Ar kūdikis laimingas?

Šešių mėnesių mergaitė guli lovelėje ir juokiasi, laimingas kūdikis ANNA GRANT | Shutterstock.com

Tikrai lengva suprasti, kada kūdikis yra nepatenkintas - neigiamas emocijas jis išreiškia verkimu. O kokie ženklai parodo, kad ne tik kalbėti, bet net šypsotis dar nemokantis naujagimis yra laimingas?

Naujagimis

Vos gimęs kūdikis nemoka šypsotis, juoktis ar guguoti, tad jis laimę išreiškia susidomėjimu ir ramybe.

Išgirdęs tėvų balsus, pajutęs jų prisilietimą, užuodęs kvapą naujagimis nurimsta, suka galvytę į jų pusę, stengiasi sukoncentruoti žvilgsnį. Pasitikėjimą tėvais parodo ir ant rankų paimtas naujagimis - jeigu mažylis atsipalaiduoja, glaudžiasi, neišriečia nugarytės, galite būti tikri, kad jam gera būti jūsų glėbyje!

1-2 mėnesių kūdikis

Vos gimę naujagimiai dar negeba sąmoningai šypsotis. Jie kartais nusišypso atsitiktinai, pavyzdžiui, miegodami arba pajutę palengvėjimą pasituštinus. Tik 3-10 savaičių sulaukęs kūdikis apdovanoja tėvelius pirma sąmoninga šypsena.

Plačiau skaitykite:

Kūdikiui išmokus šypsotis tėveliams tampa lengviau suprasti jo emocijas - juk besišypsantis kūdikis tikrai yra laimingas! Kita vertus, nereikia pamesti galvos, jeigu kūdikis šypsosi tik retkarčiais.

Šypsena mažyliai dažnai reaguoja į linksmus, neįprastus, naujus įvykius, pavyzdžiui, jie šypsosi stebėdami keistas grimasas rodančią ar juokingus garsus skleidžiančią mamą. Laimę parodo ne tik šypsena, bet ir kūdikio ramybė, smalsus aplinkos stebėjimas ir atsipalaidavimas būnant su tėveliais.

4-5 mėnesių kūdikis

Mažylis nuo pat gimimo galėjo išreikšti neigiamas emocijas verksmu, tačiau dabar jis geba balsu parodyti, kad yra laimingas – kūdikis jau juokiasi, guguoja.

Vaiko juoką ir gugavimą, kaip ir šypseną, dažniausiai sukelia jam įdomios, netikėtos, smagios situacijos, o taip pat vis daugėja „pokalbių“ su tėvais. Kalbinamas kūdikis džiaugiasi ir atsako skleisdamas įvairius garsus, atkartodamas tėvų mimikas.

6-7 mėnesių kūdikis

Gugavimu, kartojamais dvigarsiais, spygavimu ir kitais garsais kūdikis išreiškia savo jausmus. Laimingas kūdikis paprastai pradeda tyliai čiauškėti, vėliau ima skleisti vis aukštesnius garsus, o galiausiai prapliumpa juoku.

Smagybes lydi ir kūno kalba - vaikas yra atsipalaidavęs, mosuoja rankutėmis, rodo mimikas veiduku.

Supykęs, išsigandęs, nepatenkintas vaikelis, atvirkščiai, įsitempia, gniaužia kumštelius ir verkia, rėkia arba spiegia labai šaižiai.

7-8 mėnesių kūdikis

Sveikas, sotus, išsimiegojęs ir pamyluotas kūdikis turi pakankamai jėgų ir noro mokytis naujų dalykų. Laimingas kūdikis yra labai žingeidus!

Jis įdėmiai stebi aplinką, vis įvairiau žaidžia (žaisliukus ne tik laiko, bet ir judina, perima iš vienos rankutės į kitą, ima mėtyti), stengiasi daugiau judėti, mokosi naujų garsų ir kūno kalbos (pavyzdžiui, mojuoja, ploja, siunčia oro bučkį).

1-erių ir vyresnis vaikas

Augančiam vaikui buvo labai linksma stebint tėvelius - jų kalba, mimikos, judesiai kėlė daug šypsenų ir juoko. Vis savarankiškesnis mažylis pagaliau pradeda „grąžinti skolą“, t.y. laimingi, saugaus prieraišumo jausmą turintys vaikai labai aktyviai mezga socialinius ryšius.

Vaikas ne tik pats juokiasi, bet ir stengiasi suteikti laimės savo tėvams. Pastebėjęs, kad mamą pralinksmina atneštas žaisliukas, vaikas tą darys nuolat ir tikrai pasistengs jums ant kelių sutempti visą žaidimų kambarį!

Susiję straipsniai

Kūdikio galvos apimtis ir jos matavimas

Naujagimio galvos apimties matavimas – viena pirmųjų procedūrų, kurią gydytojai ar slaugės atliks jūsų gimusiam vaikeliui.

Priežasties ir pasekmės sąsaja: kaip kūdikiai mokosi?

Kūdikiai greitai atranda ryšį tarp veiksmų ir jų rezultatų. Tai dar vadinama priežasties ir pasekmės sąsaja.

Geriausios knygos vaikams: rekomenduoja tėvai

Paprašėme tėvelių rekomenduoti geriausias, skaitomiausias ir pačias mylimiausias knygas vaikams. Dalinamės net 50 knygų sąrašu!