Kodėl vaikai darželiuose nuolatos serga? (698)

Vaikas darželyje nuolat serga

Turbūt įprasta situacija: tik nuvedate vaiką į darželį, ir kone tą pačią dieną jis suserga.

Darželiuose vaikai serga dažnai dėl dviejų pagrindinių priežasčių: pirma, jų imuninė sistema dar tik formuojasi; antra, darželiuose, kaip ir kitose „masinio susibūrimo“ vietose, virusai plinta greičiau.

Kai kurie darželį pradėję lankyti vaikai gali dažnai sirgti ir dėl adaptacijos metu patiriamo streso.

Ar įmanoma „darželio ligų“ išvengti?

Visiškai išvengti ligų nepavyks. Samdyti auklę ir neleisti vaiko į darželį taip pat nėra išeitis: tyrimai rodo, kad darželių nelankę (ir nesirgę) vaikai, pradėję lankyti mokyklą virusus pasigauna gerokai dažniau nei lankę darželius ir sirgę.

Kitaip kalbant, darželio ligos yra natūralus imuniteto formavimosi etapas, ir šiomis ligomis teks persirgti – anksčiau ar vėliau. Vienintelis dalykas, ką galima padaryti – kontroliuoti virusų plitimą bei stiprinti vaiko imuninę sistemą, ir taip sumažinti šių sirgimų skaičių ir dažnį.

Ką daryti, kad vaikas darželyje sirgtų rečiau?

Sklandi adaptacija darželyje

Visų pirma, pasistenkite, kad pradėjęs lankyti darželį vaikas patirtų kuo mažesnį stresą ir adaptacija prie darželio aplinkos bei tvarkos praeitų kuo sklandžiau.

Darželio grupių dydis

Mažos darželio grupės, neabejotinai, yra privalumas: jose tikimybė užsikrėsti nuo grupės draugo yra mažesnė.

Sergantys vaikai darželyje

Labai svarbu, kad ugdymo įstaigos griežtai laikytųsi taisyklės neleisti sergantiems vaikams lankyti darželio. Tai sumažina viruso plitimo tikimybę ir yra naudinga pačiam vaikui: namuose jis gali geriau pailsėti, o poilsis – viena iš greito sveikimo sąlygų.

Susitaikykite su mintimi, kad „darželio ligų“ visiškai išvengti nepavyks (net jei jūsų vaikas iki darželio beveik nesirgo) ir nesipiktinkite darželio darbuotojais – tokia tvarka yra naudinga jūsų pačių vaikui.

Kad vaiko liga neužkluptų jūsų kaip perkūnas iš giedro dangaus, turėkite planą, ką tokiu atveju darysite – ypač jei keisti su darbinius planus yra sudėtinga.

Gal vaiką prižiūrėtų seneliai arba valandinė auklė? O gal turite galimybę dirbti namuose – tereikia dėl to susitarti su darbdaviu?

Higiena

Turbūt atkreipėte dėmesį, kad gydytojai po gripuojančio paciento apžiūros visuomet nusiplauna rankas? Sutarkite su grupės auklėtojais, kad prasidėjus peršalimo ligų sezonui, tiek auklėtojas, tiek vaikai plausis rankas dažniau nei įprastai.

Įpraskite tai daryti ir namuose, ypač po to, kai nusičiaudite, išsipučiate nosį, ar padedate tai padaryti vaikui. Visa tai taip pat stabdo bakterijų ir virusų plitimą. Nepamirškite reguliariai vėdinti patalpų.

Vaiko imuninės sistemos stiprinimas

Kuo stipresnė vaiko imuninė sistema, tuo lengviau vaiko organizmas susitvarko su ligomis – taip pat ir su tomis, kuriomis vaikas dar nesirgo. Imuninę sistemą padeda stiprinti labai paprasti dalykai:

 • Pilnavertė subalansuota mityba. Maistas turi būti įvairus ir sveikas: kuo daugiau daržovių, vaisių, grūdinių kultūrų produktų. Jei jūsų vaikas buvo ilgai žindomas, didelė tikimybė, kad jo imunitetas bus stipresnis, nei mišinukais maitintų vaikų – jums tereikės tęsti motinos pieno pradėtą darbą. Dėl vitaminų ir maisto papildų vartojimo pasitarkite su savo pediatru.
 • Geras poilsis. Nuovargis – ligų draugas ir sveikatos priešas. Stebėkite, kad vaikas laiku eitų miegoti ir miegotų pakankamai.
 • Aktyvumas. Fizinis aktyvumas, o ypač gryname lauke, stimuliuoja imuninę sistemą.

