Sauskelnės su lipdukais ar sauskelnės-kelnaitės: ką renkasi tėvai? (22)

Reklaminis partnerio turinys
Sauskelnės-kelnaitės „Oopsies“ Partnerio nuotr.

Tėvai, pirkdami sauskelnes, atsižvelgia ne tik į jų sudėtį, medžiagas, storį, sugeriamumą, bet ir rūšį: kurios sauskelnės vaikui bus patogesnės – įprastinės, su lipdukais, ar – sauskelnės-kelnaitės?

Kodėl tėvai dažniau renkasi sauskelnes-kelnaites?

Su bičiuliais „Oopsies“ surengtame konkurse tėvų klausėme, kodėl renkatės sauskelnes-kelnaites, o ne sauskelnes su lipdukais. „Tėvų darželio“ bendruomenė įvardijo daugybę sauskelnių kelnaičių privalumų:

 • tokias sauskelnes-kelnaites pavyksta vaikui užmauti kur kas greičiau;
 • jos itin patogios mokantis naudotis puoduku;
 • jas lengva užmauti judriam, šliaužioti ir ropoti pradėjusiam kūdikiui;
 • universalios, t. y. tinkamos tiek mažyliams, tiek ir paaugusiems vaikučiams;
 • juosmens guma ypač gerai priglunda, todėl mažėja pratekėjimo tikimybė;
 • yra minkštos;
 • nevaržo vaiko judesių;
 • ugdo savarankiškumą, nes mažylis gali jas, visų pirma, nusimauti, o vėliau ir užsitempti pats.

Keletas tėvų atsiliepimų apie sauskelnes-kelnaites:

Sauskelnes-kelnaites naudojame dėl daugelio priežasčių. Pirmoji jų, kad su lipdukais judriam vaikui užsegti – misija neįmanoma. O sauskelnės-kelnaitės – tarsi apatinis rūbas: užmauni, ir vaikas vėl laimingas. Taip pat sauskelnės-kelnaitės patogios pasaulį tyrinėjančiam mažyliui – yra plonos kaip paprastos apatinės kelnaitės, nespaudžia pilvuko, nevaržo judesių ir taip gerai sugeria drėgmę, kad ne tik nepraleidžia pro šonus, bet ir sausas lieka visas sauskelnės vidinis paviršius. Dėl visų šių priežasčių ir naudojame tik sauskelnes-kelnaites. Ir nemeluosiu: naudojame tik OOPSIES, nes geresnių dar neatradome.

Metinukei pasirinkome naudoti sauskelnes-kelnaites, nes taip patogiau mokantis naudotis puoduku.

Sūnus naudoja sauskelnes-kelnaites, nes patogu net ir pačiam apsimauti / nusiimti, nespaudžia kojyčių, o ir mums, tėvams, ramu, kad nebus pratekėjimo.

Auginant mažą padūkėlę renkamės sauskelnes-kelnaites dėl patogumo jai ir man! Pakeisti sauskelnes yra tikras iššūkis, kartais jaučiuosi, kaip imtynių ringe, tai jei reikėtų naudoti užsegamas sauskelnes, būtų tikrai sunku, na, o kelnaitės palengvina šią užduotį ženkliai.

Kelnaites labai patogu ir greita užmauti. Ir pats vaikas jas gali užsidėti bei nusiimti. Jos geriau sugeria ir niekur nespaudžia. Naudojame jas nuo kokių 8 mėnesių ir esame labai patenkinti.

Sauskelnes naudojame tik miegui, todėl labai aktualu, kad būtų užmaunamos kaip ir trusikėliai. Pati mergaitė gali nusiimti, užsidėti, tas irgi labai svarbu. 

Turint dvynukes, sauskelnių keitime svarbiausias – greitis. O kai raitosi kaip kirminukai, labai patogu dėti sauskelnės-kelnaitės: čiukšt, ir užmovei. Be to, jų vaikas neatsisegs, kaip nutinka su įprastomis sauskelnėmis. Taip pat jos patogu mokinantis sėdėti ant puoduko: lengva numauti ir užmauti.

Auginau pirmus du sūnelius su sauskelnėmis-kelnaitėmis nuo tada, kai pradėjo vaikščioti ir patys sėstis ant puoduko. Manau, taip vaikai turi galimybę tapti savarankiškesni, keliama motyvacija mokytis pačiam atlikti gamtinius reikalus net nesiprašius. Naudojant įprastas sauskelnes su lipdukais, vaikui tikrai būtų per sunku pačiam susitvarkyti. Kitas privalumas – tai, kad naktį neprabėga niekas, net miegant ant pilvuko. Be to, vaikui nenugraužia pasislinkę lipdukai odelės, jaučiamas didesnis komfortas nei su įprastomis sauskelnėmis. Kelnaitės niekada vaikui žaidžiant nesmuks, atrodys gražiau po rūbeliais. Laukiuosi dukrytės, todėl tikrai tą pačią praktiką taikysiu ir dabar.

