Šveitikliai, vonelės ir kaukės rankoms

Žiemą rankų oda patiria stiprų stresą: šaltis ir vėjas ją sausina, daro pažeidžiamą ir jautrią, todėl be drėkinamųjų ir maitinamųjų kremų apsieiti tiesiog neįmanoma. Tačiau nepamirškite ir šveitiklių – nušveisti odą reikia du kartus per savaitę. Mes pasidalinsime keliais lengvais ir labai naudingais receptukais!
 
Grietinės ir druskos šveitiklis. Minkština suragėjusią odą, mažina šerpetojimą ir paraudimus, šiek tiek lygina spalvą.
 
Reikia: 5 lašų alyvuogių aliejaus, 5 lašų citrinos sulčių, 3 šaukštų riebios grietinės, 3 šaukštų smulkios jūros druskos.
 
Viską sumaišykite, užtepkite ant rankų masažuojamaisiais judesiais, pamasažuokite ir pirštus, po 5 minučių nuplaukite šiltu vandeniu ir pasitepkite drėkinamuoju kremu.
 
Medaus šveitiklis. Aprūpina odą vitaminais ir mikroelementais, suteikia jai švelnumo ir švytėjimo.
 
Reikia: 2 šaukštų medaus, 2 šaukštų cukraus, šiek tiek vitamino E (parduodama kapsulėmis).
 
Viską greitai išmaišykite ir masažuokite į odą, kol cukrus ištirps. Palaukite 5 minutes, nuplaukite šiltu vandeniu ir pasitepkite maitinamuoju kremu.
 
Šokoladinis šveitiklis. Mažina šerpetojimą, užkerta kelią įtrūkimams, maitina odą, suteikia jai elastingumo ir švelnumo.
 
Reikia: 5 g tarkuoto šokolado arba kakavos, 5 g kakavos sviesto, 5 g ricinų aliejaus, 5 g cukraus, 10 g avižinių dribsnių.
 
Šilto vandens vonelėje ištirpinkite kakavos sviestą ir šokoladą, sumaišykite su aliejumi. Kai masė kiek atvės, suberkite į ją smulkintus avižinius dribsnius ir palikite, kad visiškai atvėstų. Tada įmaišykite cukrų ir nušveiskite odą.

Kokia moteris nesvajoja apie dailias, švelnias rankas ir išpuoselėtus nagučius? Juk sakoma, kad apie vyrą daug pasako batai, o apie moterį - jos rankos. Taigi siūlome išbandyti kelis skirtingus rankų vonelių variantus ir išsirinkti tau labiausiai tinkantį.

Avižų ir augalinio aliejaus vonelė

 • 4 puodeliai vandens
 • 2 šaukštai avižų
 • 2 šaukštai augalinio aliejaus

Nuplautas avižas užpilkite verdančiu vandeniu ir pavirkite ant nedidelės ugnies maždaug 20 minučių. Kuomet nuoviras atvės, nukoškite jį, į skystį supilkite augalinį aliejų, viską išmaišykite ir panardinkite rankas. Procedūra atliekama 15 minučių. Po to rankas nusisšluostyk švariu minkštu rankšluosčiu, tačiau pačių rankų nenusiplauk. Voneles reikia daryti 4 kartus per savaitę, iš viso 12 procedūrų.

Jūros kopūstų vonelė

 • 3 stiklinės vandens
 • 3 šaukštai jūros kopūstų (ne konservuotų)

Jūros kopūstus užpilk vandeniu ir pastatyk ant mažos ugnies. Kai vanduo užvirs, nuimk kopūstus nuo ugnies, palik atvėsti ir nukošk. Į likusį sultinį 20 minučių panardink rankas, tuomet jas nusausink rankšluosčiu ir gausiai patepk riebiu kremu. Voneles reikėtų darytis 10 dienų iš eilės.

Mėtos lapelių vonelė

 • 1 litras vandens
 • 3 šaukštai pipirmėčių lapelių

Pipirmėčių lapelius susmulkinkite ir suberkite į verdantį vandenį. Sumažinkite ugnį ir palaikykite, kol vanduo vėl užvirs. Tuomet nuovirą nuimkite nuo ugnies, uždenkite dangteliu ir palikite pastovėti 15 minučių. Nuovirą nukoškite. Rankas pamirkykite 15 minučių, tuomet nusivalykite rankšluosčiu ir patepkite riebiu kremu. Voneles darykite 3 kartus per savaitę, iš viso 15 procedūrų.

