Kodėl vaikai darželiuose nuolatos serga? (342)

Turbūt įprasta situacija: tik nuvedate vaiką į darželį, ir kone tą pačią dieną jis suserga.

Darželiuose vaikai serga dažnai dėl dviejų pagrindinių priežasčių: pirma, jų imuninė sistema dar tik formuojasi; antra, darželiuose, kaip ir kitose „masinio susibūrimo“ vietose, virusai plinta greičiau.

Kai kurie darželį pradėję lankyti vaikai gali dažnai sirgti ir dėl adaptacijos metu patiriamo streso.

Ar įmanoma „darželio ligų“ išvengti?

Visiškai išvengti ligų nepavyks. Samdyti auklę ir neleisti vaiko į darželį taip pat nėra išeitis: tyrimai rodo, kad darželių nelankę (ir nesirgę) vaikai, pradėję lankyti mokyklą virusus pasigauna gerokai dažniau nei lankę darželius ir sirgę.

Kitaip kalbant, darželio ligos yra natūralus imuniteto formavimosi etapas, ir šiomis ligomis teks persirgti – anksčiau ar vėliau. Vienintelis dalykas, ką galima padaryti – kontroliuoti virusų plitimą bei stiprinti vaiko imuninę sistemą, ir taip sumažinti šių sirgimų skaičių ir dažnį.

Ką daryti, kad vaikas darželyje sirgtų rečiau?

Sklandi adaptacija darželyje

Visų pirma, pasistenkite, kad pradėjęs lankyti darželį vaikas patirtų kuo mažesnį stresą ir adaptacija prie darželio aplinkos bei tvarkos praeitų kuo sklandžiau.

Darželio grupių dydis

Mažos darželio grupės, neabejotinai, yra privalumas: jose tikimybė užsikrėsti nuo grupės draugo yra mažesnė.

Sergantys vaikai darželyje

Labai svarbu, kad ugdymo įstaigos griežtai laikytųsi taisyklės neleisti sergantiems vaikams lankyti darželio. Tai sumažina viruso plitimo tikimybę ir yra naudinga pačiam vaikui: namuose jis gali geriau pailsėti, o poilsis – viena iš greito sveikimo sąlygų.

Susitaikykite su mintimi, kad „darželio ligų“ visiškai išvengti nepavyks (net jei jūsų vaikas iki darželio beveik nesirgo) ir nesipiktinkite darželio darbuotojais – tokia tvarka yra naudinga jūsų pačių vaikui.

Kad vaiko liga neužkluptų jūsų kaip perkūnas iš giedro dangaus, turėkite planą, ką tokiu atveju darysite – ypač jei keisti su darbinius planus yra sudėtinga.

Gal vaiką prižiūrėtų seneliai arba valandinė auklė? O gal turite galimybę dirbti namuose – tereikia dėl to susitarti su darbdaviu?

Higiena

Turbūt atkreipėte dėmesį, kad gydytojai po gripuojančio paciento apžiūros visuomet nusiplauna rankas? Sutarkite su grupės auklėtojais, kad prasidėjus peršalimo ligų sezonui, tiek auklėtojas, tiek vaikai plausis rankas dažniau nei įprastai.

Įpraskite tai daryti ir namuose, ypač po to, kai nusičiaudite, išsipučiate nosį, ar padedate tai padaryti vaikui. Visa tai taip pat stabdo bakterijų ir virusų plitimą. Nepamirškite reguliariai vėdinti patalpų.

Vaiko imuninės sistemos stiprinimas

Kuo stipresnė vaiko imuninė sistema, tuo lengviau vaiko organizmas susitvarko su ligomis – taip pat ir su tomis, kuriomis vaikas dar nesirgo. Imuninę sistemą padeda stiprinti labai paprasti dalykai:

 • Pilnavertė subalansuota mityba. Maistas turi būti įvairus ir sveikas: kuo daugiau daržovių, vaisių, grūdinių kultūrų produktų. Jei jūsų vaikas buvo ilgai žindomas, didelė tikimybė, kad jo imunitetas bus stipresnis, nei mišinukais maitintų vaikų – jums tereikės tęsti motinos pieno pradėtą darbą. Dėl vitaminų ir maisto papildų vartojimo pasitarkite su savo pediatru.
 • Geras poilsis. Nuovargis – ligų draugas ir sveikatos priešas. Stebėkite, kad vaikas laiku eitų miegoti ir miegotų pakankamai.
 • Aktyvumas. Fizinis aktyvumas, o ypač gryname lauke, stimuliuoja imuninę sistemą.

Skiepai. Pasitarkite dėl skiepų su gydytoju: jei vaiko imunitetas itin silpnas, skiepai, nepaisant šalutinio poveikio rizikos, gali būti patikimiausias būdas apsisaugoti nuo ligų bei ligų sukeliamų komplikacijų.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. klydau
  klydau prieš 6 mėn.

  vaida.g parašė:
  Nieko nekaltinu, tik prasau atidziai viska rinktis ir nepakenkti dar labiau. Mums pries 3 metus buvo taip pat, pakeitus mityba ir stiprinantis naturaliais budais vi…

  Jei pas Jus buvo ka keisti, sveikintina tada, kad pakeitet. Kas susiije su vaiku pasveriu viska keleta kartu ir net kai jau paskutiniu atveju, tenka antibiotikus girdyti, jauciuos, lyg "zudydama" dalele saves...

 2. User has not uploaded an avatar
  Gigita prieš 6 mėn.

  Skaitau ir neatsistebiu - viena mama griežtai neduoda cukraus, bet homeopatiniais preparatais girdo (skaitėt tų visų homeopatinių tablečių sudėtį?). Kita nuolat reikia/nereikia kažkuo tepa, į vonią pila, padukus trina. Trečia, esant rimtoms indikacijoms, antibiotikus girdydama jaučiasi tarsi kažką žudo... kažkoks absurdo teatras. Gal reikėtų mažiau forumuose sėdėti ir su kvalifikuotais gydytojais pasitarti? Išdėstytumėt savo gydymo strategijas (tik atvirai, su visomis detalėmis), gal gydytojai bent kiek akis atvertų...

 3. klydau
  klydau prieš 6 mėn.

  Gigita parašė:
  Skaitau ir neatsistebiu - viena mama griežtai neduoda cukraus, bet homeopatiniais preparatais girdo (skaitėt tų visų homeopatinių tablečių sudėtį?). Kita nuolat rei…

  Apsurdas yra pasiskaicius dalines nuotrupas apie kazka spresti.
  Nezinau kaip su kitom,bet is lempos savo vaiko niekada negydau.

 4. Blessed
  Blessed prieš 6 mėn.

  Gigita parašė:
  Skaitau ir neatsistebiu - viena mama griežtai neduoda cukraus, bet homeopatiniais preparatais girdo (skaitėt tų visų homeopatinių tablečių sudėtį?). Kita nuolat rei…

  Norėjau tą patį parašyt man jau truputį paranoja kvepia

 5. Alisa_miau
  Alisa_miau prieš 6 mėn.

  merginos nesipykit manau visame kame turi būti blaivus protas, man baisiau kai betkokiu atveju antibiotikais vaiką "maitina" ir dar pačios geria, nors nėra būtinybės...arba kai vaikui išties blogai, laukia kol savaime pasveiks be jokių vaistų...kraštutinumai dar nieko neprivedė prie gero ;)

  mums pvz sloga yra didelis blogis (kitam nieko), kelios dienos ir viskas keliauja į bronchus, tad manau kiekvieno atvejis individualus, kas tinka vienam nebūtinai kitam tiks!