Jūs ir jūsų partneris seksualiai nesuderinami?

Poros seksualinis suderinamumas Lightspring | Shutterstock.com

Partneriai seksualiai suderinami yra tada, kai turi panašių seksualinių poreikių, o jų seksualinės nuostatos ir pageidaujamas lytinių santykių dažnumas yra vienodi arba labai panašūs. Deja, taip būna ne visada.

Ką daryti, jeigu mylite savo partnerį, bet jaučiate, kad jūsų lovos reikalai nesuderinami? O gal dvejojate, ar tinkate vienas kitam? Yra nemažai būdų, kaip išlaikyti savo santykius ir tobulinti suderinamumą. Paminėsime keletą jų.

Požymiai, kurie rodo, kad esate seksualiai suderinami

Jeigu jūs ir jūsų partneris mėgstate tą pačią seksualinę veiklą, turite panašius temperamentus ir seksualines fantazijas, jus jaudina (arba yra tabu) tie patys dalykai – greičiausiai esate seksualiai suderinami. Šiuo atveju taip pat svarbi ir tolerancija ar noras išbandyti (arba nebandyti) naujus dalykus, taip pat lūkesčiai dėl intymių santykių dažnumo ir trukmės.

Atminkite

Jeigu jaučiate, kad seksualiai esate tame pačiame lygyje ir jums patinka panašus elgesys miegamajame – greičiausiai, esate suderinami.

Ką daryti, jei esate seksualiai nesuderinami

Lytinis nesuderinamumas nebūtinai turi trukdyti santykiams. Jei mylite vienas kitą, pasitikite vienas kitu, esate linkę į kompromisus ir nebijote atsiverti – didelė tikimybė, kad šią problemą išspręsite.

Raskite būdą, kaip kalbėtis su partneriu apie seksą, nevertinant ir nekaltinant vienas kito. Leiskite savo antrajai pusei žinoti apie tai, kas jums patinka, o kas – ne, ir kodėl.

Būkite atviri ir kantrūs vienas kitam. Gali būti, kad ši tema bus skaudi, todėl norėsite įsijungti gynybinę poziciją ar įžeisti.

Atminkite

Jei norite gražaus, į kažkur vedančio rezultato, turite laikytis iš anksto nustatytų bendravimo taisyklių. Siekdami išsaugoti santykius, turite produktyviai įsitraukti į procesą, įsiklausyti ir dirbti, būti kantrūs. Ką duosite – tą gausite. Taisyklė labai paprasta.

Kalbėkite ir sulaukite palaikymo

Nuolatinis bendravimas – raktas į seksualinę gerovę ir pasitenkinimą. Kas savaitę ar dvi skirkite laiko jausmų, susijusių su santykiais (ir seksualiniais), aptarimui. Labai svarbu, kad reguliariai dalytumėtės savo lūkesčiais ir siektumėte pusiausvyros kartu.

Jei bendrauti sekasi sunkiai ar jaučiate, kad progreso nėra – pasikalbėkite kartu su sekso terapeutu, seksologu. Specialistai geriausiai žino, kaip padėti poroms intymumo klausimais. Specialisto gali prireikti ypač tuo atveju, jei vienas partneris ramiai inicijuoja pokalbį, o kitas lieka uždaras, keičia temą ir atsiriboja.

Atminkite

Kovokite dėl santykių, jei žmogus brangus. Nepakeičiamų nėra, tačiau metų metus puoselėto ryšio identiškai užkeisti, radus kitą žmogų, greičiausiai nepavyks. Be to, didelė tikimybė, kad kambaryje esant profesionalui pokalbis vystysis produktyviau.

Stenkitės pakeisti požiūrį

Manote, kad partneris jums tiesiog netinka? Pakeiskite požiūrį ir kalbėkitės su antrąja puse. Kalbėjimas veda į santykių pilnatvę. Tyrimai parodė, kad žmonės, tikintys, kad seksualinis pasitenkinimas (ir suderinamumas) pasiekiamas sunkiu darbu ir pastangomis, patiria geresnius santykius ir stipresnį seksualinį pasitenkinimą nei tie, kurie tiki likimu ir idėja, kad pasitenkinimas pasiekiamas tiesiog suradus tinkamą partnerį.

