Žolelės vaisingumo gerinimui ir pastojimui

Kūdikio gimimas – neabejotinas stebuklas, kurį trokšta patirti beveik visos moterys. Tasčiau kartais motinystės džiaugsmus tenka atidėti neribotam laikui, o į širdį įsiveržia nerimas: kas ne taip? Kas kaltas? Ką daryti?

Priežasčių, dėl kurių nesiseka pastoti, gali būti pačių įvairiausių, nuo vidaus organų ir sistemų patologijos iki nepalankaus meto kūdikio pradėjimui bei streso.

Be abejo, tikrąją priežastį nustatyti ir skirti gydymą gali tik gydytojas, tačiau kartais sau galima padėti ir liaudiškomis priemonėmis, kuriomis nuo seno naudotasi trokštant šeimos pagausėjimo.

Gydymas žolelėmis visada buvo efektyvi liaudiška priemonė, švelnesnė už gydymą cheminiu pagrindu pagamintais vaistais. Tačiau su sąlyga, kad ji taikoma rūpestingai laikantis vartojimo instrukcijų, dozių ir režimo.

• Puikus vyrų ir moterų lytinių funkcijų stimuliatorius, pagerinantis kiaušidžių veiklą, yra vitaminas E. Vienu gausiausių šio vitamino šaltinių laikomas rožės žiedas, iš kurio galima pasigaminti rožių vandens ir jį gerti. Kitas vitamino E šaltinis – šaltalankis: gailma gerti jų sultis, aliejų ar valgyti šviežias uogas. Moliūgo minkštimas – dar vienas šio vitamino lobynas. Be to, moliūguose gausu kitų vitaminų ir mikroelementų, jis papildo organizmą maistingosiomis medžiagomis. Pastojus moliūgas mažina nėštumo toksikozės riziką, skatina maitinančios moters organizme pieno gamybą.

• Efektyvia priemone nuo nevaisingumo laikoma ir paprastoji takažolė. Takažolė gydomai veikia gimdą ir kiaušides, palengvina pastojimą. Galima gerti takažolių arbatą (1 arbatinis šaukštelis džiovintų žolelių užplikomas 1 litru verdančio vandens). Labiau koncentruotas nuoviras – 2 šaukštai žolelių, užplikyti 2 stiklinėmis verdančio vandens. Palaikyti 4 valandas, nukošti ir gerti 4 kartus per dieną, po pusę stiklinės prieš valgį.

• Šviežios kviečių grūdų sultys taip pat gydo tiek moterų, tiek vyrų nevaisingumą. Jos geriamos likus pusvalandžiui iki valgio po pusę stiklinės 2-3 kartus per dieną.

• Nuo seno žolininkai šalaviją vadina stebuklinga žolele. Senovės graikai šį augalą laikė geriausia priemone nuo moters nevaisingumo, o Senovės Egipte po karų ir epidemijų moterims buvo netgi privaloma gerti šalavijo sėklų nuovirą, kad padidėtų gimstamumas. Tačiau su šalaviju reikia elgtis atsargiai, griežtai laikytis dozuotės. Nuovirui užteks 1 arbatinio šaukštelio stiklinei vandens, geriama po 1 šaukštą 2-3 kartus per dieną 11 dienų, pradedama gerti vos pasibaigus mėnesinėms. Kursas kartojamas 3 mėnesius. Jei per tą laiką nepastojama, būtina daryti 2 mėnesių pertrauką. Šalavijuose esama ypatingo fitohormono, savo sudėtimi panašaus į moteriškąjį hormoną estrogeną. Šalavijo nuoviras teigiamai veikia gimdos kaklelį, spermatozoidams tampa lengviau prasiskverbti pro jį iki kiaušialąstės.

• Sunkumus pastoti sergant kiaušidžių uždegimu galima įveikti į pagalbą pasitelkus šalpusnių, ramunėlių , barkūno, širdažolės ir kalendulos žiedų nuovirą. Imti po 50 g kiekvieno augalo, sumaišyti ir užpilti 0,5 l verdančio vandens. Palaikyti 3 valandas, tada gerti po pusę stiklinės 5-6 kartus per dieną. Nuoviras geriamas 1-2 mėnesius, tiesa, tuo laikotarpiu reikėtų susilaikyti nuo lytinės sueities.

• Daugybei moterų pastoti padėjo vienašalė užgina. Šis augalas naudojamas nuo įvairiausių moteriškų lytinių organų negandų, taip pat ir padeda pastoti. Nuovirui pagaminti reikia 2 šaukštų vienašalės užginos lapų ir žiedų, jie užpilami 30 ml vandens, verdami 5-10 min. Tada nuoviras 30 minučių paliekamas nusistovėti, vėliau perkošiamas. Vartojamas po 1 šaukštą 4 kartus per dieną. Gydymo trukmė priklauso nuo susirgimo sunkumo, kursas gali trukti nuo keleto savaičių iki 3-4 mėnesių.

• Be nuovirų iš gydomųjų žolelių dar galima pasigaminti verbą, nešančią namams laimę.

• Žyniai nuo seno moterims, trokštančioms pastoti, rekomenduodavo namuose turėti fikusą ir rūpintis juo tarsi vaiku.

Susiję straipsniai

Kokia reali tikimybė pastoti mėnesinių metu?

Daugelis mūsų yra girdėjusios frazę, kad 7 dienos prieš mėnesines ir po jų yra nevaisingos. Tačiau ši taisyklė gali ir nepasitvirtinti.

Noriu greičiau tapti tėčiu: ką daryti?

Akivaizdu: norint greičiau susilaukti palikuonių, reikia reguliariai mylėtis (bent 2 ar 3 kartus per savaitę).

Nėštumo planavimas: pasitikrinkite, ar nedarote šių dažnų 10 klaidų

Kūdikį planuojančios poros dažnai nė nežino, kad jų skubėjimas, nepasidomėjimas tam tikrais faktais gali sumažinti tikimybę pastoti.