Plaukų kaukės su kiaušiniu

Ar žinojote, kad pačios naudingiausios ir geriausiai plaukus maitinančios kaukės tos, kurių sudėtyje yra kiaušinių trynių? Ir tai nenuostabu – juk kiaušiniuose labai daug vitaminų ir naudingųjų medžiagų, teigiamai veikiančių plaukų būklę, stiprinančių juos ir padedančių atkurti saulės arba cheminių medžiagų pažeistą paviršių.
 
Kuo plaukams naudingi kiaušiniai?
 
Švieži vištų kiaušiniai labai naudingi plaukams: juose gausu vitaminų, mineralinių medžiagų, riebalų rūgščių. Vitaminas A padeda gaminti odos riebalus, kurie savo ruožtu, užkerta kelią išsausėjimui ir pleiskanoms. B grupės vitaminai stimuliuoja kraujotaką, D vitaminas naudingas, jei slenka plaukai. Riebalų rūgštys padeda apsaugoti nuo pleiskanų, psoriazės, plaukų slinkimo.
 
Kiaušinio trynys jūsų plaukams suteiks minkštumo, šilkinio švelnumo, žvilgesio ir paklusnumo, Kiaušinių tryniuose yra vitamino B3, kitaip dar vadinamo vitaminu PP. Nuo to, ar jo organizmas gauna pakankamai, priklauso plaukų augimo greitis ir pigmentacija, t. y. spalvos ryškumas bei sodrumas. Na, o baltymas sustiprins plaukų folikulus; plaukai mažiau šiaušis, slinks ir lūžinės, bus tvirtesni ir storesni, atrodys tvarkingiau ir labiau žvilgės.
 
Ruošiant plaukų kaukes galima naudoti visą kiaušinį arba atskirai – trynį ar baltymą. Kaukės plaukams iš kiaušinių su papildomais ingredientais – tai natūralus būdas atgaivinti ir pasirūpinti savo garbanomis.
 
Kiaušinių kaukių plaukams receptai
 
Kaukė riebiems plaukams su garstyčiomis. Reikės: 1 kiaušinio trynio, 1 šaukštelio medaus, 1 šaukštelio migdolų aliejaus, 1 šaukšto garstyčių miltelių, atskiestų kefyru, kelių lašelių mėgstamo eterinio aliejaus.  Viską gerai išmaišykite, tepkite ant šaknų, plaukų ir laikykite 30-40 minučių po maistine plėvele. Kaukę nuplaukite šiltu vandeniu. Galimas ir trumpesnis variantas: 2 tryniai, 1 šaukštelis degtinės, 1 šaukštelis spirito. Kaukę tepkite ant galvos odos ir laikykite 10 minučių. Paskui išplaukite galvą šiltu vandeniu.
 
Kiaušinių kaukė su migdolų aliejumi nuo plaukų slinkimo. Jums reikės: 2-4 kiaušinių (priklauso nuo plaukų ilgio), migdolų aliejaus, citrinos sulčių. Atskirkite baltymus nuo trynių. Trynius sudėkite į indą (baltymus galite panaudoti veido kaukėms). Kiekvienam kiaušiniui įpilkite po 3 valg. šaukštus migdolų aliejaus ir po 1 šaukštelį citrinos sulčių. Masę labai gerai išplakite. Išsiplaukite galvą su įprastu šampūnu, užsitepkite kondicionieriaus ir išskalaukite plaukus. Plaukų dažymui skirtu šepetėliu užtepkite kaukę ant drėgnų plaukų, masę švelniai įtrinkite į galvos odą, kruopščiai paskirstykite per visą plaukų ilgį. Apvyniokite plaukus maistine plėvele arba užsidėkite dušo kepurėlę, apsukite galvą rankšluosčiu. Po 30–45 minučių kruopščiai išplaukite šiltu vandeniu. Migdolų aliejų galite pakeisti sezamų, kviečių gemalų ar alyvuogių aliejais.
 
Kaukė su kefyru riebiems plaukams. Sumaišykite 1 vištos kiaušinį su 1 stikline riebaus kefyro arba jogurto. Užtepkite mišinį ant plaukų, apvyniokite juos maistine plėvele, ant galvos užsidėkite šiltą kepurę arba apsukite rankšluosčiu. Po 15 minučių išplaukite su šiltu ar vėsiu vandeniu.
 
Medaus ir svogūnų kaukė: sumaišykite 1 kiaušinio trynį su 2 valgomaisiais šaukštais medaus ir 1 smulkintu svogūnu. Kruopščiai sutrinkite iki vienalytės masės. Laikykite ant plaukų 1 valandą (apsukite galvą polietileno plėvele ir rankšluosčiu). Išplaukite šiltu vandeniu ir neutraliu šampūnu. Galite į jį įlašinti porą lašelių eterinio aliejaus.

