Prancūziškas mėsos ir daržovių pyragas

Prancūziškas mėsos pyragas su daržovėmis Liudmyla Chuhunova | Shutterstock.com

Idealus sočių pietų variantas. Skanus ir atvėsęs! Labai pažįstamo ir mums visiems ypač artimo skonio. Išbandykite prancūzišką pyragą lietuviškai: daug mėsos, bulvių ir kitų daržovių. Nustebsite paragavę, mat skonis – lyg iš močiutės receptų knygos. Mėgaukitės: sotu, skanu, greita!

Paruošimo laikas: 20 min.

Kepimo laikas: 30 min.

Išeiga: ~8 porcijos

Ingredientai

 • 2 (apie 30 ml) šaukštai rapsų aliejaus
 • 1 didelis svogūnas, plonai supjaustytas
 • 450 g maltos jautienos
 • 450 g maltos kiaulienos
 • 250 g bulvių košės (su pienu ir sviestu)
 • Maža skardinė (apie 250 ml) mėgstamų konservuotų daržovių (nusausintų)
 • 2 maži arbatiniai šaukšteliai maltų kvapiųjų pipirų
 • 1 mažas arbatinis šaukštelis druskos
 • 1/4 arbatinio šaukštelio pipirų
 • Tešlos (ją paruošime iš anksto)
 • 1 didelis kiaušinis, lengvai išplaktas (nebūtina)

Kaip paruošti tešlą?

Sumaišykite apie 240–300 g miltų su puse arbatinio šaukštelio druskos. Įtarkuokite apie 250 g šalto sviesto. Pamažu pilkite 75–150 ml šalto vandens, šakute jį įmaišydami į tešlą, kol ši sulips į vieną gumulą. Padalykite tešlą į dvi dalis. Kiekvieną dalį suvyniokite į plėvelę ir palaikykite šaldytuve apie 1 val.

Gaminame

• Įkaitinkite orkaitę iki 190 °C. Keptuvėje ant vidutinės ugnies įkaitinkite aliejų. Patroškinkite svogūną, kol suminkštės, apie 1–2 min. Išimkite iš keptuvės ir atidėkite į šalį. Sudėkite į keptuvę jautieną ir kiaulieną, pakepinkite, kol mėsa nebebus rausva, nusausinkite. Viską sumaišykite: svogūną, mėsą, bulves, daržoves ir prieskonius.

• Pyrago formą, iki pat sienelių viršaus, padenkite puse tešlos. Ant viršaus dėkite įdarą. Viršų padenkite kita puse tešlos, prispauskite kraštus, padarykite griovelius (puiku, jei pyragą pasirinkote kepti tartaletės formoje). Įpjaukite tešlos viršų, padarykite nedideles ertmes. Jei norite, pyragą aptepkite kiaušiniu, jis įgaus „skanaus“ blizgesio.

• Kepkite apie 30–35 min., kol sodriai pagels, t. y. taps auksinės rudos spalvos.

Norite ne pyrago, o tiesiog makaronų – paprastai ir greitai? Išbandykite šį amerikietišką makaronų ir sūrio apkepą!

Susiję straipsniai

Džiovintos obuolių juostelės (obuolių oda)

Siūlome namuose pasigaminti saldainius ar guminukus primenančios vaisių odos iš obuolių.

Braškiniai grietinėlės ledai

Siūlome namuose pasigaminti braškinius grietinėlės ledus, kuriems reikės tik braškių, grietinėlės, pieno ir cukraus.

Kaip pasigaminti naminius ledus be ledų gaminimo aparato?

Dalinamės paprastu metodu, kaip sušaldyti puikiausius ledus be ledų gaminimo aparato. Jums tereikės kepimo formos ir plakimo šluotelės.