Tikriausiai žinai pagrindinę grožio taisyklę: per dieną būtina išgerti pakankamai švaraus vandens (ne mažiau kaip litrą su puse). Ypač naudinga kasdien daryti ir 15 minučių trukmės voneles su bulvių krakmolu. Jos ruošiamos taip: ištirpink arbatinį šaukštelį krakmolo 2 valgomuosiuose šaukštuose vandens, užpilk stikline verdančio vandens ir atskiesk šį tirpalą 1 litru vandens. Puikiai odą drėkina ir alavijai. Jų lapus porai savaičių padėk į šaldytuvą, tada supjaustyk, užpilk vandeniu (santykiu 1:5). Po poros valandų užvirink, virk 3 minutes, nukošk ir užšaldyk. Trink šiais ledukais rankas kiekvieną rytą.

Dilgėlių ir asiūklių vonelė

 • 5 puodeliai vandens
 • 2 šaukštai džiovintų dilgėlių
 • 1 šaukštas asiūklio

Dilgėles ir asiūklius sutrinkite tarp pirštų, kad gautųsi milteliai, užpilkite juos verdančiu vandeniu ir pakaitinkite ant silpnos ugnies 30 minučių. Kai nuoviras atvės iki 40 laipsnių, nukoškite ir panardinkite rankas 20 minučių. Po procedūros nusivalykite rankas rankšsluosčiu ir patepkite riebiu kremu arba vazelinu. Voneles darykite 3 kartus per savaitę, iš viso 20 kartų.

Baltojo molio vonelė

 • Pusė puodelio šilto vandens
 • 2 šaukštų baltojo molio
 • 1 kiaušinio trynys
 • Pusės šaukšto sviesto
 • 1 šaukštelio kepimo sodos

Ištirpinkite molį vandenyje, suberkite sodą, įmuškite trynį ir viską gerai išmaišykite. Prieš panardinant rankas į mišinį, pasitepkite jas sviestu. Po 15 minučių rankas nušluostykite rankšluosčiu. Sviestas labai gerai susigeria į odą ir ją suminkština, todėl tepti rankų kremu nebereikia. Voneles darykite 3 kartus per savaitę, iš viso 12 kartų.

Obuolių sulčių ir medetkų vonelė

 • 1 litras vandens
 • Pusė stiklinės obuolių sulčių
 • 3 šaukštų medetkų žiedelių

Medetkas užpilkite šiltu vandeniu, pakaitinkite , kol užvirs, nuimkite nuo ugnies, uždenkite dangčiu ir palaukite 30 minučių. Nuovirą nukoškite ir į skystį supilkite obuolių sultis. Pamirkykite rankas 15 minučių, tuomet nuplaukite vandeniu, nusausinkite rankšluosčiu ir pasitepkite riebiu kremu. Voneles darykite ne dažniau nei 2 kartus per savaitę, iš viso 20 kartų.
 

Kad rankos būtų gražios, švelnios ir sveikos, jas būtina gerai prižiūrėti. Tam nereikia nei daug laiko, nei pastangų, nei papildomų išlaidų. Šį kartą pasiūlysime pasidaryti keletą puikių kaukių rankoms ir nagams. Išmėgink!

Naminė kaukė sugrubusiai ir šiurkščiai alkūnių odai. Sumaišyk arbatinį šaukštelį smulkios druskos, pusę šaukštelio sodos, šaukštelį grietinėlės arba riebios grietinės, po tiek pat citrinų sulčių ir vandenilio peroksido. Ištiesk alkūnes, patepk šiuo mišiniu ir apvyniok maistine plėvele 45 minutėms. Nuplauk ir pasitepk riebiu kremu. Po procedūros ar dviejų oda taps aksominė.

Stiprinamoji nagų kaukė. Sumaišyk kelis šaukštus alyvuogių aliejaus, kelis lašus citrinų sulčių ir porą lašų jodo. Pašildyk ir įmerk nagus 5–10 minučių. Nuplauk vandeniu nenaudodama muilo.

Jodo kaukė besisluoksniuojantiems nagams. Jodas greitai susigeria. Jeigu tepsi jį vakarais, nagai ryte nebus pageltę.

Stiprinamoji citrinų kaukė nagams. Tiesiog atpjauk porą centimetro storio citrinos griežinėlių ir palaikyk juose nagus.

Virtų bulvių kaukė. Sutrink porą virtų bulvių, įpilk trečdalį stiklinės pieno ir šaukštelį alyvuogių aliejaus. Padaryk su šiuo mišiniu kompresą, apvyniok jį plėvele ir palaikyk 40 minučių. Nuskalauk rankas šiltu vandeniu.

