Velykų darbeliai: margučių dekupažas

Velykinių kiaušinių dekupažas EKramar | Shutterstock.com

Dekupažas yra dekoravimo technika, leidžianti popierinės servetėlės piešinį perkelti ant įvairių daiktų. Servetėles galite panaudoti dekoruodami kiaušinius - pavyks gražūs margučiai, o nesudėtingas procesas patiks ir vaikams.

Kaip dekupažo technika dekoruoti kiaušinius?

Kiaušinių dekupažavimas tikrai nėra sudėtingas, tačiau šiek tiek kantrybės reikalaujantis darbas.

Jums reikės:

  • Kiaušinių (geriau baltų arba nudažytų blyškiomis, pastelinėmis spalvomis);
  • Spalvingų servetėlių;
  • Žirklių;
  • Klijavimui skirtos medžiagos (tiks kiaušinio baltymas, krakmolas arba klijai „Lipalas“);
  • Nedidelio teptuko;
  • Orkaitės grotelių džiūstantiems margučiams sudėti.

Kiaušinių dekupažavimas:

Kiaušinius kietai išvirkite ir visiškai atvėsinkite. Kiaušinius galima virti dažuose, kad priklijuoti piešinėliai turėtų gražų foną, tačiau dažų tirpalas turėtų būti labai silpnas. Dekupažavimui tiks tik balti arba pasteliniai kiaušiniai, kitaip priklijuotų piešinių nesimatys.

Servetėles išskirstykite sluoksniais - reikės tik pirmojo, spalvingojo, ant kurio yra atspaustas piešinys. Kitų sluoksnių nereikės. Geriau rinkitės ryškesnes servetėles, blankesnių, kreminių atspalvių servetėlių raštai jas išskirsčius ir priklijavus prie kiaušinių matysis menkai.

Jeigu dekupažo technika planuojate dengti visą kiaušinį, tai iš pirmojo servetėlės sluoksnio atsargiai išplėškite norimus piešinius ar raštus. Nelygūs, apspurę krašteliai tvirčiau prilips, o jų netobulumai pasislėps vienas po kitu.

Jeigu piešinėlis turi ryškius kontūrus arba, jeigu ant kiaušinio klijuosite tik vieną ar kelis piešinius, palikdami tarpelius, tai piešinius atsargiai iškirpkite.

Pasiruoškite vieną, pasirinktą klijuojančią medžiagą. Kiaušinio baltymą tereikia tik šiek tiek paplakti. Krakmolą reikia išmaišyti su šlakeliu vandens, kad susidarytų skysta košelė. „Lipalą“ reikia atskiesti santykiu 1:3 (1 dalis „Lipalo“ ir 3 dalys vandens).

Piešinėlio blogąją pusę vos vos patepkite klijuojančioje medžiagoje pamirkytu teptuku. Piešinį priklijuokite norimoje kiaušinio vietoje. Teptuku dėmesingai, atsargiai tapšnodami arba labai švelniai braukdami piešinį padenkite plonu sluoksneliu klijuojančios medžiagos.

Tokiu būdu papuoškite visą kiaušinį ar norimas jo vietas. Klijuodami paveiksliukus kiaušinį laikykite labai atsargiai, pačiais pirštų galiukais arba pastatykite ant butelio kamštelio - bus gerokai patogiau ir nesugadinsite rašto.

Kiaušinį dėkite ant orkaitės grotelių ir palikite džiūti. Margučiai išdžius ir sutvirtės greičiau, jeigu juos padžiovinsite plaukų džiovintuvu. Ant išdžiuvusio margučio gali būti baltų dėmelių, dulkelių (ypač, jeigu klijavote kiaušinio baltymu), jas labai atsargiai, kiaušiniui visiškai išdžiūvus nubraukite švariu teptuku.

Iš pradžių margutis bus balkšvas, piešinėlis neryškus, tačiau jis bus ryškesnis ir visas grožis atsiskleis, kuomet išdžius.

Susiję straipsniai

Sluoksniuotos tešlos eglutės su kumpiu ir sūriu (receptas)

Kalėdų stalui ieškote paprasto, pigaus ir gražaus užkandžio, kurį valgys ir vaikai? Išbandykite šį receptą!

Sumuštinukai „Kalėdų eglutė“ šventiniam stalui (receptas)

Tereikės kelių iešmelių užkandžiams ir kasdienių sumuštinių ingredientus galima paversti mažytėmis stalo puošmenomis.

Kalėdų eglutės su šokoladu ant pagaliuko (receptas)

Skanios, dailios ir itin paprastai paruošiamos Kalėdų eglutės iš sluoksniuotos šaldytos tešlos tikrai papuoš šventinį stalą.