Daugiau atsiliepimų:

Kas svarbiausia renkantis sauskelnes?

Keletas esminių kriterijų leis atsižvelgti į svarbiausius aspektus, renkantis jūsų mažyliui geriausiai tinkančias sauskelnes.

Kokybiškos sauskelnės. Kad sumažintumėte iššutimų ar sauskelnių dermatito riziką, pirkite tik iš kokybiškų medžiagų pagamintas, patikimų prekių ženklų sauskelnes, kurias parduoda parduotuvės ir vaistinės. Nekokybiškos sauskelnės gali turėti įtakos vaiko sveikatai. Kokybę indikuojantys sertifikatai: OEKO-TEX, „Dermatest“.

Sauskelnių sudėtis. Prieš pirkdami sauskelnes, atsižvelkite į jų sudėtį. Tam tikros medžiagos gali berti itin jautrią kūdikio odelę, ji gali rausti, šusti. Geriau, kad sauskelnės būtų be kvapiklių, losjonų, atkreipkite dėmesį į chemines medžiagas, mat vaikai iki vienų metų paprastai visiškai netoleruoja tam tikrų priedų, pavyzdžiui, latekso, chloro.

Sauskelnių storis, lankstumas, paviršius. Svarbu, kad prisigėrusios skysčio sauskelnės netaptų ypač kietos, sunkios, nes kūdikis nuolat jaus diskomfortą, skėsis jo kojos. Priešingai, kad puikiai priglustų, jos turi būti plonos, nevaržyti judesių, o paviršius turėtų būti purus ir švelnus, leisti „kvėpuoti“, nes nuolat liesdamasis prie odos ją vienaip ar kitaip veiks. Tiesa, svarbūs ir šoniniai krašteliai bei juosmens guma: jie turi būti lankstūs, neveržti, nespausti.

Sauskelnių sugeriamumas. Renkantis sauskelnes, dažnai tai pagrindinis kriterijus tėvams: sauskelnės turi gerai sugerti skystį. Ir nenuostabu, nes tai pagrindinė – apsauginė – sauskelnių funkcija. Sauskelnės turi gerai sulaikyti skystį, nepratekėti, išlaikyti tinkamą vaiko judumą.

Tinkamas sauskelnių dydis. Jei naudosite per dideles sauskelnes, neišvengsite pratekėjimo ir „staigmenų“. Didelės, smunkančios sauskelnės trukdys vaikui judėti, erzins. Per mažos sauskelnės – taip pat turės įtakos vaiko sveikatai: jos trins ir nuolat dirgins odą.

Drėgmės indikatorius. Palaipsniui spalvą keičiantis drėgmės indikatorius svarbus, ne tik norint žinoti, kada metas keisti sauskelnes, bet ir siekiant įsitikinti, kad kūdikis pasišlapino (tai itin svarbu, jeigu kyla abejonių, ar vaikas gauna pakankamai pieno).

Vienos – kūdikiui, kitos – judančiam mažyliui. Naujagimiui renkant sauskelnes jų tipas nebus toks svarbus, kaip renkant jau pradedančiam vaikščioti ar ropoti, mat tokiu atveju jų lengvai pakeisti nepavyks. Vyresniam vaikui patogiau sauskelnės-kelnaitės, nes jos paprastai simetriškesnės (judančiam vaikui sunku vienodai užsegti lipdukus), be to, vaikas įgauna naujų įgūdžių, tampa savarankiškesnis, nes kelnaites pats gali mokytis nusimauti ir užsimauti.

Plačiau skaitykite:

„Tėvų darželio“ testuotojos išbandė sauskelnes-kelnaites „Oopsies“

„Tėvų darželio“ testuotojos sauskelnes-kelnaites „Oopsies“ įvertino labai gerai.

Labiausiai tėvams patiko, kad atsikėlus vaikui nelieka gumų įsirėžimo žymių ant kūno, sauskelnių guma ypač minkšta ir patogi, labai gerai apgaubia juosmenį, sauskelnės švelnios, patogios, itin plonos, tačiau gerai apsaugo nuo pratekėjimo, net visą naktį išmiegojus nepasitaiko „avarijų“, o kainos ir kokybės santykis – labai geras.

Be to, itin gerai įvertinta ir indikatoriaus juostelė, ir papildoma juostelė, kuri leidžia užklijuoti panaudotas kelnaites.

Visi testuotojų atsiliepimai:

Kodėl sauskelnes-kelnaites „Oopsies“ taip puikiai vertina tėvai?

