Laisvalaikis su šeima: filmų TOP10

Šeima renkasi linksmą animacinį filmuką LightField Studios | Shutterstock.com

Filmus žiūrėti mėgsta daugelis. Tai – viena populiariausių savaitgalio pramogų, tinkama visai šeimai. Taigi, kuriuos jų verta pažiūrėti su mažaisiais, o kurie tiktų ir paaugliams?

Atrinkome po 5 geriausius pastarųjų metų animacinius ir vaidybinius filmus. Visi jie kritikų įvertinti geriausiais balais. Tad pasirūpinkite užkandžiais ir visi kartu sėskite prie namų kino. Ir laisvalaikis, ir pramoga kartu. O kur dar diskusijos po peržiūrų. Smagių akimirkų ir puikių įspūdžių linki visa „Tėvų darželio“ komanda!

Filmai mažiesiems

Vaikai žiūri filmąPixel-Shot | Shutterstock.com

1. „Išvirkščias pasaulis“ (Inside Out), 2015

Rež.: Pete Docter

Žanras: animacija, komedija, nuotykių

Amžius: nuo 7 m.

IMDb reitingas: 8,1

Animaciniame filme nagrinėjama paauglystės tema. Pagrindinė filmo herojė – 11 m. Railė Anderson, kurios tėtis gavo darbą San Franciske ir visa šeima priversta išsikelti iš nedidelio, jaukaus gimtojo miesto. Mažajai herojei kyla sunkumų mokykloje, ji ilgisi draugų.

Mergaitę lydi 5 pagrindinės emocijos: Laimė, Nelaimė, Baugutis, Pyktis ir Bjaurastis. Filme jos vaizduojamos kaip spalvoti žmogučiai, kasdien patariantys paauglei sudėtingose situacijose. Kaip manote, ar pavyks Laimei nustelbti visas kitas emocijas ir kokių išgyvenimų patirs mažoji Railė?

2. „Koko“ (COCO), 2017

Rež.: Adrian Molina, Li Unkrichas

Žanras: animacija, nuotykių

Amžius: nuo 5 m.

IMDb reitingas: 8,4

Pagrindinis filmo veikėjas – 12 m. berniukas Migelis, kuriam tėvai neleidžia klausytis muzikos, tad jis paslapčia mėgaujasi savo „dievuko“ Ernesto de la Kruzo dainomis. Vaikas seka Ernesto pėdomis ir siekia tapti muzikantu. Norėdamas įrodyti, kad turi talentą, berniukas kartu su savo šunimi Dante patenka į paslaptingą vietą – mirusiųjų šalį. Joje berniukas pagaliau išsiaiškina šeimos paslaptį ir sužino, kodėl jo šeima taip nemėgsta muzikos. Filme ypač žavi meksikietiška kultūra ir šios tautos tradicijos bei simbolika.

3. „Vajana“ (Moana), 2016

Rež.: Ron Clements, John Musker

Žanras: animacija, komedija, nuotykių

Amžius: nuo 6 m.

IMDb reitingas: 7,6

„Vajana“ – viena naujausių „Disney“ princesės istorijų. Žiūrovus siužetas nukelia į Senovės Polineziją, kur Vajana – genties vado dukra – gauna užduotį keliauti po pasaulį ir išgelbėti savo gimtąją salą nuo prakeiksmo. Norėdama nukauti jūroje tūnančias būtybes, į kelionę Vajana leidžiasi su stipriuoju pusdieviu Maui. Drauge jie ras atsakymus į klausimus, kas buvo narsieji Vajanos protėviai ir kokia šios mergaitės misija. Stipriosios šio filmo pusės – neįprastas siužetas ir kerinti muzika.

4. „Zootropolis“ (Zootopia), 2016

Rež.: Byron Howard, Rich Moore

Žanras: animacija, nuotykių

Amžius: nuo 8 m.

