Vaiko močiutė – auklė, kuri tėvams nekainuoja? (1)

Močiutė žaidžia su anūku dbdavidova | Shutterstock.com

Vaiko močiutė ar senelis – dažnai it antrieji tėvai, net, sakoma, seneliai anūkus myli labiau. Taigi ar yra dar brangesnis žmogus, kuris geriau galėtų pasirūpinti vaiku? Veikiausiai – ne.

Senelių, dažniausiai – močiutės, priežiūros paslaugos nekainuoja, ji myli besąlygiškai, o ir rekomendacijų nereikia. Vieni pliusai. Ar tikrai? 

Tėvams svarbiausia – pasitikėjimas, saugumas, (galimybė sutaupyti)

Palikdami vaiką seneliams tėvai yra tikri, kad juo bus tinkamai pasirūpinta, užtikrintas saugumas. Kuo dar pasitikėti, jei ne savo tėvais? Iš tiesų seneliai dažnai rūpinasi anūkais, kol šie nepradeda lankyti darželio.

Anūkus prižiūrint seneliams, atsiranda ir dar vienas pliusas: tėvai sutaupo. Be to, seneliai, leisdami laiką su anūku, kasdien kuria stiprų, besąlyginį ryšį visam gyvenimui.

Auklė – gerai, tačiau neretai ir brangu, ir nelankstu

Tiesa, tėvai ne visada gyvena greta ir ne visada jie apskritai yra. Tuomet auklė – vienintelė išeitis. Įmanoma užmegzti glaudesnį – pasitikėjimo – ryšį, jei jos reikia nuolatinei vaiko priežiūrai.

Visgi dažnesnis atvejis, kai auklės paslaugų tėvams reikia vos kelioms valandoms ar – tam tikromis savaitės dienomis. Tuomet situacija tampa komplikuota: tokį žmogų, kuris lanksčiai žiūrėtų į šeimos situacijas, rasti gana sudėtinga, o jei įmanoma – tuomet neretai valandinė kaina yra neadekvati.

Apie auklės pasirinkimo kriterijus skaitykite:

Ar seneliai tikrai gali ir nori prižiūrėti anūką?

Manote, savaime suprantama, kad seneliai turėtų prižiūrėti vaikaičius? Deja. Patikėkite, kad ir kokia didelė meilė būtų vaikaičiui, jūsų mama greičiausiai taip pat nori turėti laiko sau, ji ne visada veržiasi nuolat būti su anūku, grįžti į vaiko auginimo dienas, kai nuolat reikia ir sauskelnes keisti, ir migdyti. Jai taip pat reikia ramybės.

„Mama – pensijoje, nedirba, turi padėti“

Turbūt prisiminsite situacijas, kai tėvai sakė, jog jums susilaukus vaikų „padės, kuo galės“. Tačiau laikas bėga, o kartu su juo neretai ir prastėja tėvų sveikata, keičiasi nuomonė.

Pagrindinė problema – vaiko priežiūros laikas. 10 valandų prižiūrėti mažą pipirą jūsų tėvams gali būti per sunku, ir su „nenoru“ situacija neturi nieko bendro.

Galbūt tėvai lanko trečiojo amžiaus universitetą, dirba ir tokiu būdu jaučiasi gyvenantys, reikalingi. Neatimkite to reikalingumo jausmo iš tėvų. O ir papildomas euras dirbant nepamaišo. „Gi neimsi pinigų už anūko priežiūrą iš vaikų“, dažna močiutė ar senelis galvoja.

Kartais anūkų auginimas seneliams taip pat savotiška savirealizacija

Tikrai yra senelių, kurie džiaugiasi kiekviena su anūku praleista akimirka. Kai kuriems anūko priežiūra – savirealizacija, prisiminimai, kai patys augino savo vaikus, todėl jiems tai geriausias būdas jaustis „gyviems“. Visada kalbėkitės ir išsiaiškinkite, kaip jaučiasi tėvai: ar tikrai gali ir nori padėti, nes jie tikrai neprivalo.

