PATARIMAS: kaip prižiūrėti ir apsaugoti jautrią kūdikio odą?

Naujagimis miega su kepure ant galvos Ekaterina Shtern | Shutterstock.com

Veikiama skirtingo oro, drėgmės ar šalčio, kūdikio oda gali imti įtrūkinėti, stipriai išsausėti. Pagrindinis klausimas – kaip efektyviai apsaugoti ir prižiūrėti jautrią savo mažylio odą bet kuriuo metų laiku.

Trumpos vonelės

Per ilgai laikas vonelėje iš tikrųjų gali išsausinti kūdikio odą. Kūdikio nereikia maudyti kiekvieną dieną, atidžiausia turėtų būti tik užpakaliuko priežiūra. Jei jūsų mažylio oda jau išsausėjusi, matote raudonį, maudynes dar labiau patrumpinkite ir paretinkite bei būtinai naudokite raminamąjį kremą, kuris padėtų išgydyti ir apsaugoti išsausėti linkusias odos vietas, ypač – „vystyklų srityje“.

Daugiau apie naujagimio maudymą skaitykite:

Geriau – švelniai apiplauti

Nenaudodami muilo ir agresyvių kvapiųjų medžiagų turinčių produktų – pagrindinis būdas išlaikyti kūdikio odelės drėgmę. Nesusigundykite naudoti per daug ir pernelyg skirtingų kūdikių odos priežiūros priemonių. 1–2, ir kuo natūralesnių, nealergizuojančių, – visiškai pakanka. Nešveiskite odos, netrinkite, ji pernelyg jautri, geriausia – švelniai nuplaukite ir nusausinkite minkštu rankšluosčiu.

Daugiau apie kūdikio apiplovimą skaitykite:

Neperšildykite namų

Nors šaltą dieną gali kilti pagunda labiau pašildyti namus, venkite to: „perkaitęs“ oras gali išsausinti kūdikio odą. Namuose palaikykite patogią, bet pakankamai vėsią temperatūrą, kad kūdikio oda galėtų kvėpuoti. Optimali kūdikio kambario temperatūra – apie 20–22 °C. 

Daugiau apie temperatūrą kūdikio kambaryje skaitykite:

Naudokite jautriai odai skirtus skalbimo produktus

Skalbimo milteliai ir audinių kondicionieriai gali išsausinti ir sudirginti odą, jei juose yra stiprių cheminių ir kvapiųjų medžiagų. Norėdami pašalinti kūdikio odos išsausėjimo riziką, naudokite specialiai kūdikių drabužiams tinkamą skalbiklį be kvapiųjų medžiagų

Daugiau apie kūdikio drabužėlių skalbimą skaitykite:

Naudokite apsauginį kremą nuo saulės ištisus metus

Net kai šalta ar sninga, UV spinduliai vis tiek gali pakenkti jūsų kūdikio odai. Žiemą, saulėtomis dienomis, naudokite kūdikiui saugią apsaugos nuo saulės priemonę, kurios SPF būtų nuo 30 iki 50. 

Daugiau apie apsauginius kremus nuo saulės skaitykite:

Susiję straipsniai

Vaikų akis būtina saugoti ir žiemą

Žiemą žalingi saulės spinduliai veikia ne tik tiesiogiai šviečiant saulei, bet ir jos spinduliams atsispindėjus nuo ledo ar sniego.

Akiniai nuo saulės vaikams: ar jie tikrai reikalingi?

Daugelis tėvų kaskart vaikams primena dėvėti kepurėles nuo saulės, patepa apsauginiu kremu, tačiau nepagalvoja, kad reikėtų apsaugoti ir akis.

„Mamos bučinys“ – būdas pašalinti svetimkūnį iš nosies

Dažniausiai nosyje kažkas įstringa 2–5 metų vaikams. „Mamos bučinys“ – unikalus svetimkūnio iš vaiko nosies šalinimo metodas.