IMDb reitingas: 8,0

Zootropolis – tai miestas, kuriame gyvena vien tik gyvūnai. Jie – visai kaip žmonės, vaikštantys ant dviejų kojų, stebintys mados naujoves ir besidomintys technologijomis. Zootropolyje viskas kitaip nei realioje gamtoje: netgi zuikis ir lapė čia turi sutarti ir vadovautis šaltu protu, o ne instinktais.

Žavi kiškutė Džiudė palieka savo ūkį bei šeimą ir prisijungia prie policijos pajėgų. Tiesa, jaunos pareigūnės niekas rimtai nevertina, iki kol ji nusprendžia imtis dingusios ūdros bylos, kurią išnarplioti turi vos per 48 val. Į pagalbą Džiudei atskuba suktasis lapinas Nikas: taip prasideda jų nuotykiai margose Zootopolio gatvėse.

5. „Pirmyn“ (Onward), 2020

Rež.: Dan Scanlon

Žanras: animacija, nuotykių

Amžius: nuo 7 m.

IMDb reitingas: 7,4

Animacinio filmo „Pirmyn“ veikėjai – ne žmonės, bet elfai, troliai, vienaragiai, kentaurai ir kitos mistinės būtybės. Tačiau jie gyvena įprastą gyvenimą, kuriame – tie patys rūpesčiai kaip ir žmonių pasaulyje. Pagrindiniai filmuko herojai – du paaugliai broliai elfai Barlis ir Ianas. Per 6-ąjį gimtadienį jie gauna stebuklingas savo velionio tėčio lazdas ir tik dabar nusprendžia patikrinti, ar magija iš tiesų veikia. Magiška lazda turi suteikti galimybę berniukams vieną dieną praleisti su seniai anapilin iškeliavusiu tėčiu. Broliai, norėdami įgyvendinti šį tikslą, turi suvienyti jėgas. Ar jiems pavyks? Filme pasakojama apie meilę, draugystę ir tikrąsias gyvenimo vertybes, o pabaiga ne vieną privers nubraukti ašarą.

Norite jau dabar pasižiūrėti kažką linksmo ir įdomaus? Turime ką pasiūlyti! 

Filmai jaunimui

Merginos žiūri filmąLopolo | Shutterstock.com

6. „Vaikystė“ (Boyhood), 2014

Rež.: Richard Linklater

Žanras: drama

Amžius: nuo 14–16 m.

IMDb reitingas: 7,9

Šis filmas – tikras rekordininkas, nes buvo kuriamas net 11 m.: nuo 2002 iki 2013-ųjų. Jame pasakojama vieno berniuko istorija nuo pat pirmųjų dienų mokykloje iki stojimo į koledžą akimirkos. Filmas vaizduoja jauno žmogaus augimą ir brendimą. Vaidmens atlikėjas visiškai susitapatina su herojumi, todėl vietomis nemenkai prasimuša aktorių neprofesionalumas, tačiau dėl to filmas netampa mažiau žavus. „Vaikystė“ – kokybiškas, inovatyvus filmas, gerokai pranokęs tipinių Holivudo filmų standartus, nes – nuoširdus ir paprastas. Jo „vinis“ – žavioji ir talentingoji aktorė Patricija Arket.

7. Mėnesienos karalystė (Moonrise Kingdom), 2012

Rež.: Wes Anderson

Žanras: komedija, drama, romantinis

Amžius: nuo 14–15 m.

IMDb reitingas: 7,8

Filmo siužetas – gana įprastas: du paaugliai, leisdami laiką skautų stovykloje, įsimyli ir nesuprasti tėvų nusprendžia pabėgti į laukinę gamtą. Tačiau šis planas tobulas atrodo tik jiems vieniems, nes tėvai netrukus pradeda ieškoti savo atžalų.

