Dažniausiai klausimai kosmetologei
Kiekvieno žmogaus oda – individuali, taigi nieko keisto, kad kiekviena moteris susiduria su skirtingomis odos problemomis. Vienoms ji sausėja ir šerpetoja, kitoms blizga nuo riebalų pertekliaus, trečioms – raudonuoja ir t.t. Šį kartą norime apžvelgti dažniausiai kosmetologams užduodamus kausimus.
Kuomet veidą pasitepu kremu, jaučiu, kaip oda ima dilgčioti ir niežėti. Ar tai normalu?
Neretai tokie pojūčiai signalizuoja apie odos išsausėjimą. Tokiu atveju patartina į pagalbą pasitelkti ne tik drėkinamuosius kremus, bet ir paprasčiausią vandenį: padidinkite išgeriamo vandens kiekį per dieną, kad organizmas “atsigautų” iš vidaus. Be to, nepamirškite, kad kremas turėtų būti tepamas ant drėgnos odos, tuomet jis kur kas geriau įsigers. Jei esate tikra, kad problema – ne odos išsausėjime, tuomet tikėtina, kad ant odos yra mikro įtrūkimų, o dilgčiojimo jausmas leidžia suprasti, kad žaizdelės gyja ir traukiasi. Tačiau jei dilgčiojimas trunka ilgiau nei 10 sekundžių, kremo geriau nenaudokite ir apsilankykite pas dermatologą.
Ant skruostų ir nosies dažnai atsiranda raudonų dėmelių. Kodėl?
Tai paprasčiausia odos reakcija į temperatūrų skirtumus: kuomet šaltą, kraujagyslės susitraukia, kad išlaikytų šilumą, o atšilus jos išsiplečia. Dėl raudonų dėmelių pasirodymo gali būti kaltas ir riebus maistas bei alkoholis, taigi sureguliuokite savo mitybą. Paslėpti raudonį padės žalios spalvos maskuojamasis pieštukas, tepamas po pudra.
Ar galima veidą prausti vandeniu iš krano?
Iš krano tekančiame vandenyje yra daug kalkių, todėl oda gali išsausėti ir sudirgti. Jei norite praustis vandeniu, geriau būtų naudoti distiliuotu arba mineraliniu, kartu su švelniu odos valikliu. Po to būtinai atgaivinkite odą toniku ir patepkite kremu. Tačiau veido valymui kur kas geriau rinktis valomąjį pienelį ir toniką.
Aš jau seniai ne paauglė, tačiau ant odos vis dar pasirodo spuogeliai. Kodėl?
Priežasčių gali būti daugybė: hormonų disbalansas, neteisinga mityba, stresas ir t.t. Išsiaiškinti priežastį galite eksperimentavimo būdu: pakeiskite mitybą ir stebėkite, ar odos būklė pasikeis. Jei ne, vadinasi priežastys kitos. Keiskite gyvenimo būdą: daugiau ilsėkitės, išmokite atsipalaiduoti ir mažiau nervuotis. Jeigu ir tai nepadeda – reikėtų apsilankyti pas kosmetologą. Na, o kol bandysite išsiaiškinti priežastis, pasirūpinkite tinkama odos priežiūra. Jei ant odos pasirodo spuogeliai, reikėtų rinktis priemones, kurių sudėtyje yra retino ir salicilo rūgščių (pirmoji normalizuoja riebalų gamybą, antroji – pašalina negyvas odos ląsteles ir valo poras) bei cinko (jis pagreitina odos gyjimą). Taip pat du kartus per dieną drėkinkite odą “oil-free” kategorijos kremukais, kurių sudėtyje yra vitaminų C ir E. Tokie kremai nėra riebūs, todėl puikiai tiks jūsų odai.
Kaip atsikratyti spuogelių ant nugaros?
Bėrimai nugaros ir krūtinės srityje gali būti reakcija į sintetinius drabužius, taigi pirmiausia ką turite padaryti, tai rinktis natūralių medžiagų aprangą, kuri leistų odai kvėpuoti. Jei po poros mėnesių spuogeliai nedingsta, naudokite prieš tai išvardintas priemones, kurių sudėtyje yra retino ir salicilo rūgščių (pirmoji normalizuoja riebalų gamybą, antroji – pašalina negyvas odos ląsteles ir valo poras) bei cinko (jis pagreitina odos gijimą). Jeigu nepadeda ir tai, tuomet vertėtų apsilankyti pas gastroenterologą, nes bėrimas gali būti virškinamojo trakto ligų pasekmė.
Aš gana kruopšiai drėkinu savo odą, bet ji vistiek atrodo išsausėjusi ir papilkėjusi. Kodėl?
Gali būti, kad tiesiog netinkamai paruošiate odą drėkinimui. Du kartus per savaitę darykite veido pilingą (pilingą pasirinkite pagal savo odos tipą), kuris padės pašalinti negyvas odos ląsteles ir leis drėkinamajam kremui geriau įsiskverbti į giluminius odos sluoksnius. Prieš tepant drėkinamąjį kremą, palepinkite odą serumu su vitaminu C, kuris padės odai atgauti natūralų spindesį. Ir žinoma, nepamirškite gerti daug vandens: mažiausiai 2 litrus per dieną, o jei aktyviai sportuojate – dar daugiau.
Aš kiekvieną dieną tepuosi maskuojamuoju kremu. Ar gali būti, kad jis užkemša poras, neleidžia odai kvėpuoti ir dėl to susidaro spuogai?
Galbūt ir nustebsite, tačiau maskuojamieji kremai iš tiesų yra naudingi, nes padeda apsaugoti odą nuo teršalų iš aplinkos. Žinoma, tai galioja tik kokybiškai kosmetikai. Svarbiausia nepamirškite nusivalyti kremo likučių prieš miegą.
Mano oda gana graži, bet prieš menstruacijas visuomet pasirodo spuogelių. Kaip jų išvengti?
Tai – visiškai normali organizmo reakcija. Spuogeliai prieš menstruacijos – beveik visų moterų problema. Likus savaitei iki menstruacijų naudokite kremus su linolino rūgštimi arba keramidais.
Mano oda sausa, o prausimosi ją ima tempti, o drėkinamasis kremas nepadeda. Ką daryti?
Bet koks diskomfortas, juntamas po odos sąlyčio su vandeniu – dehidratacijos požymis. Du kartus per savaitę naudokite drėkinamąsias kaukes, o kiekvieną dieną prieš tepdamasi kremu odą palepinkite 2-3 lašais sausai odai skirto aliejaus arba serumo su hialurono rūgštimi.
Mano oda sausa. Ar man reikia daryti veido šveitimą?
Ne tik reikia, bet ir būtina. Sausa oda atsinaujina lėčiau, nei riebi, todėl siekiant pašalinti negyvas odos ląsteles odos šveitimą turėtumėte daryti ne dažniau nei kartą per savaitę. Naudokite kreminės konstistencijos priemones, su minkštomis valomosiomis dalelėmis. Po procedūros nepamirškite odos pamaitinti ir sudrėkinti kremu.