Vaiko akių ir plaukų spalva (65)

vaiko akių ir plaukų spalva

Visos vaiko fizinės savybės, taip pat plaukų ir akių spalva, priklauso nuo unikalios ir kartu išskirtinės genų kombinacijos, kurią palikuonis paveldi iš savo tėvų. Paprastai tamsios spalvos nustelbia šviesias. Pavyzdžiui, jei tėtis rudakis, o mama – mėlynakė, didesnė tikimybė, kad vaikelio akys bus rudos. Mėlynakiai tėvai rudaakio vaiko tikrai nesusilauks, tačiau atvirkščiai nutikti gali. 

Garantuoti akių spalvos 100% niekas nedrįstų, nes jos priklauso ne tik nuo tėvų, bet ir nuo senelių akių spalvos. Yra atvejų, kai abu rudakiai tėvai susilaukia žydraakio vaiko, nes iš ankstesnių kartų vaikeliui perduoda recesyvinį mėlynų akių geną. Ne toks jau retas atvejis, kai mažylis apskritai yra panašesnis yra senelį ar prosenelę, nei į savo paties tėvus.

Bet kokiu atveju, tiek naujagimio akių, tiek plaukų spalva gali būti „laikina“. Tikroji mažylio akių spalva paprastai išryškėja maždaug per pirmuosius gyvenimo metus. Jei naujagimio akys pilkos ar tamsiai mėlynos, iki devintojo mėnesio jos gali pasikeisti ir pasidaryti žalios, šviesiai ar tamsiai rudos. Taip yra todėl, kad kūdikiui gimus rainelėje (spalvotoje akies dalyje) pradeda daugėti pigmento. Žaliose, rusvose ar rudose akyse pigmento yra daugiau nei pilkose ar žydrose akyse, todėl akys negali pašviesėti arba tapti žydresnės. Jei kūdikis gims rudomis akimis, jos greičiausiai tokios ir liks.

Plaukų atveju situacija kiek keblesnė, nes tiek jų spalva, tiek ir struktūra, vaikui augant gali keistis net keletą kartų (žinoma, ne per vieną dieną – tai laipsniškas procesas). Gal ir jūs patys esate iš tų, kurie darželyje buvote lygių plaukų blondinai, o dabar turite tamsias vešlias garbanas.

Naujausi komentarai

 1. Bandele
  Bandele prieš 2 m.

  Musu berniuku akys lygiai tokios pat kaip tecio, zaliai rudos o as pati melynake.

 2. User has not uploaded an avatar
  Belle-elle prieš 1 m.

  mano seneliai abu sviesiaakiai (melynos, pilkos) buvo, o du vaikai rudaakiai...daug kur raso, kad du sviesiakiai negali susilaukt rudaakiu vaiku reikia internete gerai pasiknisti, kad atrastum, kad viskas nere taip paprasta,kaip seniau galvota. ir istikruju daugiau genu nulemia akiu spalva.

 3. User has not uploaded an avatar
  Belle-elle prieš 1 m.

  ieie parašė:
  Gal kas zinot, kokia tikimybe, kad vaikiukas bus raudonplaukis, jei tetis "ryzas" (dabar jau nutamsejes) , o mama tamsiu rudu plauku? Baisiai idomu

  niekas negali zinot... man rods tas ryzas genas labai dominuojantis as is penkiu vaiku seimos..mama ryza o tetis blondinas ...tai 4 ir 5 ryzi

 4. User has not uploaded an avatar
  Belle-elle prieš 1 m.

  Belle-elle parašė:
  niekas negali zinot... man rods tas ryzas genas labai dominuojantis as is penkiu vaiku seimos..mama ryza o tetis blondinas ...tai 4 ir 5 ryzi

  4 is 5 turejo but

 5. Musu paslaptis
  Musu paslaptis prieš 1 m.

  Belle-elle parašė:
  mano seneliai abu sviesiaakiai (melynos, pilkos) buvo, o du vaikai rudaakiai...daug kur raso, kad du sviesiakiai negali susilaukt rudaakiu vaiku reikia internet…