Išdykęs Kalėdų elfas: kas jis ir ką jis daro?

Kalėdų elfas ant lentynos, The Elf on the Shelf Dean Clarke | Shutterstock.com

Išdykęs elfas, kuris įsikuria namuose prieš Kalėdas - sparčiai populiarėjanti Kalėdų tradicija. Elfas atsliūkina į namus gruodžio pradžioje ir iki pat Kūčių akylai stebi vaikučius ir viską viską raportuoja Kalėdų seneliui. Na ir kartais iškrečia vieną kitą išdaigą...

Kaip atsirado elfo tradicija?

Ši šmaikšti tradicija kilo 2005 m. kai JAV buvo išleista knyga „Elfas ant lentynos: Kalėdų tradicija“ (angl. „The Elf on the Shelf: A Christmas Tradition“). Ji buvo parduodama supakuota kartu su žaisliniu elfu.

Įdomu tai, kad knygelėje nebuvo parašyta nieko apie tai, kad šie nykštukai mėgsta krėsti linksmas (kartais net nelabai juokingas) šunybes. Knygutėje nurodyta tik tai, kad kiekvieną rytą juos galima rasti skirtingose namų vietose.

Knygoje elfai yra paslaugūs Kalėdų Senelio padėjėjai, kuriuos šis atsiunčia į namus tam, kad advento metu jie stebėtų vaikučių elgesį. Kas naktį nykštukai iškeliauja pas Kalėdų Senelį ir praneša jam, ar šią dieną vaikučiai buvo geri, ar – blogi.

Koks elfo tradicijos tikslas?

Elfas padeda smagiau laukti Kalėdų ir moko vaikus gražaus elgesio. Svarbu vaikams paaiškinti, kad elfas namuose įsikuria ne tam, kad krėstų išdaigas, o tam, kad stebėtų vaikų (o gal ir ne tik jų) elgesį ir viską papasakotų Kalėdų seneliui.

Kokio amžiaus vaikams yra skirtas elfas?

Labiausiai elfas nudžiugins Kalėdų seneliu jau ir dar tikinčius vaikus, t.y. maždaug nuo 3-ejų metų amžiaus iki...

Kada namuose apsigyvena elfas?

Laikantis tradicijos elfai į vaikų namus atvyksta paskutinę lapkričio savaitę. 

Ką daro elfas?

Stebuklingus elfus Kalėdų Senelis atsiunčia iš Šiaurės ašigalio, jie nutupia ant lentynos ar kitoje namų vietoje, dieną dėmesingai viską stebi, o naktį vėl grįžta pas Kalėdų Senelį ir viską papasakoja.

Knygoje apie elfų šelmiškus pokštus – nė kalbos. Matyt, nykštukai įsidrąsino ir pradėjo juos krėsti jau vėliau...

Bėgant metams Kalėdų elfas ėmė sietis su įvairiomis išdaigomis - vienose šeimose elfas šunybes krečia kiekvieną naktį, o kitur - elfas išdykauja tik jeigu vaikai tądien buvo išdykę, o geriems vaikams elfas palieka skanėstų ar dovanėlių.

Elfo išdaigos: kokios jos?

Elfas gali kiekvieną rytą grįžti vis į kitą, netikėtą namų vietą, tačiau jis gali ir krėsti mielas ar truputį piktesnes išdaigas: suvalgyti maišą mandarinų ir visur pribarstyti žievelių, supainioti kojinių poras, svetainėje pribarstyti cukraus ar visų šeimos narių batus sukrauti balkone...

Plačiau skaitykite:

Kaip ir kada elfas iškeliauja iš namų?

Svarbu žinoti, kad elfo negalima tampyti ir kitaip skriausti - ėmus jį nešioti, tampyti ar su juo žaisti elfas gali supykti ir tąnakt grįžęs pas Kalėdų Senelį pasilikti Šiaurės ašigalyje bei kitą rytą nebegrįžti.

Jeigu su elfu elgiamasi gražiai, po advento, ankstyvą Kalėdų rytą, palikęs po eglute dovanėles, Kalėdų Senelis pasiima savo mažuosius padėjėjus atgal, iki kitų metų.

Susiję straipsniai

Sumuštinukai „Kalėdų eglutė“ šventiniam stalui (receptas)

Tereikės kelių iešmelių užkandžiams ir kasdienių sumuštinių ingredientus galima paversti mažytėmis stalo puošmenomis.

Sluoksniuotos tešlos eglutės su kumpiu ir sūriu (receptas)

Kalėdų stalui ieškote paprasto, pigaus ir gražaus užkandžio, kurį valgys ir vaikai? Išbandykite šį receptą!

Kalėdų eglutės su šokoladu ant pagaliuko (receptas)

Skanios, dailios ir itin paprastai paruošiamos Kalėdų eglutės iš sluoksniuotos šaldytos tešlos tikrai papuoš šventinį stalą.