Įdomūs faktai apie vestuvinius žiedus

Sutuoktinių pirštus puošiantys vestuvių žiedai mums yra įprastas ir savaime suprantamas įsipareigojimo kitam žmogui ir naujai sukurtai šeimai simbolis. O ar žinote, kada ir kur kilo ši tradicija? Arba kokie vestuviniai simboliai egzistuoja kitose tautose?

Vestuvių žiedai egzistavo sau senovės Egipte, o vėliau šį paprotį perėmė romėnai. Tiesa, senovės Romoje žiedus dovanojo vestuvių svečiai, tai buvo įprasta ir mėgiama dovana, sutuoktiniai jų gaudavo daugiau nei po vieną ir galėdavo keisti.

Žiedas simbolizuoja amžinybę, nes jis neturi nei pradžios, nei pabaigos. Senovės Egipte žiedas taip pat buvo siejamas su Mėnuliu ir Saule.

Vestuvinis žiedas visais laikais buvo tam tikra sutartis - šiuolaikiniai žmonės jį traktuoja, kaip susitarimą būti kartu, saugoti vienam kitą, būti ištikimiems. O štai Viduramžiais žiedas buvo vestuvinio sandorio, kuris apibrėžė nuotakos kraitį bei jaunikio turtą, užtvirtinimas.

Vestuvinis žiedas nešiojamas ant bevardžio piršto, nes manoma, kad jame prasideda meilės vena, einanti tiesiai į širdį.

Kai kuriose Indijos dalyse žiedas nešiojamas ne ant rankos, o ant kojos piršto.

Seniau vestuviniai žiedai buvo įprasti tik moterims, kaip vyro sutikimas savo žmoną saugoti ir ja rūpintis bei tarsi pažymėjimas, kad ši moteris priklauso jam. Tiek vyrai, tiek moterys vestuvinius žiedus ėmė nešioti tik nuo XIX amžiaus - šio reiškinio nuopelnus galima priskirti JAV juvelyrams, kurių organizuota reklaminė kampanija įpratino žiedus nešioti tiek vyrus, tiek moteris.

Tikriausiai gan natūralu, kad populiariausi ant žiedų graviruojami žodžiai yra sutuoktinių vardai.

Deimantais puošti vestuvių ar sužadėtuvių žiedai ilgą laiką nebuvo įprasti. Jie išpopuliarėjo reklamos dėka.
Pirmasis istorijai žinomas deimantinis vestuvių žiedas priklausė Marijai Burgundietei. Vestuvių proga šį žiedai jai padovanojo hercogas Maksimilianas I.

Pasirodo, kad vestuvių žiedas gali išgelbėti gyvybę. Apiplėšimo metu amerikietis išvengė sunkių sužeidimų, kuomet kulka atsimušė į jo vestuvinį žiedą - užpuolikai taikė vyrui į veidą, o tuo metu jis buvo iškėlęs rankas.

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.