Filmas – daug gilesnis, nei galėtų atrodyti: jis – intelektualus, kiek melancholiškas, bet kartu ir komiškas, su absurdo elementais. Filme vaizduojamas 7-asis dešimtmetis: atkuriamas identiškas kambarių interjeras, apranga, šukuosenos, skamba tų laikų muzika ir t. t. Žiūrėdami šį filmą, tėvai prisimins jaunystę ir pirmąją meilę, o vaikai mokysis suprasti kitų jausmus, sužinos, kaip kurti santykius ir puoselėti pasitikėjimą.

8. „Hačiko. Šuns istorija“ (Hachi: A Dog's Tale), 2009

Rež.: Lasse Hallström

Žanras: biografinis, drama

Amžius: nuo 10 m.

IMDb reitingas: 8,1

„Hačiko. Šuns istorija“ – vienas gražiausių filmų apie žmogaus ir keturkojo draugystę. Filme pasakojama, kaip profesorius Parkeris Vilsonas priglaudžia šunį, o jis jam atsilygina nuoširdžia draugyste ir ištikimybe: kasdien šeimininką palydi į geležinkelio stotį, iš kurios profesorius vyksta į darbą, o grįžusį sutinka. Tačiau istorija pasisuka netikėta linkme. Kokia? Pamatysite, pažiūrėję šį filmą. Filmas nepalieka abejingų, o jį žiūrint sunkiai pavyksta sulaikyti ašaras: jautru, gilu, nes šuns ir žmogaus draugystė atsiskleidžia stipriausiomis emocijomis.

9. „Hugo išradimas“ (Hugo), 2011

Rež.: Martin Scorsese

Žanras: nuotykių, drama

Amžius: nuo 8 m.

IMDb reitingas: 7,5

Filmo veiksmas vyksta 1930-aisiais Paryžiaus geležinkelio stotyje. Pagrindinis filmo veikėjas – našlaitis Hugo, dienas leidžiantis tarp zujančių traukinių. Berniukas turi amatą – moka taisyti laikrodžius. Hugo turi mechaninį žmogeliuką, kuris veikia tik užvestas specialiu raktu, tad berniukas iš visų jėgų stengiasi tą raktą surasti. Berniuko kasdienybę praskaidrina draugystė su stoties pardavėju, o netrukus stotyje pradeda dėtis tikri stebuklai. Ar vaikui pavyks daugiau sužinoti apie savo tėvus bei apskritai įminti giminės istorijos mįslę?

10. „Piktadarės istorija“ (Maleficent), 2014

Rež.: Robert Stromberg

Žanras: veiksmo, nuotykių, fantastinis, romantinis

Amžius: nuo 8 m.

IMDb reitingas: 7,0

Filme pasakojama apie gerąją Malefisentę, gyvenančią pasakiškame miške. Ji uoliai saugo savo valdas ir pavaldinius. Tačiau visa tai tęsiasi neilgai: netrukus šalį užpuola klastingi įsibrovėliai. Malefisentė įpareigojama nugalėti piktąją fėją. Tačiau gerosios veikėjos nuotykių kupiname kelyje pasitaiko skaudžių išgyvenimų: ją išduoda vaikystės draugas, atimantis brangiausią turtą – sparnus. Po išdavystės Malefisentės širdis pradeda virsti akmenine ir trokšti keršto. Šis filmas – dar viena „Miegančiosios gražuolės“ interpretacija, nukelianti į magišką ir mistišką pasaulį.

Susiję straipsniai

Žaidimas vaikams: „Seno žmogaus istorija“

Šis žaidimas suteiks galimybę vienu metu ir smagiai bei naudingai leisti laiką su vaiku, ir pagulėti ant sofos ištiesus kojas. Skamba neblogai, ar ne?

Žaidimai užrištomis akimis vaikams

Žaidimai, žaidžiami užrištomis akimis, sustiprina kitus jutimus, lavina vaikų koordinaciją, sužadina vaizduotę ir padeda labiau pasitikėti savimi.

Naujas „Kakės Makės“ serialas per TV3 Play

Naująjį serialą apie išdykėlę mergaitę Kakę Makę ir jos draugus nemokamai žiūrėkite per TV3 Play!