Kodėl vaikai darželiuose nuolatos serga? (512)

Vaikas darželyje nuolat serga

Turbūt įprasta situacija: tik nuvedate vaiką į darželį, ir kone tą pačią dieną jis suserga.

Darželiuose vaikai serga dažnai dėl dviejų pagrindinių priežasčių: pirma, jų imuninė sistema dar tik formuojasi; antra, darželiuose, kaip ir kitose „masinio susibūrimo“ vietose, virusai plinta greičiau.

Kai kurie darželį pradėję lankyti vaikai gali dažnai sirgti ir dėl adaptacijos metu patiriamo streso.

Ar įmanoma „darželio ligų“ išvengti?

Visiškai išvengti ligų nepavyks. Samdyti auklę ir neleisti vaiko į darželį taip pat nėra išeitis: tyrimai rodo, kad darželių nelankę (ir nesirgę) vaikai, pradėję lankyti mokyklą virusus pasigauna gerokai dažniau nei lankę darželius ir sirgę.

Kitaip kalbant, darželio ligos yra natūralus imuniteto formavimosi etapas, ir šiomis ligomis teks persirgti – anksčiau ar vėliau. Vienintelis dalykas, ką galima padaryti – kontroliuoti virusų plitimą bei stiprinti vaiko imuninę sistemą, ir taip sumažinti šių sirgimų skaičių ir dažnį.

Ką daryti, kad vaikas darželyje sirgtų rečiau?

Sklandi adaptacija darželyje

Visų pirma, pasistenkite, kad pradėjęs lankyti darželį vaikas patirtų kuo mažesnį stresą ir adaptacija prie darželio aplinkos bei tvarkos praeitų kuo sklandžiau.

Darželio grupių dydis

Mažos darželio grupės, neabejotinai, yra privalumas: jose tikimybė užsikrėsti nuo grupės draugo yra mažesnė.

Sergantys vaikai darželyje

Labai svarbu, kad ugdymo įstaigos griežtai laikytųsi taisyklės neleisti sergantiems vaikams lankyti darželio. Tai sumažina viruso plitimo tikimybę ir yra naudinga pačiam vaikui: namuose jis gali geriau pailsėti, o poilsis – viena iš greito sveikimo sąlygų.

Susitaikykite su mintimi, kad „darželio ligų“ visiškai išvengti nepavyks (net jei jūsų vaikas iki darželio beveik nesirgo) ir nesipiktinkite darželio darbuotojais – tokia tvarka yra naudinga jūsų pačių vaikui.

Kad vaiko liga neužkluptų jūsų kaip perkūnas iš giedro dangaus, turėkite planą, ką tokiu atveju darysite – ypač jei keisti su darbinius planus yra sudėtinga.

Gal vaiką prižiūrėtų seneliai arba valandinė auklė? O gal turite galimybę dirbti namuose – tereikia dėl to susitarti su darbdaviu?

Higiena

Turbūt atkreipėte dėmesį, kad gydytojai po gripuojančio paciento apžiūros visuomet nusiplauna rankas? Sutarkite su grupės auklėtojais, kad prasidėjus peršalimo ligų sezonui, tiek auklėtojas, tiek vaikai plausis rankas dažniau nei įprastai.

Įpraskite tai daryti ir namuose, ypač po to, kai nusičiaudite, išsipučiate nosį, ar padedate tai padaryti vaikui. Visa tai taip pat stabdo bakterijų ir virusų plitimą. Nepamirškite reguliariai vėdinti patalpų.

Vaiko imuninės sistemos stiprinimas

Kuo stipresnė vaiko imuninė sistema, tuo lengviau vaiko organizmas susitvarko su ligomis – taip pat ir su tomis, kuriomis vaikas dar nesirgo. Imuninę sistemą padeda stiprinti labai paprasti dalykai:

 • Pilnavertė subalansuota mityba. Maistas turi būti įvairus ir sveikas: kuo daugiau daržovių, vaisių, grūdinių kultūrų produktų. Jei jūsų vaikas buvo ilgai žindomas, didelė tikimybė, kad jo imunitetas bus stipresnis, nei mišinukais maitintų vaikų – jums tereikės tęsti motinos pieno pradėtą darbą. Dėl vitaminų ir maisto papildų vartojimo pasitarkite su savo pediatru.
 • Geras poilsis. Nuovargis – ligų draugas ir sveikatos priešas. Stebėkite, kad vaikas laiku eitų miegoti ir miegotų pakankamai.
 • Aktyvumas. Fizinis aktyvumas, o ypač gryname lauke, stimuliuoja imuninę sistemą.

Skiepai. Pasitarkite dėl skiepų su gydytoju: jei vaiko imunitetas itin silpnas, skiepai, nepaisant šalutinio poveikio rizikos, gali būti patikimiausias būdas apsisaugoti nuo ligų bei ligų sukeliamų komplikacijų.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Gerda9
  Gerda9 prieš 2 d.

  Sveikos...įdomu pasidarė ar vaikai bėgant laikui įgauna imunitetą ar ir toliau gan dažnai serga ? Įdomu patirtis tų mamų, kurių leliukai ypač dideli ligoniukai buvo

 2. Lotavil
  Lotavil prieš 2 d.

  Gerda9 parašė:
  Sveikos...įdomu pasidarė ar vaikai bėgant laikui įgauna imunitetą ar ir toliau gan dažnai serga ? Įdomu patirtis tų mamų, kurių leliukai ypač dideli ligoniukai buvo…

  Išauga vaikai ligas paprastai. Nebent išskirtiniais atvejais, turėdami daug lėtiniu ligų, serga ir vėliau daug.

 3. User has not uploaded an avatar
  Dzonsius prieš 2 d.

  Lotavil parašė:
  Išauga vaikai ligas paprastai. Nebent išskirtiniais atvejais, turėdami daug lėtiniu ligų, serga ir vėliau daug.

  Na ne tai, kad išauga, tiesiog į kai kuriuos negalavimus nebekreipiamas dėmesys - baisiai jau kas neleidžia 7mečio ar 9mečio į mokyklą dėl slogos? Vaikai savarankiškesni, motinos jų nebeprirengia, nebekvaksi dėl kiekvieno vėjelio - ir viskas ima važiuoti savo vėžiomis.

 4. Lotavil
  Lotavil prieš 2 d.

  Dzonsius parašė:
  Na ne tai, kad išauga, tiesiog į kai kuriuos negalavimus nebekreipiamas dėmesys - baisiai jau kas neleidžia 7mečio ar 9mečio į mokyklą dėl slogos? Vaikai savarankiš…

  išauga išauga. mano dičkė, mano seserų vaikai (po 3 turi), tikrai sirgo daug daugiau būdami dvimečiai/keturmečiai, nei 8/12 metų. kuo daugiau ir ilgiau eina į daržą, ar šiaip kolektyvą, tuo labiau adaptuojasi prie tų visų virusų ir mažiau serga.
  o dėl tų kitų jūsų minėtų priežasčių - visiška tiesa

 5. Wassermelone
  Wassermelone prieš 2 d.

  Mano mergaitei dabar 5 m., darzeli pradejo lankyti 2 m., tai is tikruju pastebejau, kad tolydzio mazeja sirgimai ir ju sunkumas, t.y., kai maza uzsikresdavo paprasciausiu virusu, ne tik varvedavo nosis, bet ir temperatura sukildavo, dabar sloga praeina be temperaturos ir siaip ji retesnis svecias.