Skiepai. Pasitarkite dėl skiepų su gydytoju: jei vaiko imunitetas itin silpnas, skiepai, nepaisant šalutinio poveikio rizikos, gali būti patikimiausias būdas apsisaugoti nuo ligų bei ligų sukeliamų komplikacijų.

Taip pat skaitykite:

Susiję straipsniai

Votys: kodėl atsiranda ir kaip gydyti?

Votis, kitaip dar vadinama furunkulu – tai plauko maišelio uždegimas, galintis pažeisti ir aplinkinius audinius.

Stomatitas – skausmingas burnos gleivinės uždegimas

Stomatitas – tai burnos gleivinės uždegimas. Dėl jo jaučiamas diskomfortas valgant, kalbant ir atliekant kitus įprastus veiksmus.

Infekcinė mononukleozė (Epšteino-Baro virusinė infekcija)

Mononukleozė – ūmi liga, kuria dažniausiai serga jaunimas ir vaikai. Ligos protrūkių daugiausia pasitaiko rudenį ir žiemą.

Naujausi komentarai

 1. ...širdėle...
  ...širdėle... prieš 2 m.

  Meshka parašė:
  Liugolyje yra jodo, tad jo daug vartoti negalima (ypac kas turi bedu su skydliauke), juolab raso kad vaikams apskritai nepatariama jo naudoti: https://www.gintarine…

  https://www.gintarine.lt/liugol-kids-burnos-ertmes-ir-gerkles-purskalas-50-ml
  Vaikiškas yra

 2. ...širdėle...
  ...širdėle... prieš 2 m.

  Sveikos.mes iki darželio visiskai nei karto nesirgome.lankyti pradėjome nuo 2 metuku.
  Pirmais metais sirgome dažnai,savaite darzelyje,dvi savaitės namie.
  Antrus metus pradejome sirgti dar dažniau.per pusmetį sirgome du kart pulinga angina,du kart otitu,ir prasideda nuo sluogos ,kita diena prisijungia kosulys ir paskui temperatūra.trys dienos darzelyje'1,5 men.namie,1 diena darželyje-2 -3 savaites namie,ir vel 3 dienas darželyje ir vel sloga ir kosulys,geriam gerųjų bakterijų,vit c
  ,Vit D, žuvų tauku, įvairių vitaminu,papildu .....nebeimanoma kiek vaikas serga

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 m.

  ...širdėle... parašė:
  Sveikos.mes iki darželio visiskai nei karto nesirgome.lankyti pradėjome nuo 2 metuku.

  Vaikai nebuna pasiruose paleistu mamos 2 metuku, todel nenuostabu, kad LT visi serga. Viskas tik del streso, nora ir gali Jums atrodyti, kad vaikas nestresuoja. UK dauguma vaiku pradeda eit I darzeli 3 metuku, manieji taip pat. Jie be karto nera sirgo darzelyje
  Vienam vaikui 10metu, kitam 8 metai.
  2 metu pradejimas lankyti darzeli yra pats blogiausias laikas, daug lengviau vaikai adaptuojasi darzelyje iki 1m amziaus, arba jau sulauke 3 metuku.

 4. User has not uploaded an avatar
  meshku prieš 2 m.

  Mes sirgome sloga nuolat, o po to jau gerklė iš karto, tai natūralų aliejukų mišinį su citrina nusipirkome, tik matau, kad akys ašaroja (čia mūsų pirmas požymis) iš karto patepu ir skogos nėra Pas mus taip: akys ašarojo, sloga, tada jau gerkle, tada jau temperatūrą. Tai stabdau pirmoje stadijoje.

 5. nuga_
  nuga_ prieš 2 m.

  meshku parašė:
  Mes sirgome sloga nuolat, o po to jau gerklė iš karto, tai natūralų aliejukų mišinį su citrina nusipirkome, tik matau, kad akys ašaroja (čia mūsų pirmas požymis) iš…

  Kas cia per misinys?