Mokytojo horoskopas

Mokytojo dienos proga – astrologinis receptas mokiniams, kaip sutarti ir rasti bendrą kalbą su mokytojais.

Avinas

9 atvejais iš 10 šis mokytojas mokykloje – neseniai ir neilgam. Ne todėl, kad jo nemėgtų vaikai. Tiesiog jam pritrūks kantrybės. Tokio mokytojo galvoje – aibė idėjų, kurias reikia įgyvendinti nedelsiant. Ypač jo širdžiai mielos įvairios varžybos, turnyrai. Šis mokytojas nuoširdžiai tiki, kad vaikams tokia iniciatyva patiks, ir tikisi iš klasės tokio pat entuziazmo, kokį jaučia kunkuliuojant savo širdyje. Mokytojas Avinas naiviai tiki, kad gyvenimas ir mokykla vaikams – tapačios sąvokos.

Išvesti Aviną iš kantrybė labai lengva. Jis ūmus, savo įsiūtį reiškia pakankamai aiškiai ir garsiai. Laimė, tipiškas Avinas nepyksta ilgai: kibirkštis plykstelėjo, ir čia pat užgeso. Šiam mokytojui geriau nemeluoti – Avino ženklo žmonės labiau nei bet kuris kitas ženklas netoleruoja apgaulės. Mokytojus, gimusius po Avino ženklu, dievina vaikai, kurie išsiskiria iniciatyvumu ir greita reakcija.

Jautis

Nevertėtų su juo žaisti koridos. Šis mokytojas gali ramiai ištverti net ir didžiausią triukšmą klasėje nekreipdamas į jį dėmesio. Tačiau jei vis dėlto jo kantrybė truks – gero nelauk. Dėl vieno triukšmadario gali blogai baigtis visai klasei.

Jaučio ženklo žmonės labai atkaklūs. Niekas neprivers jo išklysti iš numatyto pamokos plano – nebent karas, maras arba gaisras. Laimė, šios negandos nutinka ne taip jau dažnai, taigi pamokai reikia rengtis sąžiningai ir nuoširdžiai. Jautį erzina nepastovumas. Todėl jei moksleiviui patinka dažnai keisti savo sėdėjimo vietą klasėje – geriau tai daryti per kitų mokytojų pamokas.

Jaučio ženklo mokytojas vertina išsamumą, todėl per jo pamokas atsakant į klausimą geriau prirašyti daugiau, nei pernelyg sutrumpinti savo atsakymą. Šie mokytojai užduoda gana daug medžiagos, tačiau visada palaikys ir idėją papramogauti – surengti klasės vakarėlį su muzika ir šokiais ar išsiruošti į turistinį žygį.

Dvyniai

Jų jumoro jausmas puikus, o tai – jau labai daug. Jumoras leis išgelbėti nepažangų mokinį nuo eilinio dvejeto ir neužmigdys visos klasės per pamoką. Šis mokytojas jaučia silpnybę kontroliniams darbams, kuriuos gali skirti iš anksto neįspėjęs. Per šio mokytojo pamokas galima pasinaudoti ir šiokia tokia jo silpnybe: pomėgiu paplepėti. Jei tik pavyks užkabinti įdomią temą – galima išvengti atsakinėjimo ar netgi išsisukti nuo rašomojo darbo: po Dvynių ženklu gimęs mokytojas gali įsitraukti į pokalbį ilgam.

Labai tikėtina, kad pats besimokydamas mokykloje šis mokytojas mielai nusirašinėdavo nuo bendraklasių ir krėsdavo savo mokytojams šunybes. Taigi šitoje srityje jis – seniai ekspertas, nė nemėginkite jo pergudrauti.

Vėžys

Bendraukite su juo atsargiai, elkitės kaip su porcelianine vaza. Šį mokytoją lengva įžeisti, užgauti. Jei taip nutiks – iš karto pastebėsite: mokytojas užsisklęs savyje, gali net atsisakyti vesti pamoką. Tai reiškia, kad Vėžys užsidarė savo kiaute. Išgelbėti padėtį gali nebent prasmingas, įdomus klausimas, kuriuo mokiniai parodytų, kad domisi pamokos medžiaga, trokšta gilinti žinias.

Po Vėžio ženklu gimę mokytojai paprastai būna įsimylėję savo dėstomą dalyką ir trokšta šią meilę įskiepyti mokiniams. Jiems neužtenka, kad klasėje būtų tylu. Ir netgi dėmesio neužtenka. Jie trokšta, kad mokiniai jaustų tą patį, ką pasinėręs į savo dėstomą medžiagą jaučia mokytojas.

