„Tėvų darželis“ kviečia paremti beglobius

Šuo gyvūnų prieglaudoje Lesė „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Žygis Stakėnas drauge su sūnumi Pijumi apsilankė gyvūnų prieglaudoje „Lesė“ ir perdavė gyvūnų prekių parduotuvių tinklo „Kika“ dovanas! „Tėvų darželis“ drauge su „Kika“ ragina visus geros valios žmones paremti beglobius, juos aplankyti, o gal net priimti į savo namus!

Kaip padėti beglobiams gyvūnams?

Pagrindiniai paramos būdai, kaip galite prisidėti prie „Lesėje“ ar kitose prieglaudose globojamų gyvūnų gerovės:

 • Savanorystė. Galite prisidėti lankydamiesi prieglaudoje ir vedžiodami šunis, šerdami gyvūnus, tvarkydami jų narvus bei aplinką. Prieglaudoms taip pat reikia savanorių, galinčių nuvežti gyvūnus pas veterinarą ar į kitą reikiamą vietą, juos fotografuoti, rašyti tekstus, administruoti socialinių tinklų paskyras ir t.t.
 • 1,2% parama. Pildydami metinę pajamų deklaraciją užpildykite FR0512.v4 formą ir skirkite 1,2% pajamų mokesčio gyvūnų prieglaudai. Jį galite skirti vienai arba padalinti kelioms organizacijoms. Jums tai nieko nekainuos ir tą padaryti galite iki liepos 1 d.
 • Finansinė parama. Finansinę paramą galite perversti tiesiogiai į gyvūnų globos organizacijos banko sąskaitą arba per „PayPal“. Kai kurios prieglaudos turi trumpuosius numerius aukojimui arba aukų dėžutes (dažniausiai jos stovi veterinarijos klinikose ir vaistinėse, gyvūnų prekių parduotuvėse).
 • Parama daiktais. Gyvūnų prieglaudoms nuolat reikia kokybiško pašaro, o taip pat ir įvairių higienos, valymo priemonių, vaistų. Pavyzdžiui, „Lesė“ būtų labai dėkinga už šiuos daiktus:
  • Kokybiški konservai šunims ir katėms;
  • Valymo priemonės: ekologiški plovikliai, valikliai, skalbimo priemonės, skystas muilas, guminės pirštinės, kempinėlės, šluostės, šluotos, popieriniai rankšluosčiai, šiukšlių maišai ir pan.;
  • Palutės;
  • Gyvūnų guoliukai;
  • Švarūs minkšti užklotai, nesintetiniai drabužiai, skudurai, paklodės, rankšluosčiai;
  • Švirkštai, vaistai: injekcinis tirpalas „Engystol“, „Pro-Kolin“ pasta, „Flubenol“ pasta ir kt. Visą daiktų sąrašą rasite: www.lese.lt

Kaip priglausti beglobį gyvūną?

Nusprendę priglausti beglobį gyvūną turėtumėte kreiptis į prieglaudą ir su jos savanoriais aptarti savo lūkesčius bei galimybes. Gyvūnus prižiūrintys savanoriai greitai pastebi jų charakterio bruožus, žino jų sveikatos būklę, tad jie tikrai padės priimti geriausią sprendimą.

Nusprendę priglausti gyvūną turėsite atsakyti į kelis prieglaudos savanorių klausimus, pasirašyti gyvūno dovanojimo sutartį ir gyvūno perdavimo aktą. Pasirašydami šiuos dokumentus jūs įsipareigosite rūpintis gyvūno gerove ir jį sterilizuoti arba kastruoti (jeigu jis dar nėra sterilizuotas arba kastruotas).

Dauguma prieglaudų ne tik dovanoja gyvūnus, bet ir ieško laikinų globėjų. Laikini globėjai gyvūnus savo namuose prižiūri sutartą laiką arba iki kol jie suranda nuolatinius šeimininkus. Laikina globa itin svarbi gyvūnams, negalintiems gyventi prieglaudoje, pavyzdžiui, įvairioms infekcijoms neatspariems mažyliams.

Renkantis gyvūną nuolatiniai ar laikinai globai svarbu įvertinti turimą patirtį, vaikų amžių, jūsų ir jūsų šeimos fizinį aktyvumą, laisvalaikio įpročius, darbo grafiką, finansinę padėtį (tai ypač svarbu, jeigu gyvūnas turi ypatingų poreikių, pavyzdžiui, privalo būti šeriamas specifiniu, brangiu pašaru arba turi įsisenėjusių ligų).

Apie gyvūnų globos organizaciją „Lesė“

Gyvūnų globos organizacija „Lesė“ buvo įkurta 2007 metais, šiuo metu ji turi dvi prieglaudas Vilniuje ir Kaune, kuriose gyvūnus globoja savanoriai. Kaune taip pat yra įsikūrusi ir „Laukinė Lesė“ - pirmoji savanoriška organizacija Lietuvoje, gelbėjanti laukinius gyvūnus.

„Lesėje“ gyvūnai gyvena iki kol suranda namus arba miršta nuo senatvės, ligų, kurių nepavyksta išgydyti, t.y. net ir ilgai šeimininkų nerandantys globotiniai nėra užmigdomi. Į „Laukinės Lesės“ globą patekusius gyvūnus siekiama išgydyti ir paleisti į laisvę, o jeigu to padaryti neįmanoma jie ir toliau gyvena prieglaudoje arba yra dovanojami žmonėms, gavusiems specialius leidimus ir galinčius jiems suteikti tinkamas sąlygas.

Daugiau apie „Lesės“ veiklą, jos globojamus gyvūnus ir galimybes prisidėti prie jų gerovės ar priglausti augintinį ieškokite: www.lese.lt.

O Žygio ir Pijaus apsilankymo „Lesėje“ akimirkas pamatykite siužete: