai susiformuoja iš skirtingų kiaušialąsčių. O štai identiški dvyniai, užsimezgę iš vienos kiaušialąstės, mokslui kol kas vis dar mįslė.


2 mitas: Dvynukai – tai garantuotas Cezario pjūvis

Nebūtinai. Tiesa yra tik tai, kad kuo daugiau vaikučių nešiojama, tuo didesnė operacijos tikimybė, mat tuo rizikingesnis nėštumas, dažniau pasitaiko gimdymo komplikacijų. Tačiau jei mamos ir vaikučių būklė nekelia nerimo – daugelis dvynukų kuo puikiausiai pasaulį išvysta keliaudami natūraliais gimdymo takais.


3 mitas: Dvynukai gimsta neišnešioti

Tikimybė, kad prasidės priešlaikinis gimdymas, dvynukų atveju išties didesnė, nei laukiantis vieno vaiko. Tačiau tikrai ne visi dvynukai gimsta anksčiau numatyto laiko. Tiesa, dvynukų atveju gimdymo data numatoma kiek anksčiau. Laukiantis vieno kūdikio, nėštumas trunka apie 40 savaičių, o gimdant dvynukus net ir 37-tą savaitę prasidėjęs gimdymas jau laikomas norma.


4 mitas: Visi dvyniai turi vienodą genų ir chromosomų rinkinį

Identiški dvyniai – taip. O dvyniai, gimę iš skirtingų kiaušialąsčių, genetiškai panašūs tiek, kiek paprasti broliai ir seserys. Beje, įdomu, kad net ir identiškų dvynių pirštų atspaudai vis dėlto skiriasi.


5 mitas: Dvyniai labai skiriasi savo charakteriu

Jei vienas – lėtas ir ramus, tai kitas – būtinai gyvas sidabras. Ne, tikrai tai nėra taisyklė. Be abejo, dvyniai neretai skiriasi savo charakteriu – kaip ir bet kurie broliai ir seserys. Tačiau dvynius daugelis lygina vieną su kitu tarsi žvelgdami pro didinamąjį stiklą. Todėl ne tik jų skirtumai akivaizdesni, bet ir jie patys dažnai tyčia stengiasi pabrėžti savo individualumą. Jei tėvai, namiškiai, mokytojai mažiau lygintų dvynius vieną su kitu – tikėtina, kad daugelio tarpusavio konfliktų mažieji išvengtų.


6 mitas: Pirmasis gimęs visada pirmaus, antrasis seks iš paskos

Dažniausiai dvynių užgimimą skiria vos keletas minučių. Ir ką gi gali pirmasis gimęs per tą laiką patirti tokio svarbaus, kas lemtų jo didesnį veržlumą?


7 mitas: Visi dvyniai apdovanoti ekstrasensiniais pojūčiais, nes vienas kitą jaučia ir per atstumą

Tikslių duomenų, patvirtinančių ar paneigiančių šį teiginį, nėra. Objektyvi tiesa – tai, kad dvyniai praleidžia daugiu laiko drauge, nei skirtingo amžiaus broliai ir seserys. Taigi labai tikėtina, kad jų tarpusavio ryšys taip pat tvirtesnis, kas leidžia jiems pajausti net ir menkiausius vienas kito pojūčių, minčių niuansus. Tačiau daugelis dvynių išties tvirtina, jog ypatingas jų bendravimas mintimis – ne mitas, o gryna tiesa.


8 mitas: Dvynius mokykloje geriausia arba nuolat sodinti atskiruose suoluose, arba visada tik viename

Jei dvyniai išoriškai labai panašūs, mokytojams tikriausiai patogiau, jei jie sėdėtų skirtingose vietose. Tačiau nuolat juos sodinti tik atskirai būtų klaida. Kaip ir visada dvynius sodinti tiktai kartu. Jie, kaip ir paprasti mokiniai, turėtų kartkartėmis pakeisti ne tik suolą, kuriame sėdi, bet ir suolo partnerį. Psichologai rekomenduoja, kad bent jau pradėjus lankyti mokyklą dvynius geriausia sodinti greta, mat kai jie išskirti – gali būti sunkiau susikaupti.


9 mitas: Kai kuriuos dvynius vieną nuo kito sunkiai skiria net tėvai

Be abejo, būna dvynių, kurie iš pirmo žvilgsnio panašūs tarsi du vandens lašai. Tačiau tikrai netiesa, kad artimiausi žmonės juos sunkiai skirtų vieną nuo kito. Tereikia tik artimiau pažinti broliukus ar sesutes – ir jų skirtumai tampa akivaizdūs. Net jei bruožai ir ypač panašūs, dažniausiai jų veidai turi individualių detalių: apgamėlių, skirtingas antakių linkis, kitokia šypsena, skirtingos mimikos raukšlės, žvilgsniai.

Susiję straipsniai

Gražiausios citatos apie mamą

Patys gražiausi, švelniausi, prasmingiausi ir daugiausiai meilės savy talpinantys žodžiai apie mamas...

Gražiausi eilėraščiai mamai

Sakoma, kad gražiausios dainos ir eilės yra apie meilę, o juk mamas mylime tyriausiai, stipriausiai ir ilgiausiai.

Nostalgiška kelionė laiku: 90-ųjų žaislų TOP10

Kviečiame į nostalgišką kelionę laiku ir pristatome 90-ųjų žaislų topą. O vat mūsų laikais buvo žaislai, ar ne?