Jei Vėžio niekas neįžeidė, jis būna linksmas, mielas, neretai mokinius laiko kone savo šeimos nariais. Tačiau nepasiduokite klaidingam įspūdžiui, kad tokį mokytoją lengva apvynioti apie pirštą. Nepamirškite, kad po šiuo ženklu gimęs pats Gajus Julijus Cezaris. Galbūt ir jis greitai įsižeisdavo ir užsisklęsdavo, bet tai jam nesutrukdė užkariauti kone pusę pasaulio!

Liūtas

Jo geriau neerzinti. Bet prisijaukinti galima. Liūtai turi slaptą troškimą įtikti tiems, kuriuos globoja. Taigi jei jo mokiniai sugebės įtikinti Liūtą, kad jis – tik švelnus kačiukas, mokytojas toks ir bus. Tačiau jei elgsis su juo kaip su laukiniu žvėrim – patys kalti. Beje, Liūtas linkęs spręsi kilusias problemas ne tik pedagogiškai: jis gali išvaryti iš klasės, sumažinti pažymį dėl blogo elgesio ar pats išeiti iš klasės trinktelėjęs durimis.

Iš tiesų mėgstamiausia Liūto vieta mokykloje – apskritai ne kabinetas, kuriame jis dirba, o aktų salės scena. Taigi po pamokų jis gali vesti teatro būrelį ar šokių studiją. Jei moksleiviui Liūto vedamose pamokose sekasi prastokai, tereikia Liūtą įtikinti, kad jo dėstomas dalykas – pats įdomiausias, nors ir pakankamai sudėtingas, – ir visas Liūto dėmesys bei simpatijos leis pakelti pažymius bent keletu balų. Liūtas – kilnus žmogus ir nesuės to, kuris jam paklūsta. Blogiausiu atveju – bent jau šiek tiek pagailės.

Mergelė

Geriau nevėluoti į pamoką. Pati Mergelė gali ateiti į mokyklą dar neprašvitus. Mergelę erzina bet kokia netvarka. Todėl iš mokinių reikalauja idealiai švarių ir tvarkingų sąsiuvinių, dailaus rašto. Mergelė puikiai įsimena smulkmenas. Pavyzdžiui, jei prieš mėnesį buvo skyrusi kokią užduotį – nesitikėkite, kad ją pamirš.

Mergelė supratingai įvertins moksleivių ir auklėtinių sveikatos negalavimus, nes net ir nebūdama specialistė ji domisi medicina. Ji duos išties vertingų patarimų, įvertinusi padėtį gal ir iš pamokos išleis. Tačiau itin pareiginga, atsakinga ir skrupulinga ji būtinai apie tai informuos tėvus – taigi simuliuoti beprasmiška.

Svarstyklės

Po šiuo ženklu gimę mokytojai nepakęs triukšmo klasėje. Triukšmas juos išveda iš pusiausvyros, tai trukdo Svarstyklėms susikaupti ir tinkamai išdėstyti pamokos medžiagą. Kartais Svarstyklės praranda vidinę pusiausvyrą jau pakeliui į mokyklą. Mokiniai netruks tai pastebėti: kas vakar mokytojui tiko, tas šiandien atrodys blogai. Supratus apie tokią būseną būtų gerai mokytoją pagirti, išreikšti savo susižavėjimą ir pagarbą – tai Svarstyklėms garantuos puikią nuotaiką visai likusiai dienai.

Savo auklėjamajai klasei Svarstyklės neįkyri. Kartkartėmis suorganizuoja išvyką į teatrą ar kokią ekskursiją. Svarstyklės be rimtos priežasties neskambins tėvams, nekvies jų į mokyklą dėl menkniekių. Taip pat ir nesivels į mokinių tarpusavio konfliktus – leis viską išsiaiškinti patiems ir įsikiš tik tuo atveju, jei padėtis taps grėsminga.

Skorpionas

Nieko nepadarys, Skorpionui artima kraštutinumų filosofija: arba darysite tai, ką uždaviau, arba jums baigsis blogai. Maištauti beprasmiška – Skorpionas net ir didžiausius neklaužadas akimirksniu sustabdo žvilgsniu.

Kaip žinia, Skorpionas pirmas negelia. Taigi iš pažiūros jis – tylus ir ramus. Tačiau dėmesio! Vienas neatsargus judesys – ir gausite porciją nuodų. Su tokiu mokytoju geriau nesiginčyti.

Bendraujant su Skorpionu svarbu neparodyti savo baimės. Geriau pademonstruoti savo gabumus ir žinias. Tik taip pelnysite mokytojo Skorpiono pagarbą ir bent šiokį tokį nuolaidumą. Jei vis dėlto patekote Skorpiono nemalonėn – pasiguoskite bent jau mintimi, kad kaip tik dabar mokotės svarbiausiųjų – išgyvenimo bet kokiomis sąlygomis – pamokų.