Maitinamoji kaukė sausiems ir silpniems plaukams. Reikės: 2 kiaušinių trynių, 3 valg. šaukštų arnikos aliejaus, 2 valg. šaukštų varnalėšų aliejaus. Viską gerai išmaišykite ir tepkite ant plaukų. Apsukite galvą maistine plėvele ir rankšluosčiu, po pusvalandžio išplaukite. Arnikos aliejus dažnai naudojamas masažams arba raumenų skausmams mažinti po didelio fizinio krūvio. Šis aliejus įeina į kosmetinių priemonių sudėtį, kurios skirtos riebios odos priežiūrai, taip pat kovojant su plaukų slinkimu ir pleiskanomis.
 
Stiprinamoji plaukų kaukė su chna. Reikia: 1 kiaušinio trynio, 1 valg. šaukšto alyvuogių aliejaus, 1 arbatinio šaukštelio konjako, 1 arbatinio šaukštelio bespalvės chna dažų, 1 arbatinio šaukštelio medaus. Viską sumaišykite ir tepkite ant plaukų. Po 40 min. išplaukite su šiltu vandeniu ir švelniu šampūnu.
 
Kiaušinių ir citrinų kaukė riebiems plaukams. Tai – puiki priemonė nuo pleiskanų, normalizuojanti galvos odos riebalinių liaukų veiklą. Išspauskite pusės citrinos sultis, sumaišykite su 2 kiaušinių tryniais ir 2 lašais varnalėšų aliejaus. Laikykite pusvalandį, išplaukite su šiltu vandeniu ir neutraliu šampūnu.
 
Drėkinamoji kaukė su glicerinu. Reikės: 1 kiaušinio trynio, 1 šaukštelio acto, 1 šaukštelio glicerino, 2 šaukštų ricinos aliejaus.  Viską gerai išmaišykite, kaukę įtrinkite į plaukų šaknis ir paskirstykite per visą jų ilgį. Kaukę laikyti reikia 30-40 minučių, uždengus plėvele ir apvyniojus rankšluosčiu. Procedūrą kartokite 1-2 kartus per savaitę.
 
Maitinamoji medaus ir kiaušinių kaukė. Ją pasiruošti labai nesudėtinga. Jums reikės: 1 šviežio kiaušinio trynio, 2 valg. šaukštų kondicionieriaus, 2 valg. šaukštų alyvuogių aliejaus, 2 valg. šaukštų skysto medaus. Sumaišytus komponentus labai gerai išplakite. Plaukų dažymui skirtu šepetėliu užtepkite kaukę ant plaukų, galvos odą šiek tiek pamasažuokite ir apvyniokite maistine plėvele, ant galvos užsidėkite šiltą kepurę arba apsukite rankšluosčiu. Kaukę išplaukite su šiltu vandeniu po 15–20 min.
 
Kaukė nuo pleiskanų. Reikės: 2 kiaušinių trynių, pusės citrinos sulčių, 2 lašelių varnalėšų aliejaus. Kaukę įtrinkite į galvos odą, po pusvalandžio išplaukite su šiltu vandeniu.
 
Stiprinamoji plaukų kaukė su svogūnų sultimis. Reikės: 1 kiaušinio trynio, 1 šaukštelio natūralaus jogurto, 1 šaukštelio medaus, 1 šaukšto plaukų balzamo, 1 šaukštelio svogūno arba česnakų sulčių, 1 šaukštelio konjako.  Sumaišykite visus komponentus, kaukę tepkite ant išplautų drėgnų plaukų. Laikykite ne ilgiau kaip valandą, nuplaukite tik vandeniu. Galimas ir kitas variantas: 1 trynys, 1 šaukštas saulėgrąžų aliejaus ir 1 šaukštas medaus. Kaukę iš šio mišinio įtrinkite į plaukų šaknis, paskui apvyniokite plėvele ir rankšluosčiu. Po valandos kaukę nuplaukite ir perskalaukite plaukus ramunėlių nuoviru.

Susiję straipsniai

Dizaineriai pataria: turėdami šiuos daiktus savo spintoje, visada atrodysite stilingai

Tam, kad atrodytume jaunatviškai, unikaliai ir stilingai, nebūtina turėti pilnos drabužinės daiktų. Užtenka kelių, bazinių.

PATARIMAS: augindami mažylį verčiau atsilikime nuo mados

Nuo pat vaiko gimimo iš visų pusių jaučiamas spaudimas turėti naujausius prietaisus, gražiausią lovytę, geriausią vežimėlį ir tobulą nešynę.

Atrodote vyresnė? Galbūt darote šias stiliaus klaidas?

Norite atrodyti jaunatviškai ir stilingai bei versti aplinkinius spėlioti, koks iš tikrųjų jūsų amžius? Visa tai – labiau nei įmanoma!