Kaukės didesnei plaukų apimčiai
Išpuoselėti plaukai puošia moterį daug labiau, nei nepriekaištingas makiažas ar iš kojų verčianti suknelė. Išbandykite šiuos receptus! Jei tokias kaukes darysitės bent kartą per savaitę, pastebėsite, kad pagerės plaukų būklė, jie taps puresni ir sveikesni!
- Sumaišykite 1 kiaušinio trynį, 1 šaukštelį medaus, 1 šaukštelį varnalėšų aliejaus ir 1 šaukštelį konjako. Ištepkite plaukus, palaukite 2 valandas, išplaukite su šampūnu.
- Sugrūskite truputį kedrų riešutų, sumaišykite su vandeniu, kad išeitų tiršta vienalytė mesė, Įkiškite ją į 150 laipsnių temperatūros orkaitę su keramikiniu indeliu (tai – būtina sąlyga), palaukite pusvalandį ir ištraukite. Gautą pienelį įtrinkite kasdien į plaukų šaknis prieš galvos plovimą visą savaitę, ir pastebėsite, kad plaukai atrodys daug tankesni.
- 2 arbatinius šaukštelius mielių užpilkite šiltu pienu ir palaukite apie valandą, kol pradės putoti. Įdėkite 3 šaukštus medaus, įpilkite 100 ml kefyro, išmaišykite. Ištepkite per visą plaukų ilgį, įtrinkite į galvos odą. Apsukite galvą plėvele ir rankšluosčiu, po valandos kaukę išplaukite.
- Išplakite 2–3 kiaušinių baltymus, ištepkite plaukus, apsukite plėvele, po valandos išplaukite drungnu vandeniu.
Abejoti želatinos nauda plaukams netenka – juk tai yra grynas ir natūralus kolagenas, neturintis jokių nereikalingų sintetinių priedų. Jos kaukės efektyvumu beveik nenusileidžia plaukų laminavimui. Plonytė plėvelė, kuria želatina padengia plaukus, apsaugo nuo negatyvaus aplinkos poveikio, daro juos minkštus ir suteikia gražaus žvilgesio.
Ypač želatina naudinga sausiems ir lūžinėjantiems, po dažymo nusilpusiems plaukams. Ji stiprina, užkerta kelią slinkimui, atkuria pažeistą paviršių ir skatina plaukų augimą.
Šampūnas su želatina ne tik pagerins plaukų išvaizdą, bet ir suteiks jiems apimties.
Jums reikės: 1 šaukšto želatinos, 1 šaukšto vaistažolių antpilo (ramunėlių ar kitų žolelių arbatos), 2 šaukštų šampūno.
Paruošimas. Ramunėlių arbata geriausiai tinka šviesiems plaukams (ji suteikia auksinį atspalvį). Tamsiaplaukės gali naudoti dilgėles. Antpilui tinka ir kitos žolelės – jas reikėtų rinktis atsižvelgiant į tai, kokio efekto siekiate – mėtos suteikia gaivumo, ąžuolo žievė ir liepžiedžiai – stiprina plaukus, varnalėšos padeda nuo pleiskanų.
Užpilkite porą pakelių ramunėlių arbatos (ar kurios kitos žaliavos) stikline verdančio vandens, atvėsinkite. Į atskirą indą įdėkite šaukštą želatinos ir vieną arba du antpilo. Gerai išmaišykite ir palikite pastovėti maždaug 30–40 minučių. Želatina turi visiškai ištirpti. Tada įpilkite šaukštą arba du šampūno ir viską gerai išmaišykite. Jeigu granulių vis dėlto liko, pašildykite mišinį karšto vandens vonelėje ir maišykite, kol jos ištirps. Jūs pasiruošiate šampūno vienam galvos plovimui.
Kaip naudoti. Tokį šampūną reikia naudoti visiškai taip pat, kaip ir įprastą – ištepkite juo plaukų šaknis ir pamasažuokite. Skirtumas tik toks, kad išplauti jį reikėtų ne po 1, o po 5 minučių, kad želatina spėtų pamaitinti plaukus ir suteiktų jiems didesnės apimties. Po to galva išplaunama šiltu vandeniu, plaukai per visą ilgį patepami kondicionieriumi (išskyrus šaknis).
Kai nuplausite kondicionierių, galite išskalauti plaukus likusia arbata. Nuspauskite juos ir apsukite rankšluosčiu. Išdžiovinkite ir iššukuokite kaip įprastai.
Didelė plaukų apimtis turėtų išlikti visą dieną, o jie patys, kaip ir po laminavimo, bus blizgūs ir šilkiniai.