Kodėl vaikai darželiuose nuolatos serga? (632)

Vaikas darželyje nuolat serga

Turbūt įprasta situacija: tik nuvedate vaiką į darželį, ir kone tą pačią dieną jis suserga.

Darželiuose vaikai serga dažnai dėl dviejų pagrindinių priežasčių: pirma, jų imuninė sistema dar tik formuojasi; antra, darželiuose, kaip ir kitose „masinio susibūrimo“ vietose, virusai plinta greičiau.

Kai kurie darželį pradėję lankyti vaikai gali dažnai sirgti ir dėl adaptacijos metu patiriamo streso.

Ar įmanoma „darželio ligų“ išvengti?

Visiškai išvengti ligų nepavyks. Samdyti auklę ir neleisti vaiko į darželį taip pat nėra išeitis: tyrimai rodo, kad darželių nelankę (ir nesirgę) vaikai, pradėję lankyti mokyklą virusus pasigauna gerokai dažniau nei lankę darželius ir sirgę.

Kitaip kalbant, darželio ligos yra natūralus imuniteto formavimosi etapas, ir šiomis ligomis teks persirgti – anksčiau ar vėliau. Vienintelis dalykas, ką galima padaryti – kontroliuoti virusų plitimą bei stiprinti vaiko imuninę sistemą, ir taip sumažinti šių sirgimų skaičių ir dažnį.

Ką daryti, kad vaikas darželyje sirgtų rečiau?

Sklandi adaptacija darželyje

Visų pirma, pasistenkite, kad pradėjęs lankyti darželį vaikas patirtų kuo mažesnį stresą ir adaptacija prie darželio aplinkos bei tvarkos praeitų kuo sklandžiau.

Darželio grupių dydis

Mažos darželio grupės, neabejotinai, yra privalumas: jose tikimybė užsikrėsti nuo grupės draugo yra mažesnė.

Sergantys vaikai darželyje

Labai svarbu, kad ugdymo įstaigos griežtai laikytųsi taisyklės neleisti sergantiems vaikams lankyti darželio. Tai sumažina viruso plitimo tikimybę ir yra naudinga pačiam vaikui: namuose jis gali geriau pailsėti, o poilsis – viena iš greito sveikimo sąlygų.

Susitaikykite su mintimi, kad „darželio ligų“ visiškai išvengti nepavyks (net jei jūsų vaikas iki darželio beveik nesirgo) ir nesipiktinkite darželio darbuotojais – tokia tvarka yra naudinga jūsų pačių vaikui.

Kad vaiko liga neužkluptų jūsų kaip perkūnas iš giedro dangaus, turėkite planą, ką tokiu atveju darysite – ypač jei keisti su darbinius planus yra sudėtinga.

Gal vaiką prižiūrėtų seneliai arba valandinė auklė? O gal turite galimybę dirbti namuose – tereikia dėl to susitarti su darbdaviu?

Higiena

Turbūt atkreipėte dėmesį, kad gydytojai po gripuojančio paciento apžiūros visuomet nusiplauna rankas? Sutarkite su grupės auklėtojais, kad prasidėjus peršalimo ligų sezonui, tiek auklėtojas, tiek vaikai plausis rankas dažniau nei įprastai.

Įpraskite tai daryti ir namuose, ypač po to, kai nusičiaudite, išsipučiate nosį, ar padedate tai padaryti vaikui. Visa tai taip pat stabdo bakterijų ir virusų plitimą. Nepamirškite reguliariai vėdinti patalpų.

Vaiko imuninės sistemos stiprinimas

Kuo stipresnė vaiko imuninė sistema, tuo lengviau vaiko organizmas susitvarko su ligomis – taip pat ir su tomis, kuriomis vaikas dar nesirgo. Imuninę sistemą padeda stiprinti labai paprasti dalykai:

 • Pilnavertė subalansuota mityba. Maistas turi būti įvairus ir sveikas: kuo daugiau daržovių, vaisių, grūdinių kultūrų produktų. Jei jūsų vaikas buvo ilgai žindomas, didelė tikimybė, kad jo imunitetas bus stipresnis, nei mišinukais maitintų vaikų – jums tereikės tęsti motinos pieno pradėtą darbą. Dėl vitaminų ir maisto papildų vartojimo pasitarkite su savo pediatru.
 • Geras poilsis. Nuovargis – ligų draugas ir sveikatos priešas. Stebėkite, kad vaikas laiku eitų miegoti ir miegotų pakankamai.
 • Aktyvumas. Fizinis aktyvumas, o ypač gryname lauke, stimuliuoja imuninę sistemą.

Skiepai. Pasitarkite dėl skiepų su gydytoju: jei vaiko imunitetas itin silpnas, skiepai, nepaisant šalutinio poveikio rizikos, gali būti patikimiausias būdas apsisaugoti nuo ligų bei ligų sukeliamų komplikacijų.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Ingka
  Ingka prieš 2 sav.

  Anemun parašė:
  .Cia su nuolaida gaunasi tokia kaina vienam is Prienu darzeliu.As negyvenu ten bet tenka vazinėt pakolkas dirbti.Tai tiek

  Supratau mes nuolaidos neturim, mokam beveik 70€ (iki maisto reformos mokejom 60€) kauno rajone (aplink 10km spinduliu trys darzeliai ir kainos +-panasios) . Tai tiesiog atrodo VAU, kai kas nors pasako mazesne kaina

 2. avietuke
  avietuke prieš 2 sav.

  Mes mokam 50 mėn jei išeina pilną

 3. Anemun
  Anemun prieš 2 sav.

  Ingka parašė:
  Supratau mes nuolaidos neturim, mokam beveik 70€ (iki maisto reformos mokejom 60€) kauno rajone (aplink 10km spinduliu trys darzeliai ir kainos +-panasios) . Tai…

  Kaip as gavau saskaita tai as galvojau kad sapnuoju.😃ėjau net pas vedėja klaust ar tikrai tiek mokėt.Nes kaune mergaite pirmais metais kaip leidom mergaite iki kol nesusitvarkėm neigalumo tai po 50 eu mokejom su ta skaitoma nuolaida.Net seip yra istikruju idomu kaip visur kainos skiresi.

 4. vilky prieš 1 d.

  Nustebino pas gydytoja be talono serganciu vaiku kruva. Ejom su vaikais del kitko. Taip ir nesupratau, ar tas naujas istatymas padeda ar dar labiau susargdina. Kaip jums mamytes atrodo? As manau uz nelankytas dienas be pazymos galetu pinigus tik uz ugdyma paimti.

 5. Denira prieš 11 val.

  vilky parašė:
  Nustebino pas gydytoja be talono serganciu vaiku kruva. Ejom su vaikais del kitko. Taip ir nesupratau, ar tas naujas istatymas padeda ar dar labiau susargdina. Kaip…

  Pas mus kaip tik mazai vaiku džiaugiuosi, nes su karsciuojanciu vaiku sedet eileje 2 val budavo nekas, o pazyma paimt, tai nereik eilej laukt ilgai - ateini ir atspausdina, bet pilna budavo del tevu biuleteniu, kai vaikas tik sloguoja ar kosti.