Kokius baldus rinktis nedideliam vaikų kambariui?

Reklaminis partnerio turinys
Vaikas stato bokštą iš kaladėlių „Pexels“, „Cottonbro Studio“ nuotr.

Nedidelio vaikų kambario įrengimas gali būti tikras galvosūkis. Tėvams tenka iššūkis derinti baldų funkcionalumą, patogumą ir stilių, o erdvės kūrybai – nedaug.

Renkantis baldus, reikia atsižvelgti ne tik į vaiko amžių, bet ir įsiklausyti į individualius jo poreikius ir norus, kurie, beje, ne visada sutampa su praktiško kambario vizija.

Vis dėlto maža erdvė gali būti suplanuota labai sumaniai! Šiame straipsnyje rasite keletą naudingų patarimų, kurie padės sukurti tiek jaukią, tiek funkcionalią erdvę.

Daugiafunkciai baldai

Įrenginėjant nedidelį vaikų kambarį, tampa svarbu atrasti būdų, kaip protingai išnaudoti turimą erdvę, įkomponuojant baldus, kurie užimtų nedaug vietos, bet tuo pačiu būtų talpūs ir funkcionalūs. Nors iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti sudėtinga, tačiau su daugiafunkciais baldais – tikrai įmanoma.

Kuo šie baldai tokie ypatingi? Daugiafunkciai baldai – erdvę taupantis sprendimas namuose. Jie pasižymi universalumu, su jais net mažiausią erdvę galima paversti patogia ir jaukia. Puikus pavyzdys – lovos su talpiomis patalynės dėžėmis, pufai su daiktadėžėmis ir kiti gaminiai, kurie atlieka bent kelias funkcijas. 

Jeigu norite atskirti, pavyzdžiui, poilsio ir mokymosi zoną, tai padaryti galima talpiomis lentynomis – taip suformuosite „sieną“, skiriančią erdvę, ir dar turėsite papildomos vietos knygoms ir kitoms smulkmenoms. Jei lentynos skyriai didesni, verta įsigyti uždaras daiktadėžes ar krepšius, kurie leidžia išvengti daiktų keliamo „triukšmo“.

Vaikiška lova su lentynomis ar stalčiais

Atsižvelgiant į vaikų skaičių, nedideliam vaikų kambariui įrengti dažnas pasirinkimas yra viengulė arba dviaukštė lova. Tačiau viena dažnai pasitaikančių klaidų – neatsižvelgiama į po lova esančią erdvę, kurią taip pat galima protingai panaudoti. Jeigu yra galimybė, rekomenduojama įsigyti vaikišką lovą su stalčiais arba lentynomis. Tokiu būdu jūsų vaikas turės papildomos vietos ne tik patalynei, bet ir kitiems daiktams susidėti.

Ergonomiškas, funkcionalus rašomasis stalas

Kai vietos nedaug, svarbu aiškiai įsivardinti esminius baldus. Be patogios lovos, bene vienas svarbiausių baldų vaiko kambaryje – kokybiškas rašomasis stalas. Vienas iš pasirinkimų galėtų būti ergonomiškas, funkcionalus stalas, kuris yra suprojektuotas taip, kad atlieptų visus jūsų vaiko poreikius – tiek patogiam pamokų ruošimui, tiek žaidimams.

Galima rinktis ergonomišką stalą, kurio aukštis lengvai reguliuojasi ir yra pritaikomas prie kiekvieno ūgio. Dėl šios priežasties dažnai mėgstama sakyti, kad tokio tipo stalas tarsi „auga“ kartu su vaiku, todėl yra ilgalaikis sprendimas.

Nors variantas be stalčių ir lentynų gali pasirodyti mažiau erdvę apkraunantis sprendimas, neapsigaukite – visi daiktai, kurie vėliau neturės vietos, bus kraunami ant stalo, palangių ir kitose vietose. Ir erdvė nuo to tikrai neatrodys mažiau apkrauta. Taigi rinkitės funkcionalų rašomąjį stalą su papildomais sprendimais daiktų sandėliavimui.

Ne tik pastatomi, bet ir ant sienų kabinami baldai

Patogi spinta drabužiams laikyti yra labai svarbus pirkinys, tačiau pagalvokite ir kaip galite panaudoti neretai tuščiomis liekančias sienas. Nors pastatomos komodos ar spintelės įprastai yra talpios, tačiau nedideliame kambaryje šie baldai gali užimti per daug grindų ploto ir dar labiau sumažinti bei apsunkinti erdvę.

Todėl verta pasvarstyti apie pakabinamas lentynas ar prie sienos tvirtinamas spinteles – tai padės efektyviai išnaudoti turimą sienų plotą. Svarbiausia šiuos baldus tvirtinti tokiame aukštyje, kad būtiniausius daiktus vaikui būtų patogu pasiekti.

Tikime, kad šie patarimai jus įkvėps ir leis atrasti nedideliam vaikų kambariui efektyviausius sprendimus, kurie atitiks mažųjų poreikius. Funkcionalių, erdvę taupančių baldų vaikams rekomenduojame pasižvalgyti patikimose, daug dėmesio kokybei skiriančiose specializuotose baldų parduotuvėse – aktualūs baldai Kaune, Vilniuje ar pajūryje, taigi šiandien tiek apžiūrėti, tiek užsisakyti kokybiškus gaminius išties paprasta!