Popieriniais rankšluosčiais dažyti margučiai (video) (4)

Popieriniais rankšluosčiais dažyti margučiai Pixel-Shot | Shutterstock.com

Jei ieškote paprasto, nekenksmingo ir, svarbiausia, greito būdo marginti velykinius kiaušinius, išbandykite marginimą popieriniais rankšluosčiais. Šis būdas tiks net ir patiems mažiausiems, kurių kantrybė marginant kiaušinius greitai išsenka. Šuo būdu vos per pusvalandį nudažysite net keliolika ar daugiau margučių.

Kiekvienas šiuo būdu numargintas margutis – vis kitoks, todėl žaviausia proceso dalis – išvyniojimas ir stebėjimas, koks meno kūrinys išėjo.

Priemonių šiems margučiams dažyti rasite kiekviename prekybos centre.

Jums reikės:

 • popierinių rankšluosčių;
 • kietai virtų kiaušinių (geriausiai tiks balti – ant jų ryškiausiai matysis spalvos);
 • maistinių arba kiaušinių dažų;
 • vandeniu pripildyto butelio su purkštuku;
 • acto;
 • kelių pipečių;
 • gumyčių arba siūlų.

Margučių dažymas

 1. Maistiniai dažai būna jau paruošti, tačiau jei įsigijote miltelius, pirmiausia teks dažus pasiruošti. Maišelio turinį berkite į stiklinę, įpilkite vandens. Naudokite jo perpus mažiau, nei nurodyta ant pakuotės: dažai bus ryškesni. Įpilkite šiek tiek acto. Jei naudosite jau paruoštus dažus, pareikite prie kito etapo.
 2. Kiaušinį įvyniokite į popierinio rankšluosčio lapelį, gerai apspauskite ir kiaušinio viršuje rankšluosčio lapelį suriškite nedidele gumele arba siūlu.
 3. Pipete paimkite dažų ir lašinkite ant rankšluosčio, kol padengsite visą kiaušinį. Geriausia vienu metu naudoti 2–3 spalvas: jos gražiai susilies, susimaišys, tad atspalvių tikrai išeis daugiau.
 4. Į purkštuką įpilkite 1 stiklinę vandens ir 1 arbatinį šaukštelį acto. Nudažytą kiaušinį lengvai apipurkškite vandens ir acto mišiniu: vanduo neturi tekėti. Palaukite bent 5 min., bet kuo ilgiau laikysite, tuo geriau dažai įsigers į kiaušinio lukštą. Jei pakaks kantrybės, galima palaukti, kol rankšluostis visiškai išdžius.

Žavų kiaušinių marginimo procesą siūlome žiūrėti video siužete:

Patarimas

Norėdami, kad raštai būtų kuo įvairesni, galite paeksperimentuoti, pavyzdžiui, naudoti skirtingų rūšių ir skirtingais raštais margintus popierinius rankšluosčius, vienus kiaušinius apvynioti stipriau, kitus – laisviau, dažydami vienus kiaušinius naudoti daugiau dažų, kitus – mažiau, užpurkšti daugiau ar mažiau vandens, ant kiaušinio užklijuoti lipdukų, lipnios juostelės gabalėlių ir t. t.

Naujausi komentarai

 1. rūčiuks
  rūčiuks prieš 2 m.

  Super! Šiuo būdu margučius marginame jau kelerius metus. Turbūt net ir nėra geresnės metodikos

 2. User has not uploaded an avatar
  simute_j prieš 2 m.

  O man pats gražiausias su aliejumi ir darbo mažai o rezultatas superinis ir netikėtas kiekvieną kartą gaunasi rekomenduoju išbandyti
  https://www.google.com/amp/s/m.delfi.lt/vaikai/article.php%3fid=83987851&amp=1

 3. rūčiuks
  rūčiuks prieš 2 m.

  simute_j parašė:
  O man pats gražiausias su aliejumi ir darbo mažai o rezultatas superinis ir netikėtas kiekvieną kartą gaunasi rekomenduoju išbandyti

  Geras, irgi labai įdomus marginimo būdas. Reikės išbandyti

 4. Jolanta-K@J mama
  [email protected] mama prieš 11 mėn.

  Jau ne pirmus metus vaikai taip dažo 🙂
  Super greitai ir gražu 🙂