Jogos pozos vaikams

Joga padeda vaikams susikaupti, nusiraminti, geriau koncentruoti dėmesį - o tai labai svarbu besimokant. Teisingai ir nepersitempiant atliekami jogos pratimai gerina laikyseną, įtvirtina teisingą stuburo padėtį, stiprina raumenis, o tai labai svarbu norint išlaikyti tiesų vaikų stuburą - juk skoliozė (stuburo iškrypimas) bei bloga laikysena yra itin dažna šuolaikinių vaikų, praleidžiančių tiek daug laiko prie kompiuterio ar televizoriaus, problema.

Specialistai teigia, kad savarankiškai joga vaikai gali užsiimti nuo maždaug 10-12 metų, tačiau pratimus galima pradėti daryti ir ankstesniame amžiuje, prižiūrint tėveliams, pasirengusiems padėti ar rankomis prilaikyti vaiką, kad neišlaikęs pusiausvyros pozoje jis nekristų ant grindų, neperkeltų viso svorio ant vienos galūnės ir nesusižalotų.

Prieš pradedant daryti pozas, vadinamas asanomis, verta trumpai apšilti, šiek tiek pašokinėti, pašokti skambant ramiai muzikai, padaryti trumpą mankštelę. Tuomet reikėtų atsistoti ir kelias minutes ramiai pakvėpavus galima pradėti daryti pratimus.
Siūlome kelis saugius pratimus, kuriuos nesunkiai padarys tiek vaikas, tiek ir jo mama ar tėtis - jums tereikės minkštesnio kilimėlio ir judesių nevaržančių drabužių.

Pratimus darykite lėtai, atsistoję į reikiamą pozą kūną joje šiek tiek užlaikykite, tuomet darykite kitą pratimą. Ramiai ir giliai kvėpuokite ir tą skatinkite daryti vaiką.
Baigę pratimų ciklą kelias minutes ramiai pasėdėkite, pakvėpuokite, paprašykite vaiko užsimerkti ir stengtis galvoti apie ramius, šviesius dalykus.

Tiltelis: Setu Bandha Sarvangasana

Šuo: Adho Mukha Svanasana


Pusmėnulis: Ardha Chandrasana ir Medis: Vrkasana


Kalnas: Tadasana ir Skudurinė lėlė: Uttanasana

 

Laimingas kūdikis: Ananda Balasana


Drugelis: Baddha Konasana


Vaikas: Balasana 

Susiję straipsniai

Keliaujame su kūdikiu: kas geriau – skristi lėktuvu ar važiuoti automobiliu?

Daugeliui tėvų kyla natūralus klausimas, kaip geriau daryti: skristi lėktuvu ar keliauti automobiliu su mažu vaiku?

Ar patinka žaisti su vaikais? Ar apskirtai patinka žaisti?

Dar ir šiandien prisimenu, kaip kiekvieną kartą palengvėdavo, kai išgirsdavau vaikų tėtį sakant „mes varom į žaidimų aikštelę“.

Kelionės ne mokinių atostogų metu: ką reikėtų žinoti tėvams?

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą šeimos gyvenimas gerokai apsiverčia: keliones svetur ir pramogas tenka derinti prie vaiko mokyklos atostogų.