Kaip su vaikais įdomiai paminėti valstybines šventes?

Tėtis su vaikais švenčia Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną MNStudio | Shutterstock.com

Šv. Kalėdų ar Velykų šventimo tradicijos daugelyje šeimų jau susiformavusios. Tačiau valstybinių švenčių – Vasario 16-osios, Kovo 11-osios bei liepos 6-osios – šventimo tradicijos daugelyje jaunų šeimų dar tik kuriamos.

Šias šventes mažieji jau iš anksto mini darželiuose ir mokyklose, tačiau daugelis tėvų nori, kad šventinės dienos būtų įsimintinos ir padėtų ugdyti vaikų pilietiškumo dvasią. Kaip tai įgyvendinti praktiškai?

Pirmasis darbas vos pakilus iš lovos – iškelti vėliavą

Vos tik vaikai atsibus, kvieskite juos rengtis ir iškelti Lietuvos trispalvę (jei gyvenate daugiabutyje, vėliavą galima pakabinti ant lango, balkone ir kt.). Papasakokite vaikams, ką simbolizuoja kiekviena trispalvės spalva.

Supažindinkite vaikus ir su kitais valstybiniais simboliais

Valstybinių švenčių metu vaikams galite parodyti ir herbą, pamokyti (žinoma, jei jie dar nemoka) giedoti himną.

Pasipuoškite tautine atributika arba vėliavos spalvų drabužiais, pasipuoškite aksesuarais ir papuoškite namus. Šventinę nuotaiką padės kurti įvairios smulkmenos: pietų stalą papuoškite geltonų narcizų ar raudonų tulpių puokštele, pakabinkite trijų spalvų balionų.

Pavartykite senus nuotraukų albumus

Parodykite vaikams senelių, prosenelių ir kitų artimųjų nuotraukas, papasakokite, kur jie gimė, gyveno, kuo užsiėmė, kuo išskirtinis buvo jų gyvenimas ir kt.

Drauge nupieškite giminės medį

Vaikams, ypač mažiems, sunku perprasti sudėtingus giminystės ryšius, tad pabandykite nupiešti giminės medį. Idealu, jei priklijuosite šeimos narių nuotraukas (puikiai tiks skenuotos ir atspausdintos ar net pieštos).

Nuvykite aplankyti senelių ar prosenelių

Galbūt giminėje yra senolių, kurie gyveno tarpukariu ar pokariu ir gali papasakoti įdomių to meto istorijų? Jei tik seneliai sutiks, nepamirškite jų pasakojimų įrašyti.

Surenkite viktoriną ar varžytuves

Patiems mažiausiems galite skirti užduotį sukurti kuo daugiau drabužių derinių su trispalve. Galite surengti ir varžytuves. Pavyzdžiui, kuris šeimos narys moka / žino daugiausia lietuviškų dainų, patarlių, o kuris gali padeklamuoti daugiausia eilėraščių ar jų ištraukų?

Su vyresnio amžiaus vaikais suorganizuokite viktoriną: paruoškite įvairių klausimų apie Lietuvą ir jos istoriją.

Beje, nepamirškite ir prizų nugalėtojams!

Žaiskite stalo žaidimus

Galima įsigyti ir specializuotų su Lietuva susijusių stalo žaidimų (pavyzdžiui, „Tactic Lietuva“, „Ypatinga Lietuva“, „Visa Lietuva“ ir kt.). Valstybinės šventės – puikus metas visiems drauge juos pažaisti.

Pastudijuokite Lietuvos žemėlapį

Ikimokyklinio amžiaus vaikams sunku suvokti, kas toji Lietuva, kur prasideda ir baigiasi jos sienos ir t. t. Taigi, imkite žemėlapį (jei neturite, vėlgi galite atsispausdinti) ir suraskite didžiuosius šalies miestus, miestą ar vietovę, kurioje gyvenate, iš kur esate kilę ir kt. Taip pat žemėlapyje galite pažymėti, kuriuose Lietuvos miestuose su vaikais jau esate viešėję. Spausdintą žemėlapį vaikas gali papuošti valstybės simboliais, Lietuvoje gyvenančių gyvūnų, augančių augalų ir kitais piešiniais.

Dalyvaukite savo miesto ar miestelio renginiuose

Bene kiekviename didžiajame šalies mieste vyksta iškilmingi minėjimai. Jų metu pakeliama vėliava, giedamas himnas, kalbas sako valdžios atstovai, prie paminklų dedamos gėlės ir t. t., taip pat vyksta koncertai.

Valstybinių švenčių metu daugelis lankosi ir muziejuose, ypač tuose, kuriuose eksponuojami su valstybės istorija susiję eksponatai. Galite aplankyti svarbius pastatus, pavyzdžiui, Signatarų namus Vilniuje arba Istorinę LR Prezidentūrą Kaune.

Pasigaminkite patiekalų su trispalve

Sakoma, kad kelias į vyro širdį eina per skrandį, o vaikų meilę tėvynei puoselėti padės gardūs trispalviai desertai. Pavyzdžiui, pusryčiams galite išsikepti gardžių trispalvių blynų. Galite pasigaminti trijų spalvų želė, sveikuolius ar tiesiog norinčius organizmo atsargas papildyti vertingiausias vitaminais sužavės trispalvis vitaminų glotnutis, o tikras „aukštasis pilotažas“ turintiems daugiau laiko ir noro pasisukioti virtuvėje – trispalvis tortas.

Ir tai – tik kelios idėjos. Komentaruose po straipsniu pasidalykite, kaip jūs su vaikais švenčiate valstybines šventes!

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.