Didžiausia naminių kačių veislė - Meino meškėnai

Meinkūnai arba Meino meškėnai yra laikomi pačiomis stambiausiomis naminėmis katėmis - jos ypatingai vertinamos dėl savo įspūdingo dydžio, puraus kailio ir mielo būdo. Šios katės ganėtinai kuklios, ramios, lengvai prisitaikančios prie aplinkos, o kartu ir labai mylinčios žmogų, mėgstančios tiek žaidimus, tiek ir glostymą, šukavimą, ramų miegą ant šeimininko kelių. Siūlome pažvelgti į nuotraukas ir pasigrožėti šiais meškėniukais!

Pasak vienos legendos, ši katė yra meškėno ir laukinės katės meilės vaisius. Ši legenda turbūt kilo dėl Meino meškėno katės snukučio panašumo į Amerikos meškėną bei ilgesnio plauko kailiuko. Ilgą laiką buvo manoma, kad veislė susiformavo sukryžminus turkiškos angoros veislės kates su naminėmis katėmis. Tačiau vėlesni veislės tyrimai giminystės su turkiškos angoros katėmis neįrodė. 1983 m. patvirtintas Meino meškėno kačių standartas.

Šios katės yra stambaus ir tvirto sudėjimo. Temperamentu ir charakteriu panašios į persų kates. Kailis tankus, žvilgantis, švelnus, malonus paliesti, priekinėje kūno dalyje trumpesnis, o ant pilvo, nugaros, šonų ir galūnių – ilgesnis. Gali būti įvairių spalvų, išskyrus šokoladinės, lelijinės bei abisino ir siamo kačių atspalvio, su skirtingų spalvų dėmelėmis ar dryželiais. Palyginus su kūnu, nedidelė galva su aukštais, atsikišusiais skruostikauliais. Vidutinio ilgio snukutis su išraiškinga bei didele barzda suteikia galvai kvadratinę formą. Nosis neilga, su grakščiu perėjimu nuo kaktos iki snukučio. Ausys didelės ir plačios, jų vidinė pusė padengta ilgais plaukeliais. Akys didelės, apvalios, jų spalva gali būti gana įvairi, tačiau dažniausiai pasitaikanti – gelsvai žalia. Kūnas ilgas, raumeningas, krūtinė plati. Galūnės tvirtos ir stiprios, vidutinio ilgumo. Pėdos plačios, apvalios, tarp pirštų plaukų kuokšteliai. Uodega ilga, su ilgu kailiu ir buku galu.

Meino meškėno katės švelnūs ir meilūs gyvūnėliai. Daugelį žavi savo maloniu, tyliu murkimu. Mėgsta įsitaisyti miegui pačiose netikėčiausiose vietose yra prieraišios bei ištvermingos. Tačiau skirtingai nuo kitų ilgakailių kačių, jos gana sunkiai prisitaiko prie gyvenimo bute, joms reikia „laisvo“ pasivaikščiojimo. Ši veislė populiari visame pasaulyje.

Parengta pagal užsienio žiniasklaidą, „Gamma“ nuotr.

Susiję straipsniai

Pagrindiniai patarimai, kuriuos būtina žinoti naujam šuns šeimininkui

Parsinešti namo pūkuotą padarėlį – miela ir malonu. Bet neverta pamiršti, kad tai gali būti nemenkas išbandymas tiek jums, tiek gyvūnui, tiek šeimai.

Ką daryti, jei šuo bijo vaiko?

Vaikas ir šuo – puikus tandemas. Jei sąlygos tinkamos, jie gali užmegzti stiprią, tvirtą ir ilgalaikę draugystę.

Dažniausios apželdinimo klaidos ir kaip jų išvengti

Atšilus orams dažnam iš mūsų, kuriam patinka kurti ir formuoti savo aplinką, kyla noras pakeisti sodo ar aplinkos erdvę, papuošti ją.