Kodėl vaikai darželiuose nuolatos serga? (357)

Vaikas darželyje nuolat serga

Turbūt įprasta situacija: tik nuvedate vaiką į darželį, ir kone tą pačią dieną jis suserga.

Darželiuose vaikai serga dažnai dėl dviejų pagrindinių priežasčių: pirma, jų imuninė sistema dar tik formuojasi; antra, darželiuose, kaip ir kitose „masinio susibūrimo“ vietose, virusai plinta greičiau.

Kai kurie darželį pradėję lankyti vaikai gali dažnai sirgti ir dėl adaptacijos metu patiriamo streso.

Ar įmanoma „darželio ligų“ išvengti?

Visiškai išvengti ligų nepavyks. Samdyti auklę ir neleisti vaiko į darželį taip pat nėra išeitis: tyrimai rodo, kad darželių nelankę (ir nesirgę) vaikai, pradėję lankyti mokyklą virusus pasigauna gerokai dažniau nei lankę darželius ir sirgę.

Kitaip kalbant, darželio ligos yra natūralus imuniteto formavimosi etapas, ir šiomis ligomis teks persirgti – anksčiau ar vėliau. Vienintelis dalykas, ką galima padaryti – kontroliuoti virusų plitimą bei stiprinti vaiko imuninę sistemą, ir taip sumažinti šių sirgimų skaičių ir dažnį.

Ką daryti, kad vaikas darželyje sirgtų rečiau?

Sklandi adaptacija darželyje

Visų pirma, pasistenkite, kad pradėjęs lankyti darželį vaikas patirtų kuo mažesnį stresą ir adaptacija prie darželio aplinkos bei tvarkos praeitų kuo sklandžiau.

Darželio grupių dydis

Mažos darželio grupės, neabejotinai, yra privalumas: jose tikimybė užsikrėsti nuo grupės draugo yra mažesnė.

Sergantys vaikai darželyje

Labai svarbu, kad ugdymo įstaigos griežtai laikytųsi taisyklės neleisti sergantiems vaikams lankyti darželio. Tai sumažina viruso plitimo tikimybę ir yra naudinga pačiam vaikui: namuose jis gali geriau pailsėti, o poilsis – viena iš greito sveikimo sąlygų.

Susitaikykite su mintimi, kad „darželio ligų“ visiškai išvengti nepavyks (net jei jūsų vaikas iki darželio beveik nesirgo) ir nesipiktinkite darželio darbuotojais – tokia tvarka yra naudinga jūsų pačių vaikui.

Kad vaiko liga neužkluptų jūsų kaip perkūnas iš giedro dangaus, turėkite planą, ką tokiu atveju darysite – ypač jei keisti su darbinius planus yra sudėtinga.

Gal vaiką prižiūrėtų seneliai arba valandinė auklė? O gal turite galimybę dirbti namuose – tereikia dėl to susitarti su darbdaviu?

Higiena

Turbūt atkreipėte dėmesį, kad gydytojai po gripuojančio paciento apžiūros visuomet nusiplauna rankas? Sutarkite su grupės auklėtojais, kad prasidėjus peršalimo ligų sezonui, tiek auklėtojas, tiek vaikai plausis rankas dažniau nei įprastai.

Įpraskite tai daryti ir namuose, ypač po to, kai nusičiaudite, išsipučiate nosį, ar padedate tai padaryti vaikui. Visa tai taip pat stabdo bakterijų ir virusų plitimą. Nepamirškite reguliariai vėdinti patalpų.

Vaiko imuninės sistemos stiprinimas

Kuo stipresnė vaiko imuninė sistema, tuo lengviau vaiko organizmas susitvarko su ligomis – taip pat ir su tomis, kuriomis vaikas dar nesirgo. Imuninę sistemą padeda stiprinti labai paprasti dalykai:

 • Pilnavertė subalansuota mityba. Maistas turi būti įvairus ir sveikas: kuo daugiau daržovių, vaisių, grūdinių kultūrų produktų. Jei jūsų vaikas buvo ilgai žindomas, didelė tikimybė, kad jo imunitetas bus stipresnis, nei mišinukais maitintų vaikų – jums tereikės tęsti motinos pieno pradėtą darbą. Dėl vitaminų ir maisto papildų vartojimo pasitarkite su savo pediatru.
 • Geras poilsis. Nuovargis – ligų draugas ir sveikatos priešas. Stebėkite, kad vaikas laiku eitų miegoti ir miegotų pakankamai.
 • Aktyvumas. Fizinis aktyvumas, o ypač gryname lauke, stimuliuoja imuninę sistemą.

