Kodėl vaikai darželiuose nuolatos serga? (651)

Vaikas darželyje nuolat serga

Turbūt įprasta situacija: tik nuvedate vaiką į darželį, ir kone tą pačią dieną jis suserga.

Darželiuose vaikai serga dažnai dėl dviejų pagrindinių priežasčių: pirma, jų imuninė sistema dar tik formuojasi; antra, darželiuose, kaip ir kitose „masinio susibūrimo“ vietose, virusai plinta greičiau.

Kai kurie darželį pradėję lankyti vaikai gali dažnai sirgti ir dėl adaptacijos metu patiriamo streso.

Ar įmanoma „darželio ligų“ išvengti?

Visiškai išvengti ligų nepavyks. Samdyti auklę ir neleisti vaiko į darželį taip pat nėra išeitis: tyrimai rodo, kad darželių nelankę (ir nesirgę) vaikai, pradėję lankyti mokyklą virusus pasigauna gerokai dažniau nei lankę darželius ir sirgę.

Kitaip kalbant, darželio ligos yra natūralus imuniteto formavimosi etapas, ir šiomis ligomis teks persirgti – anksčiau ar vėliau. Vienintelis dalykas, ką galima padaryti – kontroliuoti virusų plitimą bei stiprinti vaiko imuninę sistemą, ir taip sumažinti šių sirgimų skaičių ir dažnį.

Ką daryti, kad vaikas darželyje sirgtų rečiau?

Sklandi adaptacija darželyje

Visų pirma, pasistenkite, kad pradėjęs lankyti darželį vaikas patirtų kuo mažesnį stresą ir adaptacija prie darželio aplinkos bei tvarkos praeitų kuo sklandžiau.

Darželio grupių dydis

Mažos darželio grupės, neabejotinai, yra privalumas: jose tikimybė užsikrėsti nuo grupės draugo yra mažesnė.

Sergantys vaikai darželyje

Labai svarbu, kad ugdymo įstaigos griežtai laikytųsi taisyklės neleisti sergantiems vaikams lankyti darželio. Tai sumažina viruso plitimo tikimybę ir yra naudinga pačiam vaikui: namuose jis gali geriau pailsėti, o poilsis – viena iš greito sveikimo sąlygų.

Susitaikykite su mintimi, kad „darželio ligų“ visiškai išvengti nepavyks (net jei jūsų vaikas iki darželio beveik nesirgo) ir nesipiktinkite darželio darbuotojais – tokia tvarka yra naudinga jūsų pačių vaikui.

Kad vaiko liga neužkluptų jūsų kaip perkūnas iš giedro dangaus, turėkite planą, ką tokiu atveju darysite – ypač jei keisti su darbinius planus yra sudėtinga.

Gal vaiką prižiūrėtų seneliai arba valandinė auklė? O gal turite galimybę dirbti namuose – tereikia dėl to susitarti su darbdaviu?

Higiena

Turbūt atkreipėte dėmesį, kad gydytojai po gripuojančio paciento apžiūros visuomet nusiplauna rankas? Sutarkite su grupės auklėtojais, kad prasidėjus peršalimo ligų sezonui, tiek auklėtojas, tiek vaikai plausis rankas dažniau nei įprastai.

Įpraskite tai daryti ir namuose, ypač po to, kai nusičiaudite, išsipučiate nosį, ar padedate tai padaryti vaikui. Visa tai taip pat stabdo bakterijų ir virusų plitimą. Nepamirškite reguliariai vėdinti patalpų.

Vaiko imuninės sistemos stiprinimas

Kuo stipresnė vaiko imuninė sistema, tuo lengviau vaiko organizmas susitvarko su ligomis – taip pat ir su tomis, kuriomis vaikas dar nesirgo. Imuninę sistemą padeda stiprinti labai paprasti dalykai:

 • Pilnavertė subalansuota mityba. Maistas turi būti įvairus ir sveikas: kuo daugiau daržovių, vaisių, grūdinių kultūrų produktų. Jei jūsų vaikas buvo ilgai žindomas, didelė tikimybė, kad jo imunitetas bus stipresnis, nei mišinukais maitintų vaikų – jums tereikės tęsti motinos pieno pradėtą darbą. Dėl vitaminų ir maisto papildų vartojimo pasitarkite su savo pediatru.
 • Geras poilsis. Nuovargis – ligų draugas ir sveikatos priešas. Stebėkite, kad vaikas laiku eitų miegoti ir miegotų pakankamai.
 • Aktyvumas. Fizinis aktyvumas, o ypač gryname lauke, stimuliuoja imuninę sistemą.

Skiepai. Pasitarkite dėl skiepų su gydytoju: jei vaiko imunitetas itin silpnas, skiepai, nepaisant šalutinio poveikio rizikos, gali būti patikimiausias būdas apsisaugoti nuo ligų bei ligų sukeliamų komplikacijų.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. My Life
  My Life prieš 7 mėn.

  Sveiki,
  Mano vaikai abu lanko nuo rugsėjo. Abu vienodai ir sirgo. Rugsėjo savaite namie tris darželyje. Spalio savaite namie, tris darzelyje. Lapkritis pilnai islankytas, gruodis pilnai, tik dabar po sventes atkrito su skogom. Sakyčiau visai neblogai dar laikomės

 2. Gerda9
  Gerda9 prieš 6 mėn.

  Sveiki
  Ar yra kazkoks apribojimas kiek laiko vaiko galima neleisti i darzeli...be rimtos priezasties ? Nes noriu, kad vaikas po ligos atsigautu...
  Ir ar butinai atleidima israso gydytoja? Nes esu maciusi kaip registraturoje sesute israse paprasius ir atspauzdino? Aciu uz atsakymus

 3. My Life
  My Life prieš 6 mėn.

  Gerda9 parašė:
  Sveiki
  Ar yra kazkoks apribojimas kiek laiko vaiko galima neleisti i darzeli...be rimtos …

  Mes susitariam su gydytoja, ir ji pratesia pazyma ilgeliau, kad siek tiek atsigautume, esant poreikiui

 4. Ingka
  Ingka prieš 6 mėn.

  Gerda9 parašė:
  Sveiki
  Ar yra kazkoks apribojimas kiek laiko vaiko galima neleisti i darzeli...be rimtos …

  Jus galit neleist, bet be ligos pazymos uz tas dienas reikes moketi pinigus. Tiesa, buvo aukletoja minejusi kad sloguojanti vaika galima tris dienas nevesti ir pazymos nereikia. Pasiklauskit darzelio administracijos kokios taisykles pas jus darzelyje.

 5. User has not uploaded an avatar
  edika86 prieš 6 mėn.

  Gerda9 parašė:
  Sveiki
  Ar yra kazkoks apribojimas kiek laiko vaiko galima neleisti i darzeli...be rimtos …

  Nežinau,gal mūsų gydytoja gera pasitaikė,bet pirmus metus labai sirgom daržely,tai pati gydytoja pasiūlė jei yra galimybė laikyt vaiką namie,o ji pažymas vis išrašydavo,kad nereiktų mokėt už darželį. Taip ir darėm . O darželio jei nelankot be pateisinamos priežasties,tiesiog mokat pilną sumą.
Skelbimai

6,00 €
6,00 €
19 | 11,6 cm
370,00 €
38 | 10 | S