Ką simbolizuoja gėlių spalvos?

Dažniausiai net nesusimąstome, kokį svarbų vaidmenį kiekvieno žmogaus gyvenime vaidina spalvos. Juk jomis užpildyta visa mūsų kasdienybė. Mes taip pripratome prie spalvų, kad nepastebime jų daromos įtakos, o juk kiekviena spalva turi ypatingą reikšmę.

Šiandien mes norime pakalbėti apie gėlių spalvas ir jų reikšmes. Juk būtent gėles dažniausiai dovanojame svarbiomis progomis ir taip pat gauname dovanų iš artimųjų, draugų bei pažįstamų.Ką simbolizuoja raudonos spalvos gėlės?

Tradicija mylimajai dovanoti raudonas rožes kilo iš senovės legendos. Meilės deivė Afroditė labai skubėjo į pasimatymą su savo mylimuoju, tačiau skubėdama į baltos rožės spyglius susižeidė savo koją. Nuostabios gėlelės žiedlapius nudažė skaistus kraujo raudonis. Taip raudona spalva tapo karštos meilės ir aistros simboliu.

Raudonas gėles galima dovanoti ne tik kaip meilės simbolį. Iš esmės meilės simbolis yra būtent raudona rožė, tačiau  apart rožių egzistuoja ir daugybė kitų gėlių, pavyzdžiui, gvazdikai, lelijos, chrizantemos. Raudona gėlių spalva simbolizuoja jėgą, galią ar netgi agresiją. Tai reiškia, kad raudonos spalvos gėles reikėtų dovanoti stipraus charakterio ir valdingiems žmonėms. Tačiau darydami puokštę būkite atsargūs, nes raudonos gėlės suteikia sunkumo jausmą ir užgožia kitas gėles.Ką simbolizuoja baltos spalvos gėlės?

Baltas gėles įprasta dovanoti jauniems žmonėms. Balta gėlių spalva simbolizuoja tyrumą, nuoširdumą, pagarbą merginos skaistumui. Be to, liaudyje sklando prietarai apie baltus gėlių žiedus ir vestuves: jei jaunosios puokštės pagrindą sudaro baltos gėlės, tai jaunųjų santuokinis gyvenimas bus ilgas ir laimingas, alsuos meile, pagarba ir pasitikėjimu vienas kitu.

Paprotys jauniesiems vestuvių proga dovanoti būtent baltos spalvos gėles atėjo iš Senovės Graikijos. Jaunosios namų durys buvo puošiamos rožėmis, o nuotakai dovanodavo ne šiaip rožių puokštes, o rožių vainikus pintus su mirtomis.Ką simbolizuoja rožinės spalvos gėlės?

Vyriškis padovanojo jums rožinės spalvos gėlių? Geras ženklas! Ši spalva simbolizuoja naujų jausmų užgimimą, švelnumą ir tikėjimąsi tokio paties atsako. Santykių pradžioje dovanoti rožines tulpes, gerberas ar rožes – tiesiog idealus pasirinkimas.

Iš esmės rožinė spalva – tai baltos ir raudonos mišinys. Kaip jau išsiaiškinome, balta spalva simbolizuoja tyrumą ir nuoširdumą, o raudona – meilę, taigi rožinė spalva – tai romantiškų jausmų išraiška.Ką simbolizuoja geltonos spalvos gėlės?

Gavusios iš mylimojo geltonų gėlių, merginos dažniausiai sunerimsta, nes geltona gėlių spalva asocijuojasi su išsiskyrimu ir sielvartu. Visa tai – jau praeitis. Senais laikais vyrai iš tiesų damoms dovanodavo geltonas gėles, kaip nykstančių jausmų ir artėjančio išsiskyrimo simbolį. Tačiau tie laikai jau seniai praėjo ir dauguma vyrų, norėdami nudžiuginti savo merginas, dovanoja šios nuostabiai ryškios ir gaivios spalvos gėles, net nepagalvodama apie įsigalėjusią jų reikšmę.

Šiais laikais geltona spalva simbolizuoja laimės ir gerovės linkėjimą. Tokios spalvos gėles galima dovanoti absoliučiai visiems žmonėms, nes geltona išreiškia džiaugsmą, linksmumą, optimizmą ir gyvenimišką energiją. Geltonos kalijos ar lelijos – puikus dėmesingumo ženklas geros draugės gimimo dienos proga.Ką simbolizuoja mėlynos spalvos gėlės?

Šalti mėlynos ar žydros atspalviai puokštėje simbolizuoja paslaptingumą. Tokias gėles galima dovanoti paslaptingiems, neeiliniams žmonėms, nelinkusiems per daug atsiverti. O štai alyviniai atspalviai išreiškia susižavėjimą žmogumi.

Jei mėlynos gėlės dovanojamos mylimajai, tai išreiškia vyro patikimumą, nuoširdžius jausmus ir tyrą meilę.

Žinoma, gavus gėlių nereikėtų pulti analizuoti jų spalvos reikšmės. Juk dažniausiai žmonės dovanoja tai, kas jiems atrodo tiesiog gražu, nesigilindami į spalvų simbolius. Gauti gėlių – visuomet malonus dėmesingumo ženklas, taigi tiesiog leiskite sau pasidžiaugti.

Susiję straipsniai

Nedarbo dienos ir ilgieji savaitgaliai 2024 metais

2024 m. džiaugsimės 11 su savaitgaliais nesutampančių šventinių (nedarbo) dienų ir net 6 ilgaisiais savaitgaliais.

Darbas mamoms iš namų – misija įmanoma? (Daugiau nei 60 idėjų, ką dirbti!)

Dirbančios mamos – dažniau taisyklė negu išimtis. Maždaug 3 iš 4-ių mamų dirba visą darbo dieną. Motinystę ir darbą suderinti – įmanoma.

„Vyriški“ ir „moteriški“ darbai: realios šeimų patirtys

Darbų skirstymas į „vyriškus“ ir „moteriškus“ šeimoje, atrodo, niekur nedingsta. Jeigu vyras kala vinis, remontuoja, tai moteris stovi prie viryklės.