Žaidimas vaikams: „Kas čia netinka?“

Žaidimas labai paprastas ir tinkamas įvairaus amžiaus vaikams, nes loginę žodžių seką gali sukurti atsižvelgdama į individualias mažylio ypatybes. Žaidimo esmė – surasti ir išbraukti vieną  žodį, kuris nedera su kitais.

Pavyzdžiui:

  1. Kuris iš šių gyvūnėlių negyvena miške: lapė, vilkas, kiškis, ežiukas ir karvė.
  2. Kuris iš šių daiktų netinka: šaukštas, puodelis, lėkštutė, šakutė ir muilas.
  3. Kuris iš šių žodžių nedera: laikraštis, lietpaltis, laikrodis, lubos ir nuotrauka.

Kaip jau minėjome, klausimus gali parinkti atsižvelgdama į vaiko amžių. Raideles pažįstantiems vaikams labiausiai tiks trečiojo tipo klausimai, o patiems mažiausiems – pirmojo ir antrojo. Kad žaidimas būtų įdomesnis, vietoje išbraukto žodžio mažylis gali pasiūlyti naują, tinkantį žodį.

Jei vaikas dar labai mažas, vien išvardinti daiktus gali nepakakti, todėl gali atsispausdinti įvairių daiktų piešinukus ir klausinėti rodydama juos mažyliui. Dar vienas būdas: pačiai nupiešti kokį nors daiktą su trūkstama dalimi. Pavyzdžiui, mašinytę be ratų. Leisk vaikui pačiam nupiešti tai, ko trūksta.

Susiję straipsniai

Naujas „Kakės Makės“ serialas per TV3 Play

Naująjį serialą apie išdykėlę mergaitę Kakę Makę ir jos draugus nemokamai žiūrėkite per TV3 Play!

Popieriniai moliūgai (nuotraukos žingsnis po žingsnio)

Kviečiame pasigaminti smagius moliūgus Helovinui ir ne tik! Jums reikės vos kelių labai paprastų priemonių.

Rudeniniai darbeliai: lapai, kaštonai, gilės ir dar daugiau (su nuotraukomis)

Rudenį smagu su vaikučiais rinkti įvairias gamtos dovanas: lapus, giles, kaštonus, kankorėžius, uogas ir sėklas, o vėliau iš jų gaminti darbelius.