Kūdikio drabužėlių pirkimas: kodėl svarbu planuoti?

Sukabinti kūdikio drabužėliai kambaryje Africa Studio | Shutterstock.com

Kūdikio drabužėlių pirkimas – vienas maloniausių jaunų tėvų užsiėmimų. Parduotuvėse tiek daug žavingų vaikų batelių, suknelių ir kostiumėlių, kad susilaikyti nepirkus gali būti be galo sunku.

Kaip tinkamai sudaryti biudžetą, sutaupyti ir neišleisti kūdikio drabužiams daugiau, nei planavote?

Kodėl svarbu planuoti kūdikio drabužių biudžetą?

  • Tai padeda kontroliuoti išlaidas. Tikriausiai kiekvienam tėčiui ar mamai pažįstama situacija, kai parduotuvėje, užuot nusipirkę tik tai, ko atėjote, susigundote gražia suknele... ir dar žaviu kostiumėliu... Na ir kas, kad šįkart buvote nusprendę įsigyti kažką sau. Nesusilaikėte: juk taip nesvietiškai gražu. Ir atsipeikėjate tik grįžę namo ir dar kartą peržvelgę pirkinių kvitą. Kartu sudėjus visus, iš pirmo žvilgsnio nebrangius, kūdikio drabužius susidaro nemaža suma. Ir ši suma tikrai daro nemažą įtaką jūsų kišenei! Stebėdami savo išlaidas ir iš anksto planuodami drabužėlių biudžetą tokių situacijų išvengsite, ir tikrai nenupirksite daugiau, nei planavote. Nuo ko pradėti? Nuo kruopščios vaiko drabužių peržiūros: perkame tik tai, ko tikrai trūksta.
  • Apsipirkimas be streso. Pirkti dalykus yra kur kas smagiau, kai nesijaudinate dėl savo finansų. Turėdami biudžetą, visada matysite, kokią sumą galite išleisti, todėl apsipirksite be kaltės jausmo ir sąžinės priekaištų.
  • Visų spintos galimybių išnaudojimas. Naujagimiai auga itin greitai. Todėl jauniems tėvams yra be galo svarbu strategiškai elgtis su savo kūdikio drabužių spinta. Kad ir kokie žavūs būtų kostiumėliai, mažasis juos greitai išaugs. Rezultatas: netelpantys į spintą, net nepanaudoti ir nebetinkantys rūbai. Todėl pasinaudokite patarimu paplanuoti drabužius. O jei jau jų per daug – ką gi: yra tam tikros interneto platformos, kuriose gana greitai galite nereikalingus rūbelius parduoti.

Štai keletas biudžeto sudarymo ir pinigų taupymo patarimų, padėsiančių išvengti per didelių išlaidų kūdikio drabužiams:

1. Limito nustatymas

Nuspręskite, kiek pinigų kas mėnesį galite išleisti kūdikio drabužiams. Ši suma gali skirtis, atsižvelgiant į jūsų pajamas. Įsitikinkite, kad jūsų nustatytas limitas yra realus ir griežtai jo laikykitės. 

2. Sudarykite būtiniausių daiktų sąrašą

Šis žingsnis gali būti sudėtingesnis, nei tikitės. Juk būsimiems tėvams atrodo, kad viską būtina turėti, ypač jei pakeliui – pirmasis vaikelis.

Kai jau turėsite pirmą, būtinų prekių sąrašą, sukurkite antrą – norimų daiktų sąrašą, kuriuos malonu / patogu, bet nebūtina turėti. Jame gali būti puošnios suknelės kūdikių fotosesijoms, žavūs šventiniai drabužėliai ir kita brangesnė apranga (jei tą leidžia jūsų biudžetas).

3. Neskubėkite

Susilaikykite nuo ankstyvo naujagimio drabužių pirkimo (net ir tuo atveju, jei jau iš anksto žinote lytį). Jūsų kūdikis, pavyzdžiui, gali gimti didesnis ir netilpti į iš anksto supirktus drabužius.

Dar viena priežastis neskubėti – giminių ir draugų vaikų drabužių dalybos. Gali būti, kad gausite galybę drabužėlių iš artimųjų, kurie atvyks pamatyti mažojo šeimos nario, arba jau iš anksto siūlys nebenešiojamus išaugtus savų vaikų. Todėl palaukite, kol pasibaigs naujagimio lankymo laikas, peržiūrėkite, ką jau gavote, ir tik tada leiskitės į žavingų rūbelių medžioklę mažajam.

4. Rinkitės aukštos kokybės kūdikių drabužius

Jūsų vaikeliui, ko gero, neprireiks prabangių apdarų arba dizainerių kurtų drabužėlių, bet atkreipti dėmesį į rūbų kokybę tikrai verta.

Kodėl verta atsižvelgti į kokybę?

