Saugumo taisyklės dviračiu važinėjantiems vaikams

 

Išmokyti vaiką važiuoti dviračiu daugelis tėvų laiko savo šventa pareiga. Tačiau ne mažiau svarbu (o gal ir svarbiau?) išmokyti savo atžalą važiuoti dviračiu saugiai.
 
  • Įsitikinkite, kad dviratininko šalmas tinka jūsų vaikui ir kad mažasis dviratininkas moka jį užsisegti taisyklingai. Nelaimės atveju, jei nuo dviračio krentama su netinkamo dydžio ar netaisyklingai užsegtu šalmu, galvos traumų tikimybė padvigubėja! Šalmas turėtų būti uždėtas tiesiai ant viršugalvio, jis neturėtų slankiotis pirmyn-atgal arba į šalis. Šalmo dirželiai turėtų būti užsegti tvirtai, bet ne veržti.
 
  • Atsiminkite: dviratininko šalmas – tik važinėjantis dviračiu. Neleiskite vaikui nenusiėmus šalmo žaisti žaidimo aikštelėse – šalmo dirželiai gali užkliūti už įrenginių ir mažylį sužeisti. Taip pat dviratininko šalmas netiks kitiems užsiėmimams – pavyzdžiui, slidinėjant ar žaidžiant ledo ritulį. Taigi kitoms sporto šakoms įsigykite kitus, specializuotus šalmus.
 
  • Patikrinkite, ar paties dviračio dydis yra tinkamas jūsų vaikui. Vaikui stovint ant žemės apžergus dviratį, atstumas nuo dviračio rėmo iki jo kirkšnies turėtų būti 5-10 cm.
 
  • Įsitikinkite, kad dviračio techninė būklė nepriekaištinga: nenukritę ir nesulūžę atšvaitai, gerai veikia stabdžiai, tinkamai pripūstos padangos, sklandžiai sukasi krumpliaračiai.
 
  • Jei teks važiuoti prie gatvės, važiuokite ne prieš, o pagal mašinų judėjimo kryptį, laikykitės kaip įmanoma dešiniau.
 
  • Patikrinkite, ar vaikas gerai įvaldęs rankų signalus ir prieš atlikdamas manevrą nepamiršta jų parodyti.
 
  • Skrupulingai laikykitės eismo ženklų, paisykite šviesoforo signalų ir nepamirškite eismo taisyklių, kaip, antai, draudimo dviračiu važiuoti per perėją (per pėsčiųjų perėją dviratį galima tik vesti nuo jo nulipus).
 
  • Neleiskite vaiku važinėtis dviračiu tamsoje, esant rūkui, lyjant ir kitomis prasto matomumo ar apsunkinto eismo sąlygomis.
 
  • Jei vis dėlto kelionės prastomis oro sąlygomis neišvengsite, net ir važiuojant mažus atstumus būtina įsijungti ant dviračio šviesas (be abejo, jei jų nėra – primontuokite).
 
  • Dviračiu važiuojantį vaiką aprenkite ryškiais drabužiais, kad jį aiškiai matytų kiti eismo dalyviai.

Susiję straipsniai

Keliaujame su kūdikiu: kas geriau – skristi lėktuvu ar važiuoti automobiliu?

Daugeliui tėvų kyla natūralus klausimas, kaip geriau daryti: skristi lėktuvu ar keliauti automobiliu su mažu vaiku?

Ar patinka žaisti su vaikais? Ar apskirtai patinka žaisti?

Dar ir šiandien prisimenu, kaip kiekvieną kartą palengvėdavo, kai išgirsdavau vaikų tėtį sakant „mes varom į žaidimų aikštelę“.

Kelionės ne mokinių atostogų metu: ką reikėtų žinoti tėvams?

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą šeimos gyvenimas gerokai apsiverčia: keliones svetur ir pramogas tenka derinti prie vaiko mokyklos atostogų.