Kodėl vaikai darželiuose nuolatos serga? (618)

Vaikas darželyje nuolat serga

Turbūt įprasta situacija: tik nuvedate vaiką į darželį, ir kone tą pačią dieną jis suserga.

Darželiuose vaikai serga dažnai dėl dviejų pagrindinių priežasčių: pirma, jų imuninė sistema dar tik formuojasi; antra, darželiuose, kaip ir kitose „masinio susibūrimo“ vietose, virusai plinta greičiau.

Kai kurie darželį pradėję lankyti vaikai gali dažnai sirgti ir dėl adaptacijos metu patiriamo streso.

Ar įmanoma „darželio ligų“ išvengti?

Visiškai išvengti ligų nepavyks. Samdyti auklę ir neleisti vaiko į darželį taip pat nėra išeitis: tyrimai rodo, kad darželių nelankę (ir nesirgę) vaikai, pradėję lankyti mokyklą virusus pasigauna gerokai dažniau nei lankę darželius ir sirgę.

Kitaip kalbant, darželio ligos yra natūralus imuniteto formavimosi etapas, ir šiomis ligomis teks persirgti – anksčiau ar vėliau. Vienintelis dalykas, ką galima padaryti – kontroliuoti virusų plitimą bei stiprinti vaiko imuninę sistemą, ir taip sumažinti šių sirgimų skaičių ir dažnį.

Ką daryti, kad vaikas darželyje sirgtų rečiau?

Sklandi adaptacija darželyje

Visų pirma, pasistenkite, kad pradėjęs lankyti darželį vaikas patirtų kuo mažesnį stresą ir adaptacija prie darželio aplinkos bei tvarkos praeitų kuo sklandžiau.

Darželio grupių dydis

Mažos darželio grupės, neabejotinai, yra privalumas: jose tikimybė užsikrėsti nuo grupės draugo yra mažesnė.

Sergantys vaikai darželyje

Labai svarbu, kad ugdymo įstaigos griežtai laikytųsi taisyklės neleisti sergantiems vaikams lankyti darželio. Tai sumažina viruso plitimo tikimybę ir yra naudinga pačiam vaikui: namuose jis gali geriau pailsėti, o poilsis – viena iš greito sveikimo sąlygų.

Susitaikykite su mintimi, kad „darželio ligų“ visiškai išvengti nepavyks (net jei jūsų vaikas iki darželio beveik nesirgo) ir nesipiktinkite darželio darbuotojais – tokia tvarka yra naudinga jūsų pačių vaikui.

Kad vaiko liga neužkluptų jūsų kaip perkūnas iš giedro dangaus, turėkite planą, ką tokiu atveju darysite – ypač jei keisti su darbinius planus yra sudėtinga.

Gal vaiką prižiūrėtų seneliai arba valandinė auklė? O gal turite galimybę dirbti namuose – tereikia dėl to susitarti su darbdaviu?

Higiena

Turbūt atkreipėte dėmesį, kad gydytojai po gripuojančio paciento apžiūros visuomet nusiplauna rankas? Sutarkite su grupės auklėtojais, kad prasidėjus peršalimo ligų sezonui, tiek auklėtojas, tiek vaikai plausis rankas dažniau nei įprastai.

Įpraskite tai daryti ir namuose, ypač po to, kai nusičiaudite, išsipučiate nosį, ar padedate tai padaryti vaikui. Visa tai taip pat stabdo bakterijų ir virusų plitimą. Nepamirškite reguliariai vėdinti patalpų.

Vaiko imuninės sistemos stiprinimas

Kuo stipresnė vaiko imuninė sistema, tuo lengviau vaiko organizmas susitvarko su ligomis – taip pat ir su tomis, kuriomis vaikas dar nesirgo. Imuninę sistemą padeda stiprinti labai paprasti dalykai:

 • Pilnavertė subalansuota mityba. Maistas turi būti įvairus ir sveikas: kuo daugiau daržovių, vaisių, grūdinių kultūrų produktų. Jei jūsų vaikas buvo ilgai žindomas, didelė tikimybė, kad jo imunitetas bus stipresnis, nei mišinukais maitintų vaikų – jums tereikės tęsti motinos pieno pradėtą darbą. Dėl vitaminų ir maisto papildų vartojimo pasitarkite su savo pediatru.
 • Geras poilsis. Nuovargis – ligų draugas ir sveikatos priešas. Stebėkite, kad vaikas laiku eitų miegoti ir miegotų pakankamai.
 • Aktyvumas. Fizinis aktyvumas, o ypač gryname lauke, stimuliuoja imuninę sistemą.

Skiepai. Pasitarkite dėl skiepų su gydytoju: jei vaiko imunitetas itin silpnas, skiepai, nepaisant šalutinio poveikio rizikos, gali būti patikimiausias būdas apsisaugoti nuo ligų bei ligų sukeliamų komplikacijų.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. tiesiog mes
  tiesiog mes prieš 3 sav.

  Labai padeda savo vaiko grūdinimas ir žiūrėjimas. O labai kenkia rūpinimasis kitų vaikais. Išbandyta taktika. Vekia

 2. Ingka
  Ingka prieš 2 sav.

  tiesiog mes parašė:
  Labai padeda savo vaiko grūdinimas ir žiūrėjimas. O labai kenkia rūpinimasis kitų vaikais. Išbandyta taktika. Vekia

  Kaip grudinat? Papasakokit placiau. Atrodo maniskis neiscackintas, bet jau matau kad link slogos ir kosuliu situacija juda

 3. MeleKaramele
  MeleKaramele prieš 1 sav.

  Ingka parašė:
  Kaip grudinat? Papasakokit placiau. Atrodo maniskis neiscackintas, bet jau matau kad link slogos ir kosuliu situacija juda

  Grudink negrudines, bet jei grupeje nuolat bus serganciu, vis tiek anksciau ar veliau susirgs, tik gali lengviau sirgti.

 4. mulier
  mulier prieš 1 sav.

  MeleKaramele parašė:
  Grudink negrudines, bet jei grupeje nuolat bus serganciu, vis tiek anksciau ar veliau susirgs, tik gali lengviau sirgti.

  Ne visai, juk kai yra siandien serganciu, kita ar dar kita diena nebuna grupej 0 vaiku, reiskias ne visi uzsikrecia. Cia yra daug niuansu, kokie vaikai neuzsikrecia. Dazniausiai jie nestresuoja, puikiai jauciasi darzely ir megaujasi draugais, veikla. Vien grudinimo neuztenka, grudinimas svarbus, kad ligos lengviau praeitu.

 5. Jurgita L
  Jurgita L prieš 3 d.

  AstaGri parašė:
  Skiepas nuo gripo ir apsaugos nuo gripo, o ne visu kitu virusu ir persalimu. Gripas siaucia vasario - kovo menesiais. Be to vakcina negarantuoja, kad vaikas nesirgs…

  savo dukra paskiepijome nuo gripo pernai. susirgo bet labai lengvai pernese. gydytoja rekomendavo paskiepyti nes serga letine liga ir jei kompensavo ji. siemet vel skiepyjome ir sunu norejome tik sis susirgo tad skiepas atidedamas ilgesniam laikui.

  o del susitarimo kad serganciu nevestu manau nuo tevu noro priklauso. savo sunaus grupeje visi vieningai sutare serganciu nevesti ir aukletojos sutiko nepriimti. vaikas iki antradienio nuo rugsejo pralanke nesirgdamas. susirgo angina