„Tėvų darželio“ laidoje - apie nevaisingumą ir pagalbinį apvaisinimą (3)

Viktorija Beišienė, Mindauga Beišys ir jų vaikai Nojus, Atėnė „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Manoma, kad Lietuvoje su nevaisingumu susiduria apie 10-20% porų, viena jų - tinklaraščio „Nesupermama“ autorės Viktorijos Beišienės ir jos vyro verslininko Mindaugo Beišio šeima. Jiedu sutiko pasidalinti savo istorija, turinčia net dvi laimingas pabaigas - pirmagimį Nojų ir pagrandukę Atėnę.

Viktorija pasakojo vaikus pradėjusi planuoti jau santykių pradžioje, tačiau pastoti natūraliai niekaip nepavyko, todėl pora ėmė ieškoti priežasčių ir po trejų metų bandymų, tyrimų bei pagalbinio apvaisinimo procedūrų Viktorija išgirdo džiugią žinią (kurią prisiminus ašaros susikaupė ne tik jai, bet ir laidos vedėjams bei visai kūrybinei komandai):

Kas yra nevaisingumas?

Nevaisingumu yra vadinama būklė, kuomet reguliarius lytinius santykius turinti ir apsisaugojimo priemonių nenaudojanti pora negali pastoti ir susilaukti kūdikio per ilgesnį, nei metų laikotarpį.

Poros nevaisingumą maždaug lygiomis dalimis gali lemti moters arba vyro nevaisingumas, rečiau - abiejų partnerių nevaisingumas. Kartais nevaisingumo priežasties nustatyti nepavyksta.

Su nevaisingumu susidurianti pora turėtų kreiptis į gydytojus, kurie paskirs reikalingus tyrimus ir gydymą.

Laidoje kalbėjusi psichologė, geštaltinės psichoterapijos praktikė Jūratė Selilienė pabrėžė, kad gydant nevaisingumą labai svarbu skirti dėmesį poros emocinei būklei:

Kas yra pagalbinis apvaisinimas ir kaip jis vyksta?

Pagalbinis apvaisinimas yra įvairių medicininių metodų visuma, padedanti pastoti porai, susiduriančiai su nevaisingumu.

Plačiau apie pagalbinį apvaisinimą skaitykite:

Laidoje apie pagalbinio apvaisinimo eigą ir apvaisinimą mėgintuvėlyje (angl. in vitro fertilization, IVF) pasakojo „Vaisingumo klinikos“ gydytoja akušerė ginekologė Audronė Usonienė:

Susiję straipsniai

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.

Linkime saldžių sapnų! Ką daryti, kad vaikai ramiai miegotų? (video)

Septintojoje „Tėvų darželio“ TV laidoje linkėjome saldžių sapnų ir apie ramų miegą kalbėjomės su miego konsultante Dovile Šafranauske.

Naujausi komentarai

  1. Akviliutte
    Akviliutte prieš 4 m.

    Gydytoją Usonienė nuostabi gydytoja, pradžioje atrodo griežta, tačiau tikrai profesionali ir nuostabiai atlieka savo darbą. Vilniuje
    Kaune rekomenduoju gydytoją Eglę Jasinskienę, be galo šiltas supratimas žmogus, labai atidžiai, labai įsigilina į esamą situaciją ir labai profesionaliai skiria gydymą.

  2. Snobe
    Snobe prieš 3 m.

    Akviliutte parašė:
    Gydytoją Usonienė nuostabi gydytoja, pradžioje atrodo griežta, tačiau tikrai profesionali ir nuostabiai atlieka savo darbą. Vilniuje

    Įdomiai, gerai kad daro, nes Kaune nebuvo kur, važiavau į vln, bak, ten trigubos kainos. O kiek Šaldymas Kaune?

  3. Akviliutte
    Akviliutte prieš 3 m.

    Snobe parašė:
    Įdomiai, gerai kad daro, nes Kaune nebuvo kur, važiavau į vln, bak, ten trigubos kainos. O kiek Šaldymas Kaune?

    Aš galutinėms procedūroms irgi važiavau į Vilnių, viskas kainavo apie 2000€, jei nemeluoju, jau neprisimenu tiksliai, lygiai penki mėnesiai praėjo. O mano princesė juda kruta, daro party mano pilvelyje 😊♥️