Kūdikio ir vaiko maudymas: kaip paversti jį malonia patirtimi?

Maudomas kūdikis sėdi vonelėje Onjira Leibe | Shutterstock.com

Vieni kūdikiai ir vaikai mėgsta vandenį, kiti – ne. Bet net ir pastarųjų maudymosi patirtį galima paversti malonia. Juk vaiko maudynės gali būti smagios. Be to, tai yra puikus būdas užmegzti ryšį su mažyliu. Tereikia žinoti keletą gudrybių ir patarimų.

Domitės kaip maudyti naujagimį? Skaitykite:

Pradėkite maudyti vaiką pasiruošę

Norint, kad kūdikio maudymas būtų sėkmingas, svarbu yra pradėti jį teisingai. Kuo geriau pasiruošite, tuo procesas bus malonesnis. Kad apsaugotumėte vaiką nuo nereikalingos įtampos, prieš jį maudydami, patys nusiprauskite. Taip įsitikinsite, kad vonios kambaryje nėra per šilta ar per šalta, kad vandens temperatūra yra tinkama.

Įsitikinkite, kad turite visas reikiamas priemones, prieš procesą, o ne po jo. Patikėkite, mažiausiai, ko jums reikia, – tai nerimo dėl šlapio, slidaus, rėkiančio vaiko, kol jūs reikiamus daiktus mėginate pasiekti... koja ar verčiate spintelę aukštyn kojomis ieškodami vaikų šampūno.

Kūdikio maudymo ypatumai

Kuo mažesnis vaikas – tuo daugiau džiaugsmo jam suteiks vonios žaislai ir žaidimai. O kuo jis ramesnis, džiaugsmingesnis, tuo mažiau rūpesčių tėvams, tiesa? Todėl kviečiame pasitelkti mažas gudrybes ir paversti šį procesą maloniu tiek jums, tiek atžalai.

Priemonės kūdikio maudymui

  • Žaislai

Net ir tokie paprasti žaislai, kaip plastikinis matavimo šaukštas arba puodelis, gali būti labai smagūs kūdikiams besimaudant. Juos puikiai papildys kažkas panašaus į vandens malūną – kad mažylis galėtų pilti vandenį ant jo ir stebėti judančias dalis.

Na, ir, žinoma, visų laikų klasika – plaukiojančios antys, valtys ir įvairios jūros būtybės. Visa tai kaip niekas kitas padeda ne tik nukreipti dėmesį nuo maudynių proceso, bet ir lavina vaizduotę. 

  • Knygos

Vonios knygos yra puikus būdas užmegzti ryšį su savo mažyliu maudymosi metu. Jos yra įdomios, įtraukiančios, spalvingos ir visiškai vandeniui atsparios, bet tuo pačiu ir pakankamai paprastos, kad galėtų suteikti džiaugsmo net ir patiems mažiausiems.

  • Burbulai

Vonios putos – magiškas būdas vaiko maudynes paversti tobulas. Bet jei ketinate jas pilti į vonią – įsitikinkite, kad produktas tinka kūdikių odai. Yra daug specialiai vaikams skirtų vonios putų. Specialistai pataria rinktis būtent jas.

Naudokite vonios putas, kad paskatintumėte kūdikį tyrinėti skirtingas tekstūras. Juk kuo daugiau mažylis užčiuops, patirs, pajus – tuo platesnis bus jo patirčių spektras. Taip pat galite išbandyti saugų burbuliukų pūtiklį.

  • Vonios kreidelės ir vonios dažai

Šios priemonės – nuostabus būdas leisti mažyliui tyrinėti spalvas ir kurti nuostabius, lengvai nuplaunamus meno kūrinius, kol jūs trinate jam nugarytę. Kūrybingumo pamokėlė ir higienos procedūra – du viename: ar gali būti geriau?

  • Įvairios tekstūros

Maži vaikai yra be galo smalsūs ir žingeidūs. Jiems gali patikti tyrinėti įvairių vonios daiktų tekstūras: kempines, šampūno buteliukus, veido šluostes, putojantį muilą. Jei tik turite jų po ranka (ir jei priemonės nėra kenksmingos mažyliams) – drąsiai duokite vaikui tyrinėti.

  • Veidrodis

Raskite nedūžtantį veidrodį, kurį būtų saugu naudoti vonioje (taip pat galite išbandyti akrilinius veidrodžius). Duokite jį mažyliui. Įsitikinkite, kad vaikas laiko jį teisingai, kad gali matyti ir tyrinėti savo atvaizdą jame.

Vyresnio vaiko maudymo ypatumai

Na, o vyresni kūdikiai − jau pažengę maudynių (dažniausiai) gerbėjai. Proceso metu jie jau gali sau leisti mėgautis sudėtingesniais, interaktyvesniais žaislais ir žaidimais.

Priemonės vyresnio vaiko maudymui

  • Vonios lėlės

Šio tipo žaislų prekyboje yra pakankamai daug, be to, jie yra plačiai prieinami. Lyg ir smulkmena, bet kokia naudinga! Juk mažylis gali patirti tikrą jaudulio stebuklą, kurdamas lėlių spektaklį tiesiai vonioje. Dėmesio: įsitikinkite, kad naudojate voniai skirtas lėles, nes įprastos gali neatlaikyti vandens.

  • Vonios balionai „Pasidaryk pats“

Deja, įprastų, spalvingų balionų vonioje naudoti nepatartina. Bet mes turime puikią žinią – galite lengvai pasigaminti jų patys! Tiesiog paimkite užsegamus šaldymo maišelius, užpildykite juos vandeniu ir sandariai užsekite užtrauktuku. Norėdami išgauti įdomesnę spalvą, galite įlašinti kelis lašus maistinių dažų.

Susiję straipsniai

Mergaičių lytinių lūpų suaugimas (sinechijos)

Mažųjų lytinių lūpų suaugimas (dar vadinamas sinechijomis) – patologija, kai lytinės lūpos sujungtos plona plėvele.

Emolientai (medicininiai drėkinamieji kremai) vaikams

Efektyviausias būdas gydyti kūdikių ir vaikų odos ligas – vengti odos būklę pabloginančių veiksnių ir reguliariai bei gausiai naudoti emolientus.

Kaip išmokyti vaiką išsipūsti nosį?

Nesvarbu, ar jūsų vaikas peršalo, serga gripu, ar tiesiog yra alergiškas: išmokę patį išsipūsti nosį, padėsite jam kaskart pasijusti geriau.