Spalvų mokymo žaidimai (su nuotraukomis)

Garažai iš spalvoto popieriaus, pasidaryk pats žaidimai Studio.G photography | Shutterstock.com

Žaidimas - geriausias būdas mokytis! Dalinamės žaidimų, kurie padės išmokti spalvas, idėjomis. Šiuos žaidimus labai greitai ir lengvai sukursite iš bene kiekvienuose namuose randamų priemonių.

Vaikiškų tyrelių kamšteliai

Vaikas rūšiuoja tyrelių kamštelius

Ivolodina | Shutterstock.com

Jeigu duodate vaikui išspaudžiamas tyreles minkštuose maišeliuose, neišmeskite jų kamštelių! Jie puikiai tinka įvairioms smulkiosios motorikos, spalvų pažinimo, skaičiavimo mokymo ir kitoms užduotėlėms.

Į stiklines įdėkite po vieną skirtingos spalvos kamštelį ir paprašykite vaiko užpildyti stiklines tam tikros spalvos kamšteliais. Rūšiavimui galite naudoti ir įvairiaspalvius puodelius, dėžutes ar pan.

Spalvų rūšiuoklė „Šimtakojis“

Spalvų rūšiuoklė Šimtakojis

Studio.G photography | Shutterstock.com

Prie storesnio kartono lapo karštais klijais ar dvipusia lipnia juostele priklijuokite įvairiaspalvius buteliukų kamštelius, nupieškite šimtakojo kojytes, antenas, veiduką.

Vaiko užduotis yra į kamštelius sudėti atitinkamos spalvos smulkmenas: minkštus pom-pomsus (jų galite įsigyti kanceliarijos prekių parduotuvėse), sagas, karoliukus, iš spalvoto popieriaus sumaigytus rutuliukus, mažus siūlų kamuoliukus, kaladėles, smulkius žaisliukus ar kt.

Spalvų rūšiuoklė „Vėžlys“

Rūšiuoklė Vėžlys

Studio.G photography | Shutterstock.com

Iš storesnio kartono lapo iškirpkite vėžlio formą, prie vėžliuko kiauto priklijuokite į tris dalis perkirptus tualetinio popieriaus ritinėlius, vėžliuko galvą ir kojas apklijuokite žaliu spalvotu popieriumi arba nuspalvinkite, nupieškite veiduką.

Rūšiavimui naudokite įvairias smulkmenas: minkštus pom-pomsus (jų galite įsigyti kanceliarijos prekių parduotuvėse), sagas, karoliukus, iš spalvoto popieriaus sumaigytus rutuliukus, mažus siūlų kamuoliukus, kaladėles, smulkius žaisliukus ar kt.

Žaisdami duokite vaikui užduotis, pavyzdžiui, „įdėk kažką raudono“, „surūšiuok tik mėlynus daiktus“ ir pan.

Rūšiuoti galima pirštukais, o jeigu norite dar labiau išlavinti smulkiąją motoriką, galite naudoti pincetą, įvairaus dydžio šaukštus, valgymo lazdeles.

Spalvoti garažai

Spalvų rūšiuoklė automobiliukų garažas

Studio.G photography | Shutterstock.com

Žaidimui pagaminti jums reikės kelių tualetinio popieriaus ritinėlių, kuriuos reikia apklijuoti spalvotu popieriumi arba nuspalvinti. Taip pat galite ritinėlius susukti ir suklijuoti iš storesnio spalvoto popieriaus.

Ritinėlius priklijuokite prie storesnio pagrindo, priklijuokite skiriamąsias juostas iš spalvoto popieriaus ir parinkite įvairių spalvų automobilių modeliukus.

Žaisdami duokite vaikui užduotis, pavyzdžiui, „geltoną automobilį pastatyk į geltoną garažą“, „raudoną automobilį pastatyk į mėlyną garažą“ arba „kokios spalvos automobilis stovi žaliame garaže?“.

Spalvotos parkavimo vietos

Spalvotos parkavimo vietos

Studio.G photography | Shutterstock.com

Ant baltų popieriaus lapų priklijuokite kelią, o iš jo šonų priklijuokite spalvotas parkavimo vietas.

Vaikas gali į parkavimo vietas sustatyti atitinkamos spalvos automobilių modeliukus arba atlikti įvairias užduotis, pavyzdžiui, sustatyti mašinytes pagal jūsų sakomas užduotis („raudoną automobilį pastatyk į mėlyną garažą“ ir pan.) arba išrūšiuoti bet kaip sustatytus automobiliukus.

