Autizmas ir mamos balso magija – reali pagalba vaikui

Reklaminis partnerio turinys
Lavinamas vaikas Partnerio nuotr.

Vaiko raidos klinika

Autizmas – tai sudėtingas, įvairiapusis raidos sutrikimas, kuriam išgydyti iki šiol dar nėra išrasti vaistai. Neurosensorinė stimuliacija (mamos balso terapija) – tai ne dar vienas ketinimas išgydyti autizmą, o verčiau intervencija, gebanti kai kuriems autizmo spektrą turintiems vaikams padėti geriau funkcionuoti ir komunikuoti su juos supančiu pasauliu.

Taikant neurosensorinę stimuliaciją vaiko gyvenimo kokybė pagerėja

Prof. A. Tomatisas apskaičiavo, kad, taikant neurosensorinę stimuliaciją autizmo spektro sutrikimą turinčių vaikų grupei, gyvenimo kokybė pagerėja apie 60 proc. tokių vaikų (Neysmith-Roy, 2001). Maždaug pusei vaikų, atliepiančių į neurosensorinės stimuliacijos teikiamą naudą, teigiama reakcija pasireiškia gana greitai. Kitiems teigiamas terapijos poveikis stebimas pamažu.

Terapijos teikiama nauda vertinama nuo nežymios iki labai žymios, ar net išskiriamų visiško pasveikimo atvejų (Neysmith-Roy, 2001 ir Ruben, 2004). Panašu, kad intensyvesnis ir ilgesnis (naktiniai klausymai) mamos balso taikymas pagerina sėkmės rodiklį 80 proc. jaunesnių autizmo spektrą turinčių vaikų (Vervoort, 2006).

Taikant neurosensorinę stimuliaciją reakcijos – teigiamos

Institute „Atlantis“ (Sint-Truiden, Belgija) daugiau kaip 1 200 autistiškų žmonių apskritai ir daugiau kaip 2 500 autistiškų vaikų buvo taikyta neurosensorinė stimuliacija. Didžioji dauguma šių žmonių į terapiją reagavo teigiamai: 20 proc. vaikų po terapijos buvo identifikuoti kaip ,,normalūs“, 60 proc. vaikų gyvenimo kokybė gerokai pagerėjo, o kiti 20 proc. padarė pažangą tik tam tikrose srityse. Visais atvejais gydymo taikymas kuo ankstesniame amžiuje daro didelę įtaką galutiniam rezultatui, t. y. vadovaujantis logika kuo anksčiau, tuo geriau. Turint omenyje, kad autizmo spektro sutrikimai yra didžiąja dalimi diagnozuojami vaiko trečiųjų metų pabaigoje, ilgesnis gydymo atidėjimas turės įtakos galutiniam rezultatui. Visgi ankstyvas neurosensorinės stimuliacijos taikymas yra itin svarbus ir prasmingas gydant autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikus.

Pagalba autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams

Vaiko raidos klinika – vienintelis Lietuvoje audioneurosensorikos centras – padeda ne tik vaikams, turintiems ne tik autizmo spektro sutrikimą, bet ir tiems vaikams, kurių vystymasis vėluoja, kurie patiria mokymosi sunkumų, turi skirtingus elgesio modelius, vestibiuliarinių sutrikimų, integracijos sunkumų, psichosomatinių problemų, genetinių sutrikimų, patiria užsienio kalbų integracijos problemų ir kita.

Šią terapiją vaikai gali gauti ne tik atvykę į mamos balso terapijos ciklus, bet ir ankstyvosios reabilitacijos metu – NEMOKAMAI. Suteikite vaikui galimybę pažinti pasaulį!

Ankstyvosios reabilitacijos paketai:

  • Mamos balso terapija (1,5 val.) – 1 val. neurosensorinė stimuliacija mamos balsu + 30 min. kineziterapijos procedūra.
  • Kalbos neurosensorinė stimuliacija (1,5 val.) + kineziterapija / logopedinis masažas / logoterapija (30 min.) pagal socialinio pediatro paskyrimą.
  • Dvi procedūros be neurosensorinės stimuliacijos – 30 min. procedūra (ergoterapija, kineziterapija, logoterapija, logopedinis masažas) + 30 min. kita procedūra (ergoterapija, kineziterapija, logoterapija, logopedinis masažas).

*Jeigu reikia, galime suteikti DISC tyrimo vertinimą (vaikams iki 5 m.), psichologo konsultaciją.

Laukiame vaikų iš visos Lietuvos ir kviečiame registruotis: