Druskos kristalo auginimas namuose

Ar kada bandėte namie užsiauginti kristalą? Greičiausiai ne. O be reikalo – vaikams tokios pamokos-žaidimai labai patinka. Žinoma, teks sugaišti daugiau nei vieną dieną, kai kada galbūt net dvi arba tris savaites, bet patikėkite – rezultato laukti bus labai smagu!

Jums reikės: stiklainio, pagaliuko nuo ledų (tinka ir tušinukas arba vielutė), druskos, kurios kristalą norite auginti, atsargų ir siūlo. Ypač gražiai atrodo ryškiai mėlynos spalvos vario sulfato kristalai (užaugs per kelias dienas), tačiau iš bėdos galima išsiversti ir su pačia paprasčiausia druska ar net cukrumi (bet kristalai bus bespalviai, mažesni, auginti teks ilgiau).

Vario sulfatas naudojamas kovoje su augalų ligomis ir kenkėjais, kitoms reikmėms. Jo nesunkiai rasite tarp prekių sodui ir daržui.

Iš pradžių paruoškite kaip galima didesnės koncentracijos tirpalą: įberkite į indą su vandeniu vario sulfato, išmaišykite, vėl įberkite ir vėl išmaišykite – taip kartokite tol, kol jis nebetirps. Pakaitinkite skystį karšto vandens vonelėje, kad sulfatas ištirptų visiškai, ir perpilkite į kitą indą, kad neliktų nuosėdų.

Mažą tos pačios druskos, kurios tirpalą naudosite, kristaliuką apriškite siūlu ir pritvirtinkite prie pagaliuko, įmerkite į paruoštą skystį ir pridenkite popieriaus lapu. Kai kas pririša tiesiog akmenuką. Indą laikykite gerai matomoje ir šiltoje vietoje, visą kristalo augimo laiką nejudinkite ir nepurtykite. Maži „brangakmeniai“ pradės augti jau trečią dieną.

Kai kristalas bus pakankamai didelis, ištraukite jį iš tirpalo, apsausinkite, nukirpkite siūlą. Paviršių patartina padengti bespalviu laku. Štai taip atrodo rezultatas.

Susiję straipsniai

Naujas „Kakės Makės“ serialas per TV3 Play

Naująjį serialą apie išdykėlę mergaitę Kakę Makę ir jos draugus nemokamai žiūrėkite per TV3 Play!

Popieriniai moliūgai (nuotraukos žingsnis po žingsnio)

Kviečiame pasigaminti smagius moliūgus Helovinui ir ne tik! Jums reikės vos kelių labai paprastų priemonių.

Rudeniniai darbeliai: lapai, kaštonai, gilės ir dar daugiau (su nuotraukomis)

Rudenį smagu su vaikučiais rinkti įvairias gamtos dovanas: lapus, giles, kaštonus, kankorėžius, uogas ir sėklas, o vėliau iš jų gaminti darbelius.