Kodėl vaikai darželiuose nuolatos serga? (662)

Vaikas darželyje nuolat serga

Turbūt įprasta situacija: tik nuvedate vaiką į darželį, ir kone tą pačią dieną jis suserga.

Darželiuose vaikai serga dažnai dėl dviejų pagrindinių priežasčių: pirma, jų imuninė sistema dar tik formuojasi; antra, darželiuose, kaip ir kitose „masinio susibūrimo“ vietose, virusai plinta greičiau.

Kai kurie darželį pradėję lankyti vaikai gali dažnai sirgti ir dėl adaptacijos metu patiriamo streso.

Ar įmanoma „darželio ligų“ išvengti?

Visiškai išvengti ligų nepavyks. Samdyti auklę ir neleisti vaiko į darželį taip pat nėra išeitis: tyrimai rodo, kad darželių nelankę (ir nesirgę) vaikai, pradėję lankyti mokyklą virusus pasigauna gerokai dažniau nei lankę darželius ir sirgę.

Kitaip kalbant, darželio ligos yra natūralus imuniteto formavimosi etapas, ir šiomis ligomis teks persirgti – anksčiau ar vėliau. Vienintelis dalykas, ką galima padaryti – kontroliuoti virusų plitimą bei stiprinti vaiko imuninę sistemą, ir taip sumažinti šių sirgimų skaičių ir dažnį.

Ką daryti, kad vaikas darželyje sirgtų rečiau?

Sklandi adaptacija darželyje

Visų pirma, pasistenkite, kad pradėjęs lankyti darželį vaikas patirtų kuo mažesnį stresą ir adaptacija prie darželio aplinkos bei tvarkos praeitų kuo sklandžiau.

Darželio grupių dydis

Mažos darželio grupės, neabejotinai, yra privalumas: jose tikimybė užsikrėsti nuo grupės draugo yra mažesnė.

Sergantys vaikai darželyje

Labai svarbu, kad ugdymo įstaigos griežtai laikytųsi taisyklės neleisti sergantiems vaikams lankyti darželio. Tai sumažina viruso plitimo tikimybę ir yra naudinga pačiam vaikui: namuose jis gali geriau pailsėti, o poilsis – viena iš greito sveikimo sąlygų.

Susitaikykite su mintimi, kad „darželio ligų“ visiškai išvengti nepavyks (net jei jūsų vaikas iki darželio beveik nesirgo) ir nesipiktinkite darželio darbuotojais – tokia tvarka yra naudinga jūsų pačių vaikui.

Kad vaiko liga neužkluptų jūsų kaip perkūnas iš giedro dangaus, turėkite planą, ką tokiu atveju darysite – ypač jei keisti su darbinius planus yra sudėtinga.

Gal vaiką prižiūrėtų seneliai arba valandinė auklė? O gal turite galimybę dirbti namuose – tereikia dėl to susitarti su darbdaviu?

Higiena

Turbūt atkreipėte dėmesį, kad gydytojai po gripuojančio paciento apžiūros visuomet nusiplauna rankas? Sutarkite su grupės auklėtojais, kad prasidėjus peršalimo ligų sezonui, tiek auklėtojas, tiek vaikai plausis rankas dažniau nei įprastai.

Įpraskite tai daryti ir namuose, ypač po to, kai nusičiaudite, išsipučiate nosį, ar padedate tai padaryti vaikui. Visa tai taip pat stabdo bakterijų ir virusų plitimą. Nepamirškite reguliariai vėdinti patalpų.

Vaiko imuninės sistemos stiprinimas

Kuo stipresnė vaiko imuninė sistema, tuo lengviau vaiko organizmas susitvarko su ligomis – taip pat ir su tomis, kuriomis vaikas dar nesirgo. Imuninę sistemą padeda stiprinti labai paprasti dalykai:

 • Pilnavertė subalansuota mityba. Maistas turi būti įvairus ir sveikas: kuo daugiau daržovių, vaisių, grūdinių kultūrų produktų. Jei jūsų vaikas buvo ilgai žindomas, didelė tikimybė, kad jo imunitetas bus stipresnis, nei mišinukais maitintų vaikų – jums tereikės tęsti motinos pieno pradėtą darbą. Dėl vitaminų ir maisto papildų vartojimo pasitarkite su savo pediatru.
 • Geras poilsis. Nuovargis – ligų draugas ir sveikatos priešas. Stebėkite, kad vaikas laiku eitų miegoti ir miegotų pakankamai.
 • Aktyvumas. Fizinis aktyvumas, o ypač gryname lauke, stimuliuoja imuninę sistemą.