Šaulys

Jei esate jo auklėtiniai – pasiruoškite kuprines ir palapines. Jei mokytojas – tikras Šaulys, jis dievina žygius. Ir būtinai šia savo aistra pamėgins užkrėsti visą klasę. Žinoma, vaikams teks mirkti lietuje, iššukuoti vietinius miškus ir aikšteles, mokytis įžiebti laužą vienu degtuku ir visų kitų įgūdžių.

Šaulys – tiesus ir atviras. Jis neslėps to, ką mano apie mokinį, ir nevynios žodžių į vatą. Savo tikslu jis laiko ne tik dalykinių žinių kalimą mokiniams į galvą, bet ir svarbiausias gyvenimo pamokas. Jį erzina mokinių vangumas, negali pakęsti nuobodžiaujančių veidų. Taigi jei norite jam įtikti – teks išlaikyti spartų tempą ir greitą reakciją.

Ožiaragis

Su juo geriau nesiginčykite – vis tiek beviltiška. Jis įsitikinęs savo teisumu visur ir visada. Ir kuo vyresnis Ožiaragis – tuo šis įsitikinimas tvirtesnis. Vadovaujasi principu, kad net ir kvailo įstatymo privalu laikytis, nes tai – įstatymas. Sunkiai pavyks Ožiaragį sugraudinti ar įkalbėti pakeisti savo sprendimą. Jei vis dėlto mėginsite, rekomenduojama pradėti tokiais žodžiais: „Norėčiau jūsų patarimo...“

Ožiaragis dievina discipliną ir įvairią visuomenei naudingą veiklą. Tačiau taip pat vertina meną, klasiką. Jei ieškote savo mokytojui dovanos – idealiai tiks meniškas peizažas, kurį galima pakabinti klasėje ant sienos.

Vandenis

Su juo nenuobodžiausite. Apskritai Vandenis mokykloje – gana retas ir keistas reiškinys. Kaip kokia balta varna ar juoda avis. Juk mokyklos gyvenimas – tai nuolatinė disciplina, tvarkaraštis ir taisyklės. O Vandeniai šito negali pakęsti. Jis leis sau vėluoti į pamoką, užlaikyti klasę per pertrauką, gali sukviesti į kokius nors užsiėmimus per atostogas. Iš jo galima tikėtis ko tik norite, nuo televizijos laidos aptarimo iki dainavimo kinų kalba. Vandenis – tas mokytojas, pas kurį kabinete moksleiviai mielai susirenka po pamokų paplepėti. Jis dievinamas ir mylimas, tad geresnių rekomendacijų nė nereikia.

Žuvys

Šį mokytoją turėsite ne tik gerbti, bet ir saugoti. Mokykla Žuvims – ne pati jaukiausia terpė. Mokykloje apstu griežtumo, o Žuvys – jautrios. Vaikystėje jos neskaitydavo knygų su bloga pabaiga, nežiūrėjo siaubo filmų ir bijojo vampyrų. O jei jau nusprendė dirbti mokykloje – vadinasi, tikrai myli savo profesiją.

Bene daugiausia Žuvų ženklo mokytojų rastumėte chemijos kabinetuose. Veikiausiai paslaptingas maišymo, garinimo, miltelių ir nuosėdų pasaulis juos pakeri ir nepaleidžia.

Jei mokiniai pamokose ima maištauti, Žuvys ramiai išeina iš klasės ir laukia, kada netvarka savaime aprims. Bet gali ir labai įsižeisti, supykti. O to tikrai nereikėtų leisti. Juk Žuvys, kaip nė vienas kitas ženklas, moka užjausti, pagailėti ir palaikyti. Šiuos mokytojus lengva papirkti ir gėlėmis, ir ašaromis.

Susiję straipsniai

2024 m. horoskopas: ką žada Žaliasis medinis drakonas?

Atstrologų teigimu, Žaliasis medinis drakonas 2024 m. atneš spartų progresą, pergales, turtą, sėkmingus ir aistringus metus.

Mėnulio fazės ir jų įtaka: nepatikėsite, bet mėnulis mus veikia!

Jau senovėje žmonės suprato, kad mėnulis daro didelę įtaką mūsų planetai − ne tik joje vykstantiems procesams, bet ir visiems jos gyventojams.

Tėčio charakteris pagal Zodiako ženklą: Jautis (balandžio 21 d.–gegužės 21 d.)

Tėtis Avinas vis puola į kraštutinumus: arba skiria savo atžalai visą laisvą laiką, arba, atvirkščiai – pamiršta, kad turi vaikų.