Atminkite

Poros, kurios yra atviros diskusijoms ir eksperimentams, turi daugiau galimybių atrasti sutampančių patirčių ir pagerinti savo seksualinį suderinamumą. Nuolatinis noras tyrinėti šiuo atveju yra ypač svarbus.

Padarykite tai dėl jūsų

Ištrūkti iš senų seksualinių modelių nelengva, bet verta. Jei savo mintyse susikūrėte istoriją apie tai, kad esate seksualiai nesuderinami, ją perrašyti stipriai užtruks. Likite atviri naujoms perspektyvoms.

Kartu sutarkite, kada galėtumėte pasidalyti idėjomis apie tai, ką abu norėtumėte išbandyti miegamajame. Jokio traukimo per dantį, įsižeidimų ar patyčių. Tiesiog būkite atviri.

Jei partnerio fantazijos nesukelia jums blogų jausmų ir jei nesijaučiate, lyg veiktumėte prieš savo valią – išdrįskite kalbėtis atvirai. Juk visi mes darome kažką ne tik dėl savęs, bet ir dėl mylimo žmogaus, nes norime būti artimi. Miegamojo žaidimai nėra išimtis.

Atminkite

Naujų horizontų atvėrimas gali padėti patirti visiškai kitokius, gerokai stipresnius intymius santykius, nei turėjote iki šiol. Net jeigu pradžioje ir jausitės šiek tiek dviprasmiškai.

Naujas planas ugnelei pakurstyti

Kas savaitę susikurkite intymų pasimatymą, kurio metu galėtumėte pakaitomis eksperimentuoti su vienas kito fantazijomis.

Susitarkite, kad galėsite sustoti (nekaltinant ir negėdinant) iškart, jei kuris nors iš jūsų pasijus nepatogiai ir nemaloniai. Tam galite naudoti susikurtą saugos žodį, pavyzdžiui, pomidoras: ir šmaikštu, ir geros emocijos garantuotos.

Kad partneriui būtų lengviau suprasti jūsų fantaziją, galite iliustruoti savo erotinius scenarijus, parodydami sceną iš filmo arba kitos erotinės medžiagos.

Atminkite

Dėl bet kokių kompromisų visada turite jaustis gerai! Jei viduje jaučiate pasipriešinimą, permąstykite idėją dar kartą.

Žinokite, su kuo galite susitaikyti, su kuo – ne

Gali būti, kad laimingo viduriuko rasti nepavyks. Nepaisant visų įdėtų pastangų, vienas iš partnerių gali nuspręsti, kad vis dėlto negali priimti kito seksualinių lūkesčių. Būkite sąžiningi ir vienas kitam, ir sau. Apčiuopkite savo ribas.

Atminkite

Nesate nei pirmoji, nei paskutinė pora, sprendžianti seksualines problemas. Bandykite. Veikite. O kas, jei pavyks, ir būsite patys laimingiausi?

Susiję straipsniai

Džiovintų vaisių ir riešutų mišiniai imunitetui (Amosovo pasta)

Amosovo pasta yra džiovintų vaisių ir riešutų mišinys, skirtas sustiprinti imunitetą, pagerinti sveikatą, padėti greičiau pasveikti.

Dažniausiai pasitaikančios lytiškai plintančios ligos (LPL)

Prie lytiškai plintančių ligų įtrauktos ne tik klasikinės ligos, kaip, pavyzdžiui, sifilis ir gonorėja, bet ir santykinai neseniai atsiradusios LPL.

Kaip ypač užimtai mamai efektyviai kovoti su stresu?

Vien buvimas mama savaime jau yra įtempta ir daug fizinių bei dvasinių jėgų reikalaujanti veikla, o kur dar buitis, ėjimas į darbą, bendravimas ir kt.