Kaip mažyliui išrinkti geriausią vardą? (934)

Jei pavadinsite sūnų Ramūnu, ramesnis jis turbūt netaps.

Daugumai porų vardo vaikui rinkimas yra smagiausias užsiėmimas nėštumo metu. Kitiems tai – sudėtingų derybų procesas. Šiaip ar taip, tai yra svarbus sprendimas, greičiausiai visam gyvenimui. Na, nebent vaikas vėliau nuspręstų vardą pasikeisti. Štai keletas svarbių dalykų, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti rinkdami vardą savo mažyliui:           

Skambesys ir suderinamumas. Kaip vardas skamba tariamas garsiai? Tai vienas svarbiausių dalykų, apie kuriuos vertėtų pamąstyti. Skamba dainingai? Šiurkščiai? Ar vardas gerai dera su jūsų pavarde?

Unikalumas. Neįprastas vardas gerai dėl to, kad jūsų vaikas išsiskirs iš minios. Kita vertus, labai neįprastą vardą gali tekti kartoti keletą kartų, kol aplinkiniai jį supras ir įsidėmės. O kaip tik tokio dėmesio vaikas greičiausiai norėtų išvengti. Jei renkatės retą vardą ar patys jį sugalvojate, pasistenkite patikrinti, ką šis vardas reiškia. Pasitaiko, kad tėvai išsirenka gražiai skambantį žodį, net nežinodami jo reikšmės. Nežinia, kiek čia tiesos, bet pasakojama, kad metrikacijos skyriaus darbuotojams teko atkalbinėti tėvus nuo minties dukrą pavadinti Fekalijos vardu.

Giminaičiai ir draugai. Daugelis tėvų savo kūdikius pavadina senelių, kitų giminaičių ar artimų draugų vardais. Tai tikrai graži tradicija. Manote, kad giminėje per daug Jonų? Pasikapstykite po giminės istoriją – neabejotinai rasite tikrą vardų lobyną, ne tik Jonus. Jei nenorite įskaudinti artimųjų, galite vaikui suteikti du vardus – vieną iš tėvo, kitą – iš mamos giminės. Nepamirškite ir apie krikšto vardus. 

Protėviai ir paveldas. Lietuvių tauta yra nedidelė, tad labai svarbu išlaikyti tautos tradicijas, tarp jų ir vardus. Jei ketinate gyventi užsienyje arba jei vaikas gimęs mišrioje šeimoje, galite rinktis trumpus, lengvai ištariamus lietuviškus vardus.           

Reikšmė. Jei pavadinsite sūnų Ramūnu, ramesnis jis turbūt netaps. Ir vien dėl ypatingos reikšmės su vaiku aplinkiniai neims elgtis kaip nors ypatingai. Tačiau apie vardo reikšmę verta pamąstyti.

Inicialai ir pravardės. Žmonės, ypač vaikai, gali būti žiaurūs išgalvodami pravardes, todėl pasistenkite numatyti galimas bėdas. Pagalvokite ir apie vaiko inicialus, ypač jei pavardė turi prasmę, – kad netyčia jis netaptų, pavyzdžiui, Š. Reikalu.  

Vienas geriausių būdų patikrinti vardą – šūktelėti jį garsiai, geriausia žaidimų aikštelėje. Jei  šaukdami vardą jaučiatės nepatogiai, tai gali būti ženklas, kad pasirinktas vardas nėra pats tinkamiausias.

Naujausi komentarai

 1. emma12
  emma12 prieš 3 mėn.

  Meškute27 parašė:
  Sveikos mamytes aš turiu begalini vardu sarasiuka mergaitei ir kuo ilgiau ji perziurineju tuo labiau linkstu prie trumpo paprato vardo. Ema pasiule 10 metis sunus m…

  Mano vardas Aistė , tai aš prie jo pripratus , jis man niekuo neįpatingas uk anglai vadina ice tea bet šeip kad ir neįpatingas visvien patinka. Ema taip pat patinka bet db jų labai daug.

 2. jura45
  jura45 prieš 3 mėn.

  Meškute27 parašė:
  Sveikos mamytes aš turiu begalini vardu sarasiuka mergaitei ir kuo ilgiau ji perziurineju tuo labiau linkstu prie trumpo paprato vardo. Ema pasiule 10 metis sunus m…

  Aš už Godą Ema taip pat laaabai gražus, bet ir man atrodo, kad db jų daug, pas mano mamžiuką grupėjė 2

 3. Joop prieš 3 sav.

  Sveikos,

  O kaip Jus kitciuojate varda Ieva? Mes arciau zemaitijos tariame Íeva, kirtis ant I. Galvoju, ar nebus vaikui bedu, nes kiti kirciuoja Ievà

 4. Agrastėlis
  Agrastėlis prieš 3 sav.

  Joop parašė:
  Sveikos,

  Aukštaitijoje augau, klasiokę Ievą visi šaukė taip, kaip jūs, kirtis pradžioje – niekam net nekildavo diskusijų, kad reikėtų tarti kitaip.

 5. Lotavil
  Lotavil prieš 3 sav.

  Joop parašė:
  Sveikos,

  Dabar čia kažkokia nauja mada su tais kirčiais pabaigoje visą laiką kiek pamenu, būdadavo IEva, tik nesenai pasidarė kitaip, kaip ir su daugeliu vardų mes visi toliau kirčiuojam kaip įpratę, ir tik retais atvejais išgirstu atvirkščiai