Kodėl vaikai darželiuose nuolatos serga? (349)

Vaikas darželyje nuolat serga

Turbūt įprasta situacija: tik nuvedate vaiką į darželį, ir kone tą pačią dieną jis suserga.

Darželiuose vaikai serga dažnai dėl dviejų pagrindinių priežasčių: pirma, jų imuninė sistema dar tik formuojasi; antra, darželiuose, kaip ir kitose „masinio susibūrimo“ vietose, virusai plinta greičiau.

Kai kurie darželį pradėję lankyti vaikai gali dažnai sirgti ir dėl adaptacijos metu patiriamo streso.

Ar įmanoma „darželio ligų“ išvengti?

Visiškai išvengti ligų nepavyks. Samdyti auklę ir neleisti vaiko į darželį taip pat nėra išeitis: tyrimai rodo, kad darželių nelankę (ir nesirgę) vaikai, pradėję lankyti mokyklą virusus pasigauna gerokai dažniau nei lankę darželius ir sirgę.

Kitaip kalbant, darželio ligos yra natūralus imuniteto formavimosi etapas, ir šiomis ligomis teks persirgti – anksčiau ar vėliau. Vienintelis dalykas, ką galima padaryti – kontroliuoti virusų plitimą bei stiprinti vaiko imuninę sistemą, ir taip sumažinti šių sirgimų skaičių ir dažnį.

Ką daryti, kad vaikas darželyje sirgtų rečiau?

Sklandi adaptacija darželyje

Visų pirma, pasistenkite, kad pradėjęs lankyti darželį vaikas patirtų kuo mažesnį stresą ir adaptacija prie darželio aplinkos bei tvarkos praeitų kuo sklandžiau.

Darželio grupių dydis

Mažos darželio grupės, neabejotinai, yra privalumas: jose tikimybė užsikrėsti nuo grupės draugo yra mažesnė.

Sergantys vaikai darželyje

Labai svarbu, kad ugdymo įstaigos griežtai laikytųsi taisyklės neleisti sergantiems vaikams lankyti darželio. Tai sumažina viruso plitimo tikimybę ir yra naudinga pačiam vaikui: namuose jis gali geriau pailsėti, o poilsis – viena iš greito sveikimo sąlygų.

Susitaikykite su mintimi, kad „darželio ligų“ visiškai išvengti nepavyks (net jei jūsų vaikas iki darželio beveik nesirgo) ir nesipiktinkite darželio darbuotojais – tokia tvarka yra naudinga jūsų pačių vaikui.

Kad vaiko liga neužkluptų jūsų kaip perkūnas iš giedro dangaus, turėkite planą, ką tokiu atveju darysite – ypač jei keisti su darbinius planus yra sudėtinga.

Gal vaiką prižiūrėtų seneliai arba valandinė auklė? O gal turite galimybę dirbti namuose – tereikia dėl to susitarti su darbdaviu?

Higiena

Turbūt atkreipėte dėmesį, kad gydytojai po gripuojančio paciento apžiūros visuomet nusiplauna rankas? Sutarkite su grupės auklėtojais, kad prasidėjus peršalimo ligų sezonui, tiek auklėtojas, tiek vaikai plausis rankas dažniau nei įprastai.

Įpraskite tai daryti ir namuose, ypač po to, kai nusičiaudite, išsipučiate nosį, ar padedate tai padaryti vaikui. Visa tai taip pat stabdo bakterijų ir virusų plitimą. Nepamirškite reguliariai vėdinti patalpų.

Vaiko imuninės sistemos stiprinimas

Kuo stipresnė vaiko imuninė sistema, tuo lengviau vaiko organizmas susitvarko su ligomis – taip pat ir su tomis, kuriomis vaikas dar nesirgo. Imuninę sistemą padeda stiprinti labai paprasti dalykai:

 • Pilnavertė subalansuota mityba. Maistas turi būti įvairus ir sveikas: kuo daugiau daržovių, vaisių, grūdinių kultūrų produktų. Jei jūsų vaikas buvo ilgai žindomas, didelė tikimybė, kad jo imunitetas bus stipresnis, nei mišinukais maitintų vaikų – jums tereikės tęsti motinos pieno pradėtą darbą. Dėl vitaminų ir maisto papildų vartojimo pasitarkite su savo pediatru.
 • Geras poilsis. Nuovargis – ligų draugas ir sveikatos priešas. Stebėkite, kad vaikas laiku eitų miegoti ir miegotų pakankamai.
 • Aktyvumas. Fizinis aktyvumas, o ypač gryname lauke, stimuliuoja imuninę sistemą.

Skiepai. Pasitarkite dėl skiepų su gydytoju: jei vaiko imunitetas itin silpnas, skiepai, nepaisant šalutinio poveikio rizikos, gali būti patikimiausias būdas apsisaugoti nuo ligų bei ligų sukeliamų komplikacijų.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Anemun
  Anemun prieš 4 mėn.

  Sigita23 parašė:
  Sveiki tėveliai,nebežinau ką daryti. Mano berniukui 2 metukai. Jus savaitę lanko darželį,savaitę serga. Vien antibiotikai. Atsidūrėme ligoninėje su ausų uždegimu. N…

  musu mergaitei pirmais metais taip buvo,kad savaite palanko dvi namie .O antrais metais sirgo 4 kartus.Seip nieko nepadarysit vaikas papuole is saugios namu zonos i kolektyva.tikekites kad kitais metais sirgs maziau.

 2. Emma
  Emma prieš 4 mėn.

  Aš sūnų į darželį išleidau 3m + į mišrią grupę. Sirgo labai mažai. Gal 3k metuose.

 3. Saulelė222
  Saulelė222 prieš 4 mėn.

  Na mamos, vaikai ir prieš 20 metų sirgo ir serga dabar, tai yra normalu, tas peraugama. Mums dabar bus 5 metai pas mus visai buvo 2 dienas palanko ir serga 2 sav. Priežastis to tonzilitas ir adenoidai, vis kokias bakterijas ir bacilas pritraukdavo. Po naujųjų visgi ryžausi vaiką operuoti ir vualia! Vaikas nustojo sirgti. Man kėlė nerima tas klausimas, kodel pas vaikus dabar šitoks masiškas sergamumas, o ypač problemos su tonzilėm ir adenoidais ? Į ką man gydytoja atsakė, kad dar prieś 20 metų to nieks nesureikśmindavo ir vaikai tą dalyką išaugdavo. Žinoma daug kam ir tą vadinamą anginą pjovė (tonziles). Dabar tfu tfu tfu mes nesergame, būna virusiuką kokį pagauna, bet retai labai tikrai nebėra kaip anksčiau. Nepamirśkite, kad pas mus dabar toks tempas, vaikai stresuoja, mityba nebeta. Antibiotikus mes gėrėme labai retai, jeigu tik kokią bakteriją užsivarydavo, virusas antibais negydomas.

 4. wampyre
  wampyre prieš 4 mėn.

  O kodel taip daznai duodat antibiotikus? Negi be ju neimano issiversti? Antibiotikai tik dar labiau ardo imunine sistema. O siaip tai lieku prie savo nuomones, kuo tevai bus atsakingesni ir neves serganciu vaiku i darzelius tai ir serganciu bus maziau.

 5. Saulelė222
  Saulelė222 prieš 4 mėn.

  Pritariu del antibiotiku, kuo daugiau vartosit tuo daugiau sirgs.