Kokosų aliejus odai, plaukams, nagams

Daugelis jau pamėgo švelniai kvepiantį kokosų aliejų, kuris puikiai minkština ir maitina kūno odą, sumažina skausmą ir pagreitina gijimą nusvilus saulėje, puikiai atgaivina ir stiprina plaukus, suteikia jiems žvilgesio bei greitina augimą.

 

Kokosų aliejus yra augalinis aliejus, gaunamas iš riešutinės kokospalmės vaisių vidinio minkštimo. Kambario temperatūroje jis būna pusiau kietos arba kietos struktūros. Kokosų aliejus vertinamas dėl jo sudėtyje esančių naudingųjų riebalų, odai ir plaukams ypač vertingų vitaminų E ir K.

Svarbu rinktis nerafinuotą (neperdirbtą, neišvalytą) kokosų aliejų, kadangi tik jame išlieka maksimalus kiekis vertingų vitamų, fitosterolių, polifenolių, kurie pagerina aliejaus skvarbumą, saugo nuo uždegimų, pagerina regeneraciją ir „atkemša“ poras. Kokosų aliejus turi būti gaminamas iš šviežių riešutų naudojant mechaninius arba fermentinius gamybos būdus, nerafinuojamas (angl. Virgin coconut oil). Anot lyginamųjų tyrimų, šviežių kokosų aliejuje yra žymiai daugiau laisvųjų riebalų rūgščių ir antioksidantų, todėl jis gerai drėkina ir puoselėja odą bei plaukus. Be to, jame vyraujanti laurinė riebalų rūgštis veikia antimikrobiškai, tad kokybiškas kokosų aliejus tinka net ir riebiai, į spuogus linkusiai odai.

Rafinuotas aliejus sunkiai susigeria, ant odos sudaro plėvelę, gali užkimšti poras.

Kokosų aliejus odai

Išsimaudžius dar drėgną odą patepkite kokosų aliejumi, gerai jį įmasažuokite. Kokosų aliejuje esantys antioksidantai bei vitaminai saugo odą, ją atjaunina, švelnina, lygina ir maitina. Šis aliejus ypatingai tinka turintiems sausą, linkusią į pažeidimus odą, jį verta naudoti po depiliacijos, ypač, jeigu plaukeliai yra skutami.

Kokosų aliejumi ištepta oda tampa ne tik švelni, skaisti ir lygi, bet ir maloniai, subtiliai kvepia.

Kokosų aliejų lygiomis dalimis sumaišykite su cukrumi ar druska ir turėsite puikų kūno šveitiklį, kuris idealiai lygina, drėkina ir minkština odą. Šveitiklį naudokite išsimaudę po dušu, juo gerai ištrinkite drėgną odą, išsimasažuokite ir nuplaukite.

Kokosų aliejus plaukelių skutimui

Nepageidaujamus plaukelius skustuvu šalinančios moterys neretai susiduria su odos sausumu, dirglumu, paraudimais. Vietoje brangaus skutimosi kremo ar putų naudokite kokosų aliejų - juo išsitepkite drėgną odą ir skuskite aliejui dar nespėjus susigerti.

Oda ne tik bus ypač švelni, bet ir plaukeliai augs šiek tiek lėčiau.

Kokosų aliejus lūpoms

Kokosų aliejus gali puikiai pakeisti lūpų balzamą. Pakiškite kokosų aliejaus indą po karštu, tekančiu vandeniu ir palaukite, kol jis aptirps, tuomet šiek tiek aliejaus supilkite į nedidelį indelį ir palikite sustingti - priemonę lūpoms bus patogu pasiimti su savimi.

Kokosų aliejus nagams

Nusivalykite nagų laką, švariai nusiplaukite rankas ir kokosų aliejumi gausiai išsitepkite nagus bei kutikules (odelės prie nagų), palaukite 15 minučių ir aliejaus perteklių nuplaukite. Nagai taps tvirtesni, žvilgės, mažiau lūžinės, o kutikules bus lengviau atstumti arba pašalinti.

Kokosų aliejus plaukams

Prausdamiesi išsiplaukite plaukus įprastiniu šampūnu, šiek tiek nuspauskite vandens perteklių ir gausiai ištepkite drėgnus plaukus kokosų aliejumi, kuris, patekęs ant jūsų šiltų, rankų akimirksniu ištirps. Ypatingai daug dėmesio skirkite plaukų šaknims ir galvos odai, kokosų aliejų gerai įmasažuokite. Palaukite bent 5 minutes ir labai gerai nuskalaukite.

Trupučių kokosų aliejaus galite palepinti ir sausus, skilinėjančius, besišakojančius plaukų galiukus, tačiau aliejų naudokite labai saikingai, kitaip plaukai sulips, atrodys nešvarūs.

Žirniuko dydžio kokosų aliejaus gabaliuką galite išsitirpinti tarp delnų ir jais labai švelniai patapšnoti plaukus - šis būdas ypač tinka sausiems, išsidraikiusiems, besielektrinantiems plaukams.

Kokosų aliejus dantims

Kokosų aliejų naudinga įsitrinti į dantis, truputį jo palaikyti burnoje. Šis aliejus natūraliai balina dantis, naukina bakterijas ir saugo nuo dantų bei dantenų ligų.

Kokosų aliejus kaip medicininė priemonė

Kokosų aliejus padeda esant lūpų pūslelinei, padeda kovoti su išsiplėtusiomis venomis, gydo dermatitą, egzemą, naikina pėdų ir nagų grybelį, gydo įvairius smulkius įbrėžimus, žaizdeles, ramina odą nusvilus saulėje, sugėlus vabzdžiams.

Susiję straipsniai

Dizaineriai pataria: turėdami šiuos daiktus savo spintoje, visada atrodysite stilingai

Tam, kad atrodytume jaunatviškai, unikaliai ir stilingai, nebūtina turėti pilnos drabužinės daiktų. Užtenka kelių, bazinių.

PATARIMAS: augindami mažylį verčiau atsilikime nuo mados

Nuo pat vaiko gimimo iš visų pusių jaučiamas spaudimas turėti naujausius prietaisus, gražiausią lovytę, geriausią vežimėlį ir tobulą nešynę.

Atrodote vyresnė? Galbūt darote šias stiliaus klaidas?

Norite atrodyti jaunatviškai ir stilingai bei versti aplinkinius spėlioti, koks iš tikrųjų jūsų amžius? Visa tai – labiau nei įmanoma!