Ko neturėtų sakyti gera močiutė?

Nors sakoma, kad geriausia auklė pasaulyje yra močiutė, tačiau tėvams ne visada patinka, kai kas nors per daug kišasi į tai, kaip jie auklėja, maitina ir rengia savo atžalą. Jei norite išvengti konfliktų, turite žinoti, kokios frazės nepageidaujamos labiausiai.
 
„Kuo jūs jį aprengėt?“
 
Nesvarbu, ar tai – plėšyti džinsai, ar marškinėliai su roko grupės logotipu, ar odinė striukė. Jūs neturėtumėte sau sukti galvos dėl to, kaip aprengtas jūsų anūkas. Savo nepasitenkinimą galima rodyti tik tuo atveju, jeigu vaikas dar visai mažas ar akivaizdžiai jaučiasi šiuose rūbuose nepatogiai.
 
„Kuo jūs jį maitinat?“
 
Kad ir ką valgo jūsų anūkas – tai taip pat neturėtų jūsų jaudinti. Tai – tėvų rūpestis. Jeigu anūkas nesiskundžia, kad tėvai nenuperka valgyti, palikite jo meniu ramybėje, ir nekiškit maisto per prievartą.
 
„Jam reikia griežtos rankos!“
 
Disciplina – gana sudėtingas dalykas. Nebijokite, jei tėvai labai meiliai bendrauja su jūsų anūkais – tai tikrai nereiškia, kad iš jų būtinai išaugs išlepinti ir niekam tikę žmonės. Šiaip ar taip, juos augina jūsų pačių vaikai. Kritikuoti jų neišmanymą ar nekompetenciją – tai tas pats, kas kritikuoti save už tai, kad juos tokius užauginote, ir savo tėvus – už tai, tapote blogais tėvais. O ar tikrai reikia ką nors kaltinti?
 
„Aš taip niekada nepasielgčiau“
 
Nereikia savęs lyginti su anūkais. O ir kam? Jei tėvai leidžia vaikams piešti ant vienos iš kambario sienų, o jūs esate kategoriškai prieš, žiūrėkite į visa tai iš šalies. O gal norite prisidėti? Tegul jūsų anūkai ir toliau lavina savo kūrybinius sugebėjimus.
 
„O tai tikrai saugu?“
 
Paprastai tėvai ir patys gali pasirūpinti savo vaikais, jų saugumu. Jei anūkai džiaugsmingai šaukdami leidžiasi rogutėmis nuo paties aukščiausio kalno jūsų rajone, greičiausiai tėvai jiems leido, o jei abejojate – visada galima paklausti (bet ne kritikuojant).
 
„O štai mano laikais...“
 
Po šios frazės paprastai seka ne malonūs prisiminimai, o kritikos lavina. Nereikia pamiršti, kad laikai keičiasi, keičiasi ir patys žmonės, ir aplinkybės... Nereikia laikytis įsikibus praeities – svarbu matyti, kas vyksta dabar.
 
„Žinoma, tai ne mano reikalas, bet...“
 
Jūs tik ką pati pasakėte, kad tai – ne jūsų reikalas. Tada kam kištis ir gadinti santykius? Juk kiek galvų – tiek nuomonių, ir anūko tėvų nuomonė nebūtinai kažkuo blogesnė už jūsų. Ir jos abi turi teisę egzistuoti.
 
„Aš – ne pati geriausia močiutė“
 
Šiais žodžiais jūs ne tik pešate iš anūkų, kad jie pripažintų jus išskirtine, bet ir parodote, kad pavydite antrai močiutei.
 
„Aš jūsų jau visą savaitę nemačiau!“
 
Nepamirškite, kad jūsų artimieji turi darbą ir savo asmeninį gyvenimą. Nereikia iš jų reikalauti dėmesio daugiau, negu jie gali duoti. Geriau išmėginkite kokią nors naują veiklą, daugiau bendraukite su senais draugais, gal net pradėkite savanoriauti gyvūnų prieglaudoje ar kur nors, kur jausitės reikalingi.
 
„Aš gyvenu tik dėl jūsų“
 
Nereikia gyventi dėl kitų – pamėginkite gyventi dėl savęs. Tada bendravimas su anūkais teiks džiaugsmą ir jums, ir jiems, be to, parodysite gerą asmeninį pavyzdį. Mokykitės, keliaukite, bendraukite, skirkite laiko ir dėmesio sau – jūs to nusipelnėte. Mėgaukitės gyvenimu!

Susiję straipsniai

Gražiausios citatos apie mamą

Patys gražiausi, švelniausi, prasmingiausi ir daugiausiai meilės savy talpinantys žodžiai apie mamas...

Gražiausi eilėraščiai mamai

Sakoma, kad gražiausios dainos ir eilės yra apie meilę, o juk mamas mylime tyriausiai, stipriausiai ir ilgiausiai.

Nostalgiška kelionė laiku: 90-ųjų žaislų TOP10

Kviečiame į nostalgišką kelionę laiku ir pristatome 90-ųjų žaislų topą. O vat mūsų laikais buvo žaislai, ar ne?