Kirpimas karštomis žirklėmis

Šiandien termokirpimas (arba kirpimas karštomis žirklėmis) – kone naujausias mados klyksmas. Tiesą sakant, ši technologija taikoma jau ne pirmus metus. Procedūra sparčiai populiarėja, tad natūralu, jog dailiosios lyties atstovėms vis dažniau kyla klausimų: ar tai tikrai naudinga, ar viso labo – dar vienas reklaminis triukas? Išsiaiškinkime, kas ir kaip: juk net ir tai, kas labiausiai giriama, turi ir privalumų, ir trūkumų.

Privalumai

Neįtikėtina, tačiau kirpimas karštomis žirklėmis žinomas netgi nuo Kleopatros laikų. Žinoma, iš pradžių jos nė iš tolo nepriminė tokių, kokias mes turime šiandien – juk egiptiečiai nė nenutuokė, kas yra elektra. Vis dėlto tai nesukliudė šios technologijos išradėjams apkirpti savo valdovę karštomis žirklėmis. Jie tiesiog įkaitindavo jas ugnyje ir kirpdavo sruogas. Po daugybės amžių metodas vėl tapo populiarus – šiandien taip apsikirpti sau gali leisti beveik bet kuri šiuolaikinė moteris.

Toks kirpimas pasižymi ir kosmetiniu, ir gydomuoju efektu: profesionalaus stilisto rankose karštos žirklės niekuo nesiskiria nuo įprastinių, su jomis galima apkirpti labai įvairiai. O kur slypi gydomosios savybės?

Plačiai paplitusi nuomonė, kad termokirpimas – pats geriausias būdas atsikratyti besišakojančių plaukų galiukų ir išvengti šio nemalonaus reiškinio ateityje. Ir iš tiesų – po įprasto kirpimo gali nepraeiti ir mėnuo, kai galiukai vėl ims šakotis, o po šios procedūros rezultatais džiaugiamasi daug ilgiau (maždaug tris ar keturis mėnesius). Dar vienas privalumas yra tai, kad po procedūros plaukai mažiau pučiasi, juos lengviau iššukuoti ir formuoti. Ypač tai svarbu toms dailiosios lyties atstovėms, kurios turi banguotus ir garbanotus plaukus, nes garbanotas sruogas tampa daug lengviau ištiesinti.

Kai kuriuose salonuose prieš procedūrą plaukai ištepami specialiomis priemonėmis, kuriose gausu naudingų medžiagų (maitinamųjų aliejų, amino rūgščių, vitaminų). Tokia sudėtis padeda pamaitinti plaukus, gydo juos iš vidaus, suteikia sruogoms gražią išvaizdą. Po termokirpimo šukuosena atrodo daug įdomiau, gyviau.

Trūkumai

Manoma, kad plaukų galiukų užlydymas karštomis žirklėmis neleidžia į juos patekti kenksmingoms medžiagoms, tad dėl to plaukai geba regeneruotis, yra geriau drėkinami. Tačiau juk ir pati puikiai supranti, kad nepalankios ekologinės sąlygos ir dažymas cheminiais dažais, dažnas formavimo priemonių naudojimas ir panašiai mūsų plaukus silpnina ir toliau; jiems neužtenka naudingų medžiagų, regeneracijos mechanizmas sutrinka. Termokirpimas, kaip ir bet kuris kitas, po vieno karto grąžinti plaukams grožio ir sveikatos nepajėgs. Jeigu tavo sruogos labai pažeistos, visų pirma būtina atkurti mineralinių medžiagų balansą organizme – tai galima padaryti taisyklingai maitinantis ir geriant specialius papildus.

Daugelis stilistų pataria kirptis karštomis žirklėmis, tvirtindami, kad plaukai po to įgaus daugiau apimties, labiau blizgės, atrodys sunkesni ir patrauklesni. Žinomo, tokio rezultato galima pasiekti, tačiau tam vienos tokios procedūros neužteks. „Apčiuopiamų“ rezultatų galima tikėtis tik po trijų ar keturių kartų.

Dar vienas trūkumas yra tai, kad ši procedūra kainuoja kelis kartus brangiau, negu įprastas plaukų kirpimas, be to trunka daug ilgiau. Jeigu vis tiek ketini taip apsikirpti, turėk omenyje, kad teks gerokai papurtyti piniginę ir praleisti salone valandą ar net dvi.

Dabar, kai jau žinai termokirpimo privalumus ir trūkumus, gali pati nuspręsti, reikia tau jo ar ne.

Susiję straipsniai

Dizaineriai pataria: turėdami šiuos daiktus savo spintoje, visada atrodysite stilingai

Tam, kad atrodytume jaunatviškai, unikaliai ir stilingai, nebūtina turėti pilnos drabužinės daiktų. Užtenka kelių, bazinių.

PATARIMAS: augindami mažylį verčiau atsilikime nuo mados

Nuo pat vaiko gimimo iš visų pusių jaučiamas spaudimas turėti naujausius prietaisus, gražiausią lovytę, geriausią vežimėlį ir tobulą nešynę.

Atrodote vyresnė? Galbūt darote šias stiliaus klaidas?

Norite atrodyti jaunatviškai ir stilingai bei versti aplinkinius spėlioti, koks iš tikrųjų jūsų amžius? Visa tai – labiau nei įmanoma!

Skelbimai

25,00 €
12,00 €
122 | 6 - 7 m.
20,00 €
44 | 16 | L