Šonkauliukai su barbekiu padažu

Ingredientai: kiaulienos šonkauliukai - 1 kilogramas, Pipirai - 1 arbatinis šaukštelis, Druska - 1 arbatinis šaukštelis, Česnako milteliai - 0.5 arbatinio šaukštelio, Čili pipirai - 0.5 arbatinio šaukštelio, Raudonėliai (Oreganas) - 0.5 arbatinio šaukštel.

Šonaukaulius nuplaukite, nulupkite kietą plėvelę, nupjaustykite labai riebias dalis (šiek tiek riebalų būtinai palikite, tuomet šonkauliai iškeps minkštesni, sultingi). Nusausinkite švelniai patapšnoję popieriniu rankšluosčiu. Sumaišykite druską, pipirus, česnakų miltelius, čili, baziliką, raudonėlį. Galima naudoti ir kitokį prieskonių mišinį. Šiuo mišiniu gerai ištrinkite šonkaulius. Šonkaulius sudėkite ant 2-3 dvigubų folijos lakštų ir labai gerai suspauskite kraštelius, kad nebūtų jokių tarpelių. Į foliją įvyniotus šonkaulius kepkite iki 180C įkaitintoje orkaitėje 2 val. Kečupą sumaišykite su raudonojo vyno acto, ruduoju cukrumi ir pakaitinkite apie 10-15 min. iki tol nugaruos ir sutirštės. Šonkauliams iškepus, atsargiai atverkite foliją, aptepkite šonkaulius padažu. Grąžinkite į maksimaliai įkaitintą orkaitę su įjungtu griliumi ir pakepkite dar 5 min. Šonkaulius ištraukite, apverskite, aptepkite padažu ir kepkite dar 5 min. Labai skanūs, kvapnūs ir minkštučiai šonkauliukai. Patiekite su keptomis bulvytėmis ir šviežių kopūstų salotomis.

Susiję straipsniai

Pikantiški varškės sausainiai su sūriu ir žolelėmis

Šie minkštutėles bandeles primenantys sausainiai skanūs vieni, tačiau jie taip pat puikiai tiks prie sriubos ar salotų.

Vištienos suktinukai su daržovėmis ir šonine

Sultingi, kvapnūs ir skonio kupini vištienos suktinukai, įdaryti daržovėmis ir apsukti šonine bei iškepti orkaitėje.

Vištienos salotos su vynuogėmis ir riešutais

Šiose salotose puikiai susijungia švelnus vištienos skonis, vynuogių saldumas, obuolių gaivumas, lengvas salierų aitrumas ir riešutų traškumas.