Spalvoti puodeliai

Spalvoti puodeliai

Natalia Lebedinskaia | Shutterstock.com

Jums reikės spalvotų puodelių ir įvairiaspalvių smulkmenų rūšiavimui. Jeigu neturite spalvotų puodelių, galite nuspalvinti ar spalvotu popieriumi apsukti ir apklijuoti vienkartinius popierinius ar plastikinius puodelius.

Į puodelius reikės sudėti atitinkamų spalvų smulkmenas: minkštus pom-pomsus (jų galite įsigyti kanceliarijos prekių parduotuvėse), sagas, karoliukus, iš spalvoto popieriaus sumaigytus rutuliukus, mažus siūlų kamuoliukus, kaladėles, smulkius žaisliukus ar kt. 

Rūšiuoklė iš dėžės

Rūšiuoklė iš dėžės

Studio.G photography | Shutterstock.com

Dėžę suskirstykite kvadratais ir juos nuspalvinkite ar apklijuokite spalvotu popieriumi, įpjaukite skyles ir rūšiavimui naudokite nuspalvintus ledų pagaliukus.

Rūšiavimas ant spalvotų lapų

Rūšiavimas ant spalvotų lapų

Anna Kraynova | Shutterstock.com

Ant stalo ar grindų priklijuokite spalvoto popieriaus lapus ir paprašykite vaiko ant lapų sudėti atitinkamų spalvų smulkmenas: minkštus pom-pomsus (jų galite įsigyti kanceliarijos prekių parduotuvėse), sagas, karoliukus, iš spalvoto popieriaus sumaigytus rutuliukus, mažus siūlų kamuoliukus, kaladėles, smulkius žaisliukus ar kt.

Dvispalvė rūšiuoklė pastabumo lavinimui

Pastabumo ir spalvų pažinimo žaidimas

Villardi | Shutterstock.com

Ant storesnio kartono lapo apibrėžkite plokščių ledų pagaliukų (jeigu neturite ledų pagaliukų, puikiai tiks ir iš storesnio kartono iškirpti pagaliukai) formas. Ant kiekvieno kontūro nupieškite ar iš spalvoto popieriaus iškirpkite ir priklijuokite po du skirtingų spalvų apskritimus.

Paruoškite lazdeles su atitinkamų spalvų apskritimais.

Vaiko užduotis ne tik atpažinti ir įvardinti spalvas, bet ir surasti atitinkamą lazdelės kontūrą, tad ši rūšiuoklė ne tik moko spalvų, bet ir lavina pastabumą.

Spalvų rūšiuoklė iš butelių

Spalvų rūšiuoklė iš butelių

Studio.G photography | Shutterstock.com

Iš storesnio kartono iškirpkite pagrindą, ant ko priklijuokite iš spalvoto popieriaus iškirptus apskritimus, o ant jų su karštais klijais priklijuokite nupjautas plastikinių buteliukų „viršūnes“.

Vaiko užduotis pagal spalvas išrūšiuoti atitinkamų spalvų smulkmenas: minkštus pom-pomsus (jų galite įsigyti kanceliarijos prekių parduotuvėse), sagas, karoliukus, iš spalvoto popieriaus sumaigytus rutuliukus, mažus siūlų kamuoliukus, kaladėles, smulkius žaisliukus ar kt.

Gamtos dovanų rūšiuoklė iš kiaušinių dėklo

Rūšiuoklė iš kiaušinių dėklo

Zzzenia | Shutterstock.com

Kartoninio kiaušinių dėklo skyrelius nuspalvinkite įvairiomis spalvomis (žinoma, parinkite tokias spalvas, kurių netrūksta gamtoje) ir rūšiuoklę pasiimkite į lauką.

Vaiko užduotis gamtoje surasti atitinkamos spalvos objektus (pavyzdžiui, gėlių žiedus, lapelius, akmenis ir pan.) ir juos sudėti į atitinkamus skyrelius.

Susiję straipsniai

Žaidimas vaikams: „Seno žmogaus istorija“

Šis žaidimas suteiks galimybę vienu metu ir smagiai bei naudingai leisti laiką su vaiku, ir pagulėti ant sofos ištiesus kojas. Skamba neblogai, ar ne?

Žaidimai su plastilinu (su nuotraukomis)

Plastilinas, modelinas ir kitos minkymui skirtos masės yra puikus žaislas smulkiosios motorikos ir kūrybingumo lavinimui. Dalinamės keliomis idėjomis!

Žaidimai su pupelėmis (su nuotraukomis)

Pupelės, žirniai, avinžirniai ir kiti ankštiniai, o taip pat ir įvairios kruopos puikiai tinka smulkiosios motorikos lavinimui.