Balanopostitas – varpos galvutės ir apyvarpės uždegimas (72)

Išsigandęs berniukas sėdi ant vaikiško puoduko Lopolo | Shutterstock.com

Balanopostitas – tai varpos galvutės ir apyvarpės uždegimas. Jis – labai dažnas berniukų negalavimas, įprastai praeinantis per kelias dienas, tačiau jo galima išvengti laikantis tinkamos lytinių organų higienos. 

Daugeliu atvejų balanopostitui neprireikia jokio specialaus gydymo, tačiau kartais berniukams uždegimas pasikartoja, gali sukelti aštresnį skausmą, o persirgus gali likti nedidelių randų.

Kai kuriems pacientams apie nemalonius pojūčius kalbėti gali būti labai nemalonu, o uždegimas gali kartotis. Tad įtariant, kad vaikui gali būti balanopostitas, reikėtų jį užregistruoti pas gydytoją.

Dėl ko kyla varpos galvutės ir apyvarpės uždegimas?

Balanopostito pagrindiniai sukėlėjai ir uždegimą lemiančios priežastys:

 • Bakterijos, grybeliai ar mielės;
 • Cheminės medžiagos ar vaistai;
 • Per menka arba kaip tik per kruopšti ir dažna varpos higiena;
 • Kūdikiams, kuriems pasireiškia vystyklų bėrimas, taip pat gali išsivystyti balanopostitas.

Balanopostito simptomai

 • Skausmas šlapinantis;
 • Paraudimas (varpos galvutės ir apyvarpės oda tampa ryškiai raudona);
 • Patinimas;
 • Skausmas;
 • Niežulys;
 • Nemalonus kvapas;
 • Baltos dėmės ant apatinių kelnaičių;
 • Sunkiais atvejais gali būti sunku šlapintis.

Simptomai dažniausiai praeina nuo infekcijos pradžios praėjus 3 – 5 dienoms.

Kokius nemalonius simptomus pastebėjus reikėtų kreiptis į gydytojus?

Nedelsdami kreipkitės į gydytojus, jei:

 • Vaikas karščiuoja;
 • Atitraukta apyvarpė įstrigo ir nebegrįžta į pradinę padėtį;
 • Vaikui sunku šlapintis;
 • Pastebėjote infekcijos požymių (paraudimas, patinimas, nemalonaus kvapo išskyros iš varpos ir kt.).

Balanopostito gydymas

Balanopostitas pirmiausia gydomas imantis griežtos asmens higienos (t. y. vaiko lytiniai organai reguliariai apiplaunami šiltu vandeniu, nenaudojant jokių kitų priemonių).

Labai dažnai skiriama vaistų infekcijai gydyti: tai gali būti antibiotikai arba antibiotikų tepalai, vaistai nuo grybelio.

Uždegimui mažinti gali būti naudojamas hidrokortizono tepalas.

Į vonelę pripilkite šilto vandens, įberkite šaukštelį druskos ir pasodinkite vaiką į vonelę bent kelioms minutėms. Vanduo turi apsemti varpą. Tokia procedūra padės mažinti uždegimą. Pagal galimybes kartokite procedūrą 2–3 kartus per dieną.

Jei konservatyvūs gydymo metodai nėra efektyvūs ir balanopostitas nuolat kartojasi, pacientui gali būti pašalinama apyvarpė (t. y. atliekamas apipjaustymas). Tai nesudėtinga procedūra. Tiesa, kai kurie medikai yra įsitikinę, kad apipjaustymas neturi reikšmingos įtakos sveikatai ir higienai.

Tinkama berniukų varpos higiena ir balanopostito profilaktika

Jei vaikas dar mažas ir pats apsiprausti nemoka, padėkite jam. Kaskart prieš procedūrą kruopščiai nusiplaukite rankas su muilu ir šiltu vandeniu. Taip pat išmokykite vaiką nusiplauti rankas kaskart prieš ir po higienos procedūrų ar pasinaudojus tualetu. Tokiu būdu užkertamas kelias infekcijai plisti.

Kūdikių ir mažų vaikų lytinius organus kasdien plaukite švariu vandeniu. Nenaudokite muilo, aliejaus ar talko miltelių, nes jie gali sudirginti jautrią odą.

Taip pat kol vaikas mažas, prausiantis švelniai atitraukite (tik tiek, kiek pavyksta atitraukti nenaudojant jėgos) apyvarpę, o vyresni vaikai tai daryti turėtų patys net ir infekcijai praėjus.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 5 m.

  Sveikos mamytės,mano mažiui (2.5m) skauda peliuka pora dienų, tik šnd pamačiau kad per nakt triusikėliai paraude lyg kraujavo biški,o gal ir pabale net nžn😓😓 beto turime temperatūros pora dienų; šiandien važiuojam pas daktarų, bet gal kas esate su tuo susidūrę😐😐

 2. Mimiii prieš 4 m.

  Maudėmės abu su 6men sūneliu vonioj ir pastebėjau baltas lyg gleives net nezinau ar tikrai, pagalvojau, kad gal nuo prausiklio, bet po to žiūriu pimpio galiukas paraudes, dabar paskaičiau, kad buna susikaupę ten... bet lyg nespaudžiau nei ką 🤨kas tai galetu būti?

 3. OceanBlue
  OceanBlue prieš 4 m.

  Mimiii parašė:
  Maudėmės abu su 6men sūneliu vonioj ir pastebėjau baltas lyg gleives net nezinau ar tikrai, pagalvojau, kad gal nuo prausiklio, bet po to žiūriu pimpio galiukas par…

  Mano trimečiui yra taip panašiai buvę. Pašildėm peliuką medetkų ar ramunėlių arbatoje (tokiam analizų jnduke, po kelias minutes keliskartus per dieną), tai pokokio antro ttečio pamirkymo irgi pasileido pūliukai iš vidaus. Gydytoja sakė nepergyventi, taip kartais būna.

 4. User has not uploaded an avatar
  dom.dragunas prieš 2 m.

  Mano 5m.sūnui išbėrė pimpaliuka baltais spuogeliais .Ką daryti?

 5. crema_fina
  crema_fina prieš 2 m.

  dom.dragunas parašė:
  Mano 5m.sūnui išbėrė pimpaliuka baltais spuogeliais .Ką daryti?

  Sodinkit i kalio permaganato, ramuneliu ar sodos vonele