Skiepai. Pasitarkite dėl skiepų su gydytoju: jei vaiko imunitetas itin silpnas, skiepai, nepaisant šalutinio poveikio rizikos, gali būti patikimiausias būdas apsisaugoti nuo ligų bei ligų sukeliamų komplikacijų.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. karina999
  karina999 prieš 4 mėn.

  Sveikos. Kaip jūsų vaikai laikėsi pirmus darželio lankymo mėnesius? Mano dukrytė max išlanko 2 savaites, o tada namie serga, nesikomplikuoja, bet koso, bėga nosis. Vedu į kiemą, nes nėra temperatūros. Dieną sunkiai atsikosėja, duodu sirupo... O ryte ir vakare šlapiai koso. Kartais ryte ir apsivemia... Ar ir jūsų vaikai taip dažnai sirgo? Kaip stiprinti imunitetą? Ar duodat kažkokių lašų ar natūraliais būdais stiprinat?

 2. Emma
  Emma prieš 4 mėn.

  karina999 parašė:
  Sveikos. Kaip jūsų vaikai laikėsi pirmus darželio lankymo mėnesius? Mano dukrytė max išlanko 2 savaites, o tada namie serga, nesikomplikuoja, bet koso, bėga nosis. …

  Abu vaikai lankė puikiai. Sirgo 2-3k per metus, bet abu į darželį išleidau 3m.

 3. karina999
  karina999 prieš 4 mėn.

  Emma parašė:
  Abu vaikai lankė puikiai. Sirgo 2-3k per metus, bet abu į darželį išleidau 3m.

  Mums irgi trys metukai, rudenį lankom pirmą kartą. Kolkas kosulys ir sloga dažnai būna, įdomu kaip tėveliai stiprina imunitetą 🤧

 4. Emma
  Emma prieš 4 mėn.

  karina999 parašė:
  Mums irgi trys metukai, rudenį lankom pirmą kartą. Kolkas kosulys ir sloga dažnai būna, įdomu kaip tėveliai stiprina imunitetą 🤧

  Kažko išskirtinio nedarau. Gal tiesiog nuo mažens rengiu vėsiau, miega prie praviro lango, o žiemą miegui išjungiame šildymą. Kuo daugiau gryno oro ir tiek 🤷‍♀️
  Kartais net neaišku nuo ko tas sergamumas priklauso.

 5. vilky prieš 4 mėn.

  karina999 parašė:
  Sveikos. Kaip jūsų vaikai laikėsi pirmus darželio lankymo mėnesius? Mano dukrytė max išlanko 2 savaites, o tada namie serga, nesikomplikuoja, bet koso, bėga nosis. …

  Labai svarbu vaikui buti fiziskai istvermingam. Vaikas turi daug judeti, pasivaikscioti grynam ore, miske, parke. Nuo cia prasideda atsparumas ligoms. Svarbu vitamino c gauti. Visokie kokteiliai su kiviais, obuoliu sultim ar ka megsta. Namuose turi buti vesiau. Daktare sake, jei norit kad vaikas sirgtu, gyvenkite siltai, max 21 silumos. Vaikui darzelis turi nekelti streso. Va cia sudetingiausia. Labiau reikia sneketis su aukletojom, kad vaikas matytu jog aukletoja draugė. Pas mus jau grupej vos 10 vaiku ateina, is 20, maniskiai atsparus. Mes daug idirbio idedam. Vaikai savom kojom daznai pasivaiksto apie 4–5 km. Jei ne kojom, tai su balansiniais dviratukais, paspirtukais. O siaip jusu mergaite dar maza. Tuos virusus jos organizmas turi ismokti kaip abecele, paskui bus lengviau.