Alijošiaus gelis

Alavijas, liaudyje vadinamas alijošiumi, puikiai pažįstamas ir daugelio auginamas vaistinis augalas. Iš alijošiaus lapų galima pagaminti puikų gelį, kuris efektyviai ramina sudirgusią, saulėje ar ugnyje nudegintą odą, gydo pūslelinę, palengvina psoriazės simptomus, sumažina niežulį įgėlus vabzdžiams, švelniai drėkina ir valo, odai suteikia skaistumo, elastingumo.

Jums reikės:
3-4 didelių, sveikų alijošiaus lapų;
1 vitamino E kapsulės (galima įsigyti vaistinėje);
1 vitamino C tabletės (galima įsigyti vaistinėje);
1 šaukšto rožių vandens (nebūtina).

Gaminimas:
Alijošiaus lapus nupjaukite prie pat pagrindo. Dėmesingai nuplaukite, palaukite, kol apdžius. Plonu peiliu ar skustuvo peiliuku nuplaukite žaliąją, kietą odelę. Jums reikės skaidraus lapo minkštimo.

Minkštimą smulkiai supjaustykite, sumaišykite su vitamino E kapsulės turiniu, sutrinta vitamino C tablete, šaukštu rožių vandens. Visą labai gerai ištrinkite ar susmulkinkite maisto smulkintuvu (prieš tai labai dėmesingai išvalykite ašmenis).

Gautą masę patalpinkite į švarų, užsukamą stiklainiuką.

Laikykite šaldytuve iki 2 mėnesių (jeigu nenaudosite vitamino C, veikiančio, kaip konservantas, tai gelį laikykite iki savaitės).

Alijošiaus gelis puikiai tiks tiek kasdienei priežiūrai, tiek ir sudirgusios odos gydymui.

Susiję straipsniai

Džiovintų vaisių ir riešutų mišiniai imunitetui (Amosovo pasta)

Amosovo pasta yra džiovintų vaisių ir riešutų mišinys, skirtas sustiprinti imunitetą, pagerinti sveikatą, padėti greičiau pasveikti.

Dažniausiai pasitaikančios lytiškai plintančios ligos (LPL)

Prie lytiškai plintančių ligų įtrauktos ne tik klasikinės ligos, kaip, pavyzdžiui, sifilis ir gonorėja, bet ir santykinai neseniai atsiradusios LPL.

Kaip ypač užimtai mamai efektyviai kovoti su stresu?

Vien buvimas mama savaime jau yra įtempta ir daug fizinių bei dvasinių jėgų reikalaujanti veikla, o kur dar buitis, ėjimas į darbą, bendravimas ir kt.