Su aukle sąlygas deriname iš anksto

Pagalvokite, kaip tektų bėgti, jei šalia nebūtų pagalbos: pirkti sauskelnes vaikui į lopšelį, skubėti vakare pasiimti tiek lopšelyje, tiek darželyje. Pasamdžius auklę, taip pat reikia aptarti, ką ji galės daryti ir kaip gelbės buityje: tik prižiūrės vaiką ar ir tvarkys namus bei gamins, ir kiek visa tai kainuos papildomai.

Tam tikrus klausimus būtina aptarti ir su tėvais

Kodėl manote, kad su tėvais nereikia nieko aptarti? Tai, kad jūs esate šeima, „savas kraujas“, nepateisina situacijų „užmetimo“, nereikia naudotis tėvų gerumu ir visiškai nemokamomis paslaugomis.

Jei grįšite vėliau, auklei mokėsite už viršvalandžius, o močiutė, manote, supras? Taip, ji pakeis savo planus, nepaliks anūko alkano ir nepamigdyto, bet ar nejaus nuoskaudų, jei, pavyzdžiui, turės atidėti susitikimą su drauge ar senjorų kino seansą. Situacijai kartojantis, šeimoje auginsite įtampą.

Kalbėkitės atvirai ir spręskite problemas iš karto

Jūsų mama ar tėtis tikrai nėra jūsų darbuotojai, tačiau vaiko priežiūros sąlygas aptarti būtina. Pasirinkite dieną, kada galite sėsti pokalbio ir aptarti, pavyzdžiui, savaitės planą.

Močiutei bus drąsu jums priminti, ką vis pamirštate nupirkti, ir tuo turi nuolat rūpintis pati, o jūs galėsite pakomentuoti tam tikrus auklėjimo ar vaiko režimo niuansus, dėl kurių dvejojate. Spręskite problemas, nedidinkite jų.

„Vaiko seneliams atlygio tikrai nereikia“: netiesa

Net mažas, labai simbolinis atlygis jūsų tėvams pagerins buitį, o ir patys jausitės geriau, lengviau priimsite pagalbą dėl vaiko priežiūros. Pavyzdžiui, už 100 Eur mėnesiui auklės tikrai nepasamdysite, o tėvams tai bus apčiuopiama pagalba.

Ką daryti, jei jūsų tėvai atsisako atlygio?

Tiesa ta, kad tėvai greičiausiai neims atlygio, tačiau jūs geriausiai žinote, kaip jiems sekasi rūpintis buitimi, stygių, pensijos dydį. Kodėl jiems nepadėjus per vaiko auklėjimą?

Net jei atsisako pinigų, tėvų pagalbą ir rūpestį vis tiek reikėtų vertinti. Kaip dar jiems galite padėti? Atsižvelgdami į savo pajamas, galbūt galite nupirkti maisto produktų ar padovanoti savaitgalio išvyką po gražiausias Lietuvos vietas? Savo tėvus jūs pažįstate geriausiai.

Susiję straipsniai

Vaikų akis būtina saugoti ir žiemą

Žiemą žalingi saulės spinduliai veikia ne tik tiesiogiai šviečiant saulei, bet ir jos spinduliams atsispindėjus nuo ledo ar sniego.

Akiniai nuo saulės vaikams: ar jie tikrai reikalingi?

Daugelis tėvų kaskart vaikams primena dėvėti kepurėles nuo saulės, patepa apsauginiu kremu, tačiau nepagalvoja, kad reikėtų apsaugoti ir akis.

„Mamos bučinys“ – būdas pašalinti svetimkūnį iš nosies

Dažniausiai nosyje kažkas įstringa 2–5 metų vaikams. „Mamos bučinys“ – unikalus svetimkūnio iš vaiko nosies šalinimo metodas.

Naujausi komentarai

  1. Mrssummer
    Mrssummer prieš 2 m.

    Labai geras ir teisingas straipsnis 👍

Skelbimai

12,00 €
122 | 6 - 7 m.
10,00 €
20,00 €
44 | 16 | L