Sauskelnės-kelnaitės „Oopsies“ vis sparčiau įgauna tėvų pasitikėjimą. Be jau išvardytų naudų vaikui ir tėvams, svarbu paminėti, kad šių sauskelnių sugėrimo kanalai padeda geriau paskirstyti skystį ir akimirksniu jį sugerti, o ši technologija – itin reta konkurentų produktuose.

Beje, kelnaitės puikiai tinka tiek mergaitėms, tiek – berniukams, mat sugėrimo kanalas sukurtas taip, kad vienodai gerai sugertų tiek vienu, tiek kitu atveju.

Taip pat svarbu, kad jos – be pridėtinių kvapiklių ir losjonų, taigi nealergizuoja odos.

„Oopsies“ sukurtos ir pagamintos Italijoje, naudojant tik sertifikuotas, aukščiausios kokybės ir švelnumo medžiagas.

Pagrindiniai sauskelnių-kelnaičių „Oopsies“ privalumai:

Sauskelnes-kelnaites Oopsies

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 mėn.

  Netuke parašė:
  Ir as nieko nedariau ir pamenu daktarai tikrai sake nieko nedaryti ir nesmaukyti,cia jum ne vyras o kudykis.

  Va butent ta ir turejau visa laika omeni.. kad tas dalykas kitiems tikslams skirtas, o ne vaikams ten kazka daryti

 2. User has not uploaded an avatar
  lilija3 prieš 9 mėn.

  beatka444 parašė:
  Atsiprasau, dar toks klausimas o tai kas ten tokio darosi? cia viskas del tos apyvarpes? ar ta labai lengva pastebeti pvz gimus vaikui, ar ta problema atsiranda su…

  Beatka444 Gerai kada viskas gerai baigiasi Tik ne mums nes prisikankinom su tuo pakankamai.. sakau ta is patirties Mano suneliui sisiojant pradejo darytis toks balionelis, pradejo ten niezti ir raudonuoti galiukas, ir teko eiti pas gydytoja kur mums iskart nustate fimoze ir iskart pasiule apipjaustyma,.. kito pasirinkimo nebuvo, net neturejau laiko apie tai paskaityti, pasidometi kaip ten toliau viskas bus ir ar kas nors ta daro pas mus, nes gyvenime nebuvau to maciusi gyvai. ir turejusi su tuo reikalu.. vnz baimes ir klausimu buvo pilna! Bet kazkaip tai viska praejom, ir viskas grizo i senas vezias o ir mano sunelis greitai prie to priprato,, Dbr as net pati dziaugiuosi kad ta padarem daugiau jokiu bedu netures nei su higiena nei darant sisi Ir niekas beveik nepasikeite

 3. vili
  vili prieš 9 mėn.

  beatka444 parašė:
  Atsiprasau, dar toks klausimas o tai kas ten tokio darosi? cia viskas del tos apyvarpes? ar ta labai lengva pastebeti pvz gimus vaikui, ar ta problema atsiranda su…

  Nebūtinainsiaura apyvarpė. Bet jei liksbten nešvarumų kyla uždegimas. Kai jau atsiranda uždegimas tikrai matosi, nes parausta patinsta ten viskas. Na ir jei kūdikis bus neįprastas elgesys, kojytes riečia verkia (nors panašu į pilvo bėdas). Dažnainapkyla temperatūra. Bet čia jei jau kyla uždegimas. Mano sūnuinpormą kart buvo gal apie 3metų. Bet kai jau ligoninėj atsidūrėm tada ir pasakė apie siauresnę apyvarpę. Nebuvo ji labai siaura, bet susiaurėjimas buvo. Susitvarkėm be operacijų, tik labai stebėti teko kad neprieiti iki uždegimo, šeimos gyd vis kartojo šlapimo tyrimus vos tik kokia liga prikibdavo. Pirmas kartas buvo baisiausias, nes vaikas atsikėlęs negalėjo pasišlapinti tik kraujo keli lašai pasirodė.
  Draugės naujagimiui buvo taip kad pakilo aukšta temeratūra be kitų požymių. Bet ji tiesiog nepastebėjo, kad varpa patinus buvo. Irgi gavo ligoninėj pagulėti savaitę.

 4. User has not uploaded an avatar
  Aneta5 prieš 6 mėn.

  Su lipdukais turejome iki kol nepradejo sedeti/ropoti😂🙈paskui TIK kelnaites ir ne kitaip...

 5. User has not uploaded an avatar
  SigitaLat prieš 5 mėn.

  Lau35 parašė:
  Rekomenduoju Moony. Kainuoja, bet nera buve problemu su paraudimu/berimu. Priesingai, nei su Pampers ir Lupilu.

  Labai ačiū už rekomendaciją, tikrai pasiteisino!