  • Kokybiški drabužiai ilgiau išsilaikys net tada, kai juos dažnai skalbsite. O skalbti, patikėkite, teks tikrai labai dažnai.
  • Naujagimių oda yra itin jautri, todėl svarbu, kad drabužis būtų pasiūtas iš minkštos ir kuo natūralesnės, odelei kvėpuoti leidžiančios medžiagos. Su kokybiškais, odai švelniais drabužiais jūsų mažylis jausis komfortabiliai ir saugiai.
  • Aukštos kokybės drabužiai – lengvai atsegami, dažnai, ypač mažesnių dydžių, – su spaudėmis, juos lengva aprengti ir nurengti. O tai itin aktualu ir kelionėse, ir pasivaikščiojimo metu, kai perrengti mažylį reikia kuo greičiau, o tam nėra patogių sąlygų, pavyzdžiui – tik automobilio galinės sėdynės.
  • Drabužėliai, pagaminti iš aukštos kokybės medžiagų, paprastai – ir patvarūs, nesusiskalbia, nesusitraukia, išlaiko pirminę formą.

5. Nesidrovėkite dėvėtų drabužių parduotuvių

Jei esate visai švieži tėveliai, natūralu, kad norėsite duoti savo vaikui viską, kas geriausia. Tokiu atveju, tikėtina, kad dėvėtų rūbelių vengsite. Bet jei auginate antrą, trečią atžalą, tai nė tokių parduotuvių nereikia: mažiausieji paveldi vyresniųjų drabužius.

Nesidrovėkite priimti drabužėlių iš savo draugų ar giminių, kurių vaikai juos jau yra išaugę. Žmonės mėgsta padėti žmonėms. Daugelis tėvų nuoširdžiai džiaugsis atidavę dar labai gerus, bet jau nebenaudojamus rūbus.

6. Pirkite neutralių spalvų naujagimių drabužėlius

Galvojate apie šeimos pagausėjimą ateityje? Tuomet pirkite neutralių spalvų lyčių atžvilgiu drabužius. Skirtingai nei tradicinė mėlyna ir rožinė, tokios spalvos, kaip geltona, pilka ir žalia, – kur kas dažniau tinkamos ir saugios. Beje, lyties atžvilgiu neutralių spalvų vaikų drabužiai dabar – nepaprastai madingi.

7. Pagalvokite apie medžiagines sauskelnes / vystyklus

Šis pasirinkimas tikrai vertas dėmesio. Dvi priežastys: visų pirma, tai padės sutaupyti. Antra, tai bus geriau jūsų naujagimio sveikatai. Natūrali medvilnė neginčijamai naudingiau vaikui, nei popierinės, plastikinės sauskelnės, kuriose gali būti alergizuojančių medžiagų, kvapiklių. Žinoma, skalbimo dažnumas, nuolatinis drėgnis veikiausiai negailestingai lems ilgesnes laiko sąnaudas, ir vystyklai tikrai nebus pirmas pasirinkimas, tačiau kodėl sauskelnių nepamaišius su vystyklais? Pirmosios galėtų būti tik išvykų variantas.

8. Rūpinkitės kūdikio drabužėliais

Tinkama kūdikio drabužių priežiūra yra be galo svarbi ne tik dėl finansų, bet ir dėl mažylio sveikatos. Rinkoje yra be galo daug skalbinių ploviklių, kurie nėra saugūs jautriai kūdikio odai. Be to, nekokybiški skalbimo produktai gali paspartinti rūbelių nusidėvėjimą.

Rinkitės kūdikių drabužiams skalbti tinkamas skalbimo priemones. Atidžiai skaitykite skalbimo instrukcijas ant drabužių etikečių. O kad kūdikio ir vaiko apranga tarnautų kiek ilgėliau, neuždelskite dėmių: jas pastebėję, iškart pasistenkite ir pašalinti, t. y. nuskalbti drabužį.

Kurie drabužėliai būtini kūdikio spintoje skaitykite:

Susiję straipsniai

Vaikų akis būtina saugoti ir žiemą

Žiemą žalingi saulės spinduliai veikia ne tik tiesiogiai šviečiant saulei, bet ir jos spinduliams atsispindėjus nuo ledo ar sniego.

Akiniai nuo saulės vaikams: ar jie tikrai reikalingi?

Daugelis tėvų kaskart vaikams primena dėvėti kepurėles nuo saulės, patepa apsauginiu kremu, tačiau nepagalvoja, kad reikėtų apsaugoti ir akis.

„Mamos bučinys“ – būdas pašalinti svetimkūnį iš nosies

Dažniausiai nosyje kažkas įstringa 2–5 metų vaikams. „Mamos bučinys“ – unikalus svetimkūnio iš vaiko nosies šalinimo metodas.