Vaiko akių ir plaukų spalva

vaiko akių ir plaukų spalva

Visos vaiko fizinės savybės, taip pat plaukų ir akių spalva, priklauso nuo unikalios ir kartu išskirtinės genų kombinacijos, kurią palikuonis paveldi iš savo tėvų. Paprastai tamsios spalvos nustelbia šviesias. Pavyzdžiui, jei tėtis rudakis, o mama – mėlynakė, didesnė tikimybė, kad vaikelio akys bus rudos. Mėlynakiai tėvai rudaakio vaiko tikrai nesusilauks, tačiau atvirkščiai nutikti gali. 

Garantuoti akių spalvos 100% niekas nedrįstų, nes jos priklauso ne tik nuo tėvų, bet ir nuo senelių akių spalvos. Yra atvejų, kai abu rudakiai tėvai susilaukia žydraakio vaiko, nes iš ankstesnių kartų vaikeliui perduoda recesyvinį mėlynų akių geną. Ne toks jau retas atvejis, kai mažylis apskritai yra panašesnis yra senelį ar prosenelę, nei į savo paties tėvus.

Bet kokiu atveju, tiek naujagimio akių, tiek plaukų spalva gali būti „laikina“. Tikroji mažylio akių spalva paprastai išryškėja maždaug per pirmuosius gyvenimo metus. Jei naujagimio akys pilkos ar tamsiai mėlynos, iki devintojo mėnesio jos gali pasikeisti ir pasidaryti žalios, šviesiai ar tamsiai rudos. Taip yra todėl, kad kūdikiui gimus rainelėje (spalvotoje akies dalyje) pradeda daugėti pigmento. Žaliose, rusvose ar rudose akyse pigmento yra daugiau nei pilkose ar žydrose akyse, todėl akys negali pašviesėti arba tapti žydresnės. Jei kūdikis gims rudomis akimis, jos greičiausiai tokios ir liks.

Plaukų atveju situacija kiek keblesnė, nes tiek jų spalva, tiek ir struktūra, vaikui augant gali keistis net keletą kartų (žinoma, ne per vieną dieną – tai laipsniškas procesas). Gal ir jūs patys esate iš tų, kurie darželyje buvote lygių plaukų blondinai, o dabar turite tamsias vešlias garbanas.