Kaip mažyliui išrinkti geriausią vardą? (901)

Jei pavadinsite sūnų Ramūnu, ramesnis jis turbūt netaps.

Daugumai porų vardo vaikui rinkimas yra smagiausias užsiėmimas nėštumo metu. Kitiems tai – sudėtingų derybų procesas. Šiaip ar taip, tai yra svarbus sprendimas, greičiausiai visam gyvenimui. Na, nebent vaikas vėliau nuspręstų vardą pasikeisti. Štai keletas svarbių dalykų, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti rinkdami vardą savo mažyliui:           

Skambesys ir suderinamumas. Kaip vardas skamba tariamas garsiai? Tai vienas svarbiausių dalykų, apie kuriuos vertėtų pamąstyti. Skamba dainingai? Šiurkščiai? Ar vardas gerai dera su jūsų pavarde?

Unikalumas. Neįprastas vardas gerai dėl to, kad jūsų vaikas išsiskirs iš minios. Kita vertus, labai neįprastą vardą gali tekti kartoti keletą kartų, kol aplinkiniai jį supras ir įsidėmės. O kaip tik tokio dėmesio vaikas greičiausiai norėtų išvengti. Jei renkatės retą vardą ar patys jį sugalvojate, pasistenkite patikrinti, ką šis vardas reiškia. Pasitaiko, kad tėvai išsirenka gražiai skambantį žodį, net nežinodami jo reikšmės. Nežinia, kiek čia tiesos, bet pasakojama, kad metrikacijos skyriaus darbuotojams teko atkalbinėti tėvus nuo minties dukrą pavadinti Fekalijos vardu.

Giminaičiai ir draugai. Daugelis tėvų savo kūdikius pavadina senelių, kitų giminaičių ar artimų draugų vardais. Tai tikrai graži tradicija. Manote, kad giminėje per daug Jonų? Pasikapstykite po giminės istoriją – neabejotinai rasite tikrą vardų lobyną, ne tik Jonus. Jei nenorite įskaudinti artimųjų, galite vaikui suteikti du vardus – vieną iš tėvo, kitą – iš mamos giminės. Nepamirškite ir apie krikšto vardus. 

Protėviai ir paveldas. Lietuvių tauta yra nedidelė, tad labai svarbu išlaikyti tautos tradicijas, tarp jų ir vardus. Jei ketinate gyventi užsienyje arba jei vaikas gimęs mišrioje šeimoje, galite rinktis trumpus, lengvai ištariamus lietuviškus vardus.           

Reikšmė. Jei pavadinsite sūnų Ramūnu, ramesnis jis turbūt netaps. Ir vien dėl ypatingos reikšmės su vaiku aplinkiniai neims elgtis kaip nors ypatingai. Tačiau apie vardo reikšmę verta pamąstyti.

Inicialai ir pravardės. Žmonės, ypač vaikai, gali būti žiaurūs išgalvodami pravardes, todėl pasistenkite numatyti galimas bėdas. Pagalvokite ir apie vaiko inicialus, ypač jei pavardė turi prasmę, – kad netyčia jis netaptų, pavyzdžiui, Š. Reikalu.  

Vienas geriausių būdų patikrinti vardą – šūktelėti jį garsiai, geriausia žaidimų aikštelėje. Jei  šaukdami vardą jaučiatės nepatogiai, tai gali būti ženklas, kad pasirinktas vardas nėra pats tinkamiausias.

Naujausi komentarai

 1. honeymoney
  honeymoney prieš 1 mėn.

  KarinaBaby parašė:
  Tai galima sakyt kodel jus savo vaika medzio vardu pavadinot

  Tai palaukit Egle, Ąžuolas irgi medzio pavadinimai bet kazkodel to niekas nesureiksmina o jau va kai Liepa tai jau medis...

 2. KarinaBaby
  KarinaBaby prieš 1 mėn.

  honeymoney parašė:
  Tai palaukit Egle, Ąžuolas irgi medzio pavadinimai bet kazkodel to niekas nesureiksmina o jau va kai Liepa tai jau medis...

  Ne ne nepagalvokit,kad kazka grubiai ar izeist norejau. Liepa labaj grazus vardas, norejau pasakyt, kad kaip sakot tomas zmogaus o ne suns vardas, tai liepa medzio o ne zmogaus vardas

 3. honeymoney
  honeymoney prieš 1 mėn.

  KarinaBaby parašė:
  Ne ne nepagalvokit,kad kazka grubiai ar izeist norejau. Liepa labaj grazus vardas, norejau pasakyt, kad kaip sakot tomas zmogaus o ne suns vardas, tai liepa medzio …

  As neisizeidziau bet pagalvokit kiek daug tokiu vardu yra: Atene, Nida juk miestu pavadinimai, Vakaris, Ausrine, Ūla -upe, Gintaras, Deimantas ar Deimante, ir panasiai 🙂 o gyvunam manau yra tikrai vardu ir ne zmogisku 🙂

 4. KarinaBaby
  KarinaBaby prieš 1 mėn.

  honeymoney parašė:
  As neisizeidziau bet pagalvokit kiek daug tokiu vardu yra: Atene, Nida juk miestu pavadinimai, Vakaris, Ausrine, Ūla -upe, Gintaras, Deimantas ar Deimante, ir panas…

  Na vienam Lora suns vardas,o man tai mano klasioke

 5. honeymoney
  honeymoney prieš 1 mėn.

  KarinaBaby parašė:
  Na vienam Lora suns vardas,o man tai mano klasioke

  Na va, o vieniem Maja kates ar suns vardas o man grupioke ir kolege 😀