Skiepai. Pasitarkite dėl skiepų su gydytoju: jei vaiko imunitetas itin silpnas, skiepai, nepaisant šalutinio poveikio rizikos, gali būti patikimiausias būdas apsisaugoti nuo ligų bei ligų sukeliamų komplikacijų.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Anemun
  Anemun prieš 1 sav.

  Emma parašė:
  Bet tuomet čia užburtas ratas. Nes toks vaikas ir pats gerai nesijaučia iki galo neišsveikęs, vadinasi ir toliau lieka neatsparus ligoms, tuo pačiu užkrėsdamas ir k…

  Tas tiesa.Man teko sendien neleisti vaiku I darziuka. Tiesiog visa grupe sloguota. Sakiau nevesiu visa ziema jai tokius vaikus priima I grupe .Ir rubineja viena mama paslapciom sendien isvale nosi su dave vaistus ir ileido I grupe. Zinau kad ta mama nedirba tai sakau kodel ne namie vaikas gydosi. Tai ji sako o kam juk temperaturos gi neturi.

 2. MeleKaramele
  MeleKaramele prieš 1 sav.

  Anemun parašė:
  Tas tiesa.Man teko sendien neleisti vaiku I darziuka. Tiesiog visa grupe sloguota. Sakiau nevesiu visa ziema jai tokius vaikus priima I grupe .Ir rubine…

  Na tai kol turit galimybe ir neveskit, o kas neturi ves ir nieko cia nepadarysi, prades i mokykla eiti tai tikrai del kiekvienos slogeles vaikas negales pamoku praleidineti;)

 3. Emma
  Emma prieš 1 sav.

  MeleKaramele parašė:
  Na tai kol turit galimybe ir neveskit, o kas neturi ves ir nieko cia nepadarysi, prades i mokykla eiti tai tikrai del kiekvienos slogeles vaikas negales pamoku pral…

  Turiu mokyklinuką taip, tiesa. Sloga ar kosulys ten ne liga bet, jie vyresni ir jų imuninė jau daugiau mažiau susiformavusi, atsparesni.
  2m ar dar mažesniam, sloguojantis ar kostintis vaikas šalia, jau kas kita! Užsikrečia, ko pasekoje gali komplikuotis į daug rimčiau.
  Darželyje tėvai turėtų bendradarbiauti ir gerbti vieni kitus, bei būti atsakingesni ir prieš svetimą vaiką. Kodėl viena mama turi rizikuoti darbu ir imti biuletenį, kai kita tuo tarpu elgiasi priešingai ir “sargdina” kitus?
  Jei tėvai sutaria, kad į slogas nereaguos, tai valio, visi žino ir visi vienodai atsakingi.
  Dukra lanko nuo rugsėjo, (tfu tfu tfu) lankomumas 100%-tinis. Sūnaus irgi.

 4. Anemun
  Anemun prieš 1 sav.

  MeleKaramele parašė:
  Na tai kol turit galimybe ir neveskit, o kas neturi ves ir nieko cia nepadarysi, prades i mokykla eiti tai tikrai del kiekvienos slogeles vaikas negales pamoku pral…

  Mano mergaite eina jau treti metai pirmais metais sirgo daug. Maziukas pirmi metai symet eina. Tai neisikalbejus tfu tfu tfu sirgo tik viena karta. As suprantu tas mamas kurios dirba ir neturi salygu palikti namie vaikiuku. Tik tokiu nesuprantu kurios nedirba ir sedi namie ,bet vistiek vede serganciu vaikus I darziuka. Ir per tris metus tokiu neviena sutinkau. As tai turiu salygas mano tevai geri zmones man padeda tai del to bedu nera. Mane tai dar gelbejo tai kad pirmais leidimo metais I darza mergaite as buvau dekrete jau su antru tai man gerai papuole del to nes budavo taip savaite darziuki dvi namie .Buciau tikrai netekusi darbo jai taip.

 5. MeleKaramele
  MeleKaramele prieš 1 sav.

  Cia viskas ir nuo vaiko labai priklauso, mano 3 m. dukra isejo siemet i darzeli, dar nei vienos dienos nepraleido, aisku buvo pasigavus sloga ne karta, bet ji vakare grizus nusiciaudo porakart ir tiek, net nebega nosis, tai tikrai nemaciau priezasties neleisti. Zodziu ji labai lengvai pernesa ligas, nuo gimimo irgi nesirgdavo nors visur ejom, lankem burelius, buvom tarp vaiku. O vat
  1m. brolis uzsikrecia nuo to jos nusiciaudejimo ir jau antra karta serga kelias savaites su komplikacijom, nes is tecio paveldejo tokia nosies, gerkles sandara kad kaupiasi bakterijos..nzn kaip ji reiks i darzeli leisti, bet gal kazkiek sustipres per metus dar.. taip pat buvo parnesus dukra skrandzio virusa nors paciai jai nepasireiske