Alyvuogių aliejaus kaukė rankų odai. Vakare ištepk rankas ir nagus pašildytu alyvuogių aliejumi, užsimauk medvilnines pirštines ir eik miegoti. Galimas ir kitas variantas: ant medvilninių pirštinių užsimauk gumines ir tęsk savo darbus. Po 20 minučių rankų oda bus lygi ir aksominė.

Varškės kaukė rankoms daroma iš trupučio varškės ir kelių lašų saulėgrąžų aliejaus.

Majonezo kaukė. Ji labai paprasta: negailėdama užtepk ant rankų majonezo ir užsimauk gumines pirštines. Po pusvalandžio kaukę nuplauk šiltu vandeniu.

Maitinamoji rankų kaukė. Sumaišyk meliono minkštimą ir pusės citrinos sultis. Kad masė būtų tirštesnė, galima įdėti šiek tiek krakmolo. Kaukė laikoma 20 minučių, nuplaunama šiltu vandeniu.

Kaukė sausai odai. Sumaišyk porą šaukštų augalinio aliejaus, 6 šaukštus avižinių miltų, 2 šaukštus pieno ir 2 šaukštelius medaus. Viską gerai išmaišyk ir palaikyk ant rankų 10–15 minučių.

Kaukė su kiaušinio tryniu. Ji itin rekomenduojama toms, kurių rankų oda sausa ir susiraukšlėjusi. Sumaišyk kiaušinio trynį, šaukštą medaus ir šaukštelį avižinių miltų. Prieš miegą išsitepk šia mase rankas ir užsimauk natūralaus pluošto pirštines. Ryte oda bus minkšta, o raukšlelės išsilygins.

Kefyro kaukė idealiai tinka sausai ir trūkinėjančiai odai. Tau reikės: 100 g kefyro arba pasukų, šaukšto medaus ir 5 lašų citrinų sulčių. Užtepk masę ant rankų ir tarp pirštų ir palaikyk 10 minučių. Nuplauk šiltu vandeniu.

Duonos kaukė rankoms. Sutrink piene šiek tiek baltos duonos minkštimo ir užtepk ant rankų. Nuplauk po 15–20 minučių. Pienas švelniai susigeria į odą ir pamaitina ją trūkstamomis maitinamosiomis medžiagomis.

Medaus kaukė. Šis produktas minkština ir drėkina odą, mažina jos šerpetojimą, gerina tonusą. Ši kaukė daro ją švelnią ir gražią. Sumaišyk 20 gramų medaus, 30 g alyvuogių aliejaus, kiaušinio trynį ir 5–10 lašų citrinų sulčių. Geriausia užsitepti ją prieš einant miegoti, likučių pakartotinai nenaudoti.

Grietinės kaukė. Sumaišyk šaukštą grietinės, kiaušinio trynį, arbatinį šaukštelį degtinės ir tokį pat kiekį citrinų sulčių. Užtepk masę ant rankų, apvyniok jas plėvele, užsimauk medvilnines pirštines ir palaikyk taip apie 15 minučių. Ši kaukė ne tik padės įveikti sausumą ir šerpetojimą, bet ir šiek tiek pašviesins odą.

Mielių kaukė. Išmaišyk šaukštelį šviežių mielių su tokiu pat kiekiu augalinio aliejaus (turi išeiti vienalytė košelė). Užtepk masę ant rankų ir palaikyk 20 minučių, likučius nuvalyk citrinos sultyse pamirkytu vatos gumulėliu. Patartina procedūrą daryti visą mėnesį, po kartą arba du per savaitę, o po to padaryti mėnesio pertrauką. Ši kaukė puikiai maitina rankų odą, padeda nuo šerpetojimo ir aprūpina ląsteles vitaminais bei veikliosiomis medžiagomis.

Susiję straipsniai

Dizaineriai pataria: turėdami šiuos daiktus savo spintoje, visada atrodysite stilingai

Tam, kad atrodytume jaunatviškai, unikaliai ir stilingai, nebūtina turėti pilnos drabužinės daiktų. Užtenka kelių, bazinių.

PATARIMAS: augindami mažylį verčiau atsilikime nuo mados

Nuo pat vaiko gimimo iš visų pusių jaučiamas spaudimas turėti naujausius prietaisus, gražiausią lovytę, geriausią vežimėlį ir tobulą nešynę.

Atrodote vyresnė? Galbūt darote šias stiliaus klaidas?

Norite atrodyti jaunatviškai ir stilingai bei versti aplinkinius spėlioti, koks iš tikrųjų jūsų amžius? Visa